Recenze LeTV onex 600

1441413625599-P-3066425Letv platí v našich končinách za značku poměrně neznámou, alespoň co se týče mobilních telefonů. Tato čínská společnost se donedávna věnovala primárně provozu platformy s videi, která je v podstatě obdobou populárního YouTube či amerického Netflixu. Nyní se ovšem rozhodla vstoupit na trh se smartphony a to představením rovnou tří telefonů. Jeden z nich, Letv One X600,si představíme detailněji.

Za kolik jej pořídíme?

Tento přístroj, řadící se do kategorie phabletů, tedy chytrých telefonů, jejichž velikost se přibližuje nejmenším tabletům, je prototypem moderního smartphonu s ideálním poměrem cena-výkon. Na zahraničních e-shopech jako je Gearbest.com  je k dostání za cenu zhruba 328 $. V těch českých, v kterých není vpravdě prozatím tolik rozšířen, je k dostání za částku nepatrně přesahující 8000 Kč.

Příjemný design, bezokrajový displej

Podíváme-li se na samotné zařízení, fungující také na principu dual sim, první dojem se ponese v duchu hesla: neurazí – nepotěší. Při bližším prozkoumávání se budou naše pocity zlepšovat. Velmi příjemné je totiž zaoblení zadní plastové strany, díky čemuž telefon výborně padne do ruky. Byť, výrobcem prezentované nulové okraje displeje se při zapnutí změní v okraj několikamilimetrový, je i pohled na displej ve finále velmi příjemný. A to především díky jeho 5,5 palcové velikosti a vysokému (1920 x 1080 px) rozlišení kapacitní obrazovky. Díky těmto vlastnostem disponuje mobil výbornými pozorovacími úhly a reálnými barvami. Dobrou zprávou pro méně šikovné jedince je přítomnost ochranného skla Gorilla glass 3.

Kromě samozřejmosti v podobě dotykového displeje lze telefon ovládat pomocí 3 kapacitních tlačítek umístěných pod displejem, jimž dodává na výraznosti efektní podsvícení. Další hardwarová tlačítka jsou umístěná na levém (ovládání hlasitosti) a pravém (vypnutí/zapnutí) boku telefonu.

Fotíme a natáčíme!

Do zadní části krytu je zasazena kvalitní 13 MPx kamera, využívající služby LED blesku. Kromě pohledných fotografií dokáže vytvořit také slušné video. Natáčet je možno v kvalitě 4k při 60 fps či v kvalitě 1080p taktéž při 60 fps. Třešničkou na dortu této kamery je funkce slow motion, jež umí točit 2krát či 4krát zpomalené záběry.

Pro milovníky selfie je jistě pozitivní zprávou, že Letv obsahuje i přední fotoaparát. Ten se může pyšnit 5 MPx kvalitou fotografování a 1080p kvalitou točení videí.

Nadstandardní hardware

Hardwarové vybavení se dá označit jako lehce nadstandardní. Základem je 8jádrový procesor MTK Helio X10, používající 64 bitovou architekturu typu Cortex-A53, jenž je taktován na 2.0 GHz. Tomuto CPU zdárně sekunduje grafický čip PowerVR G6200.

Pohodlnou rychlost telefonu zajišťují 3GB operační paměti, které jsou naprosto dostačující. Vnitřní paměť se různí s konkrétním typem telefonu. V tomto případě je k dispozici 32GB, výrobce je schopen dodávat také 16B a 64GB verzi.

Zdroj napájení zajišťuje 3000 mAh baterie, jejíž výdrž se dá označit jako průměrná. V dnešní době již standardnímu dennímu nabíjení se ani u tohoto modelu nevyhneme.

Surfování ve velkém

Veliký důraz dávají smartphony na konektivitu. Ta je zde zajištěna snad všemi dostupnými prostředky. Komunikovat s jinými zařízeními se dá za pomoci bluetooth či dnes možná již přežitého infraportu. Telefon dále obsahuje vstupy na 3,5 mm veliký jack a nový USB Type C konektor.

Pro připojení k bezdrátové síti je k dispozici Wi-Fi 802.11 b/g/n. Telefon je podporován až 4G LTE frekvencí a to na pásmech B1 (2100 MHz) B3 (1800) B7 (2600). Chybí tedy například pásmo B20 (800), což je při běžném používání ovšem víceméně zanedbatelná maličkost.

“Klasický” android

Přejďeme k softwarové části. Zde narazíme na operační systém Android 5.0 Lollipop. Aby to nebylo tak jednoduché, čínská firma k němu připojila vlastní nadstavbu eUI5. Ta by se dala ve zkratce popsat jako odlehčený Android. Základní charakteristikou je absence některých zbytečných aplikací, například ale i aplikací Gmail či GooglePlay. Tyto klasické “google” aplikace lze ovšem bez větších komplikací do systému přidat. Unikátnost této nadstavby spočívá také v designu, kdy některé ovládací prvky nápadně připomínají podobu od tvůrců systému iOS.

Závěrem bych dodal, že Letv může vytvořit zajímavou konkurenci tradičním výrobcům smartphonů. Bojovat bude především kvalitními telefony za přijatelné ceny. Pro ty, kteří nelpí na tradičních značkách je Letv One vhodnou alternativou.

Komentář ke článku “Recenze LeTV onex 600”

  1. Ahoj, mám LeTV X600 One, mám v něm custom ROM ale nejdou mi na něm cz operátoři a zeslabil se mi wifi přijímač. Dá se to nějak vyřešit prosím? Nějakou vhodnější ROM třeba? Zkusil jsem jich už moc a žádná to neřeší. Poraďte prosím lidičky, trápím se s tím už celé měsíce. Děkuji Locoman

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *