Jak vytvořit animaci v Photoshopu

Chcete si udělat animaci, neboli animovaný obrázek, ale nevíte jak na to? Je to hračka a zvládne to bezpochyby každý.

Animace je vlastně několik obrázků (snímků) uspořádáno v řadě za sebou, které se zobrazují v určitém čase. Následující snímek se vždy liší maličkostí od toho předchozího, takže pokud je zobrazíme ve velké rychlosti, vznikne nám animace díky dojmu pohybu a jisté změny.

Animace lze tvořit v různých programech, jako je například Animation Photoshop apod. Nejznámějším a nejpoužívanějším programem je však program s názvem Photoshop. I když se zdá, udělat animaci v počítači, jako těžká záležitost, je to opravdu velice jednoduché.

Postup

Spustíme program Photoshop dvojklikem na ikonku programu. Vybereme buď z hlavní nabídky, že chceme nový soubor, nebo pro snadnější obsluhu zmáčkneme CTRL + N (pokyn, kdy budeme vytvářet něco nového). Vymyslíme si jakékoliv pozadí, například žlutočervené, do něhož napíšeme třeba nějaký text, který si můžeme upravit dle libosti (stíny, velikost, styl písma, druh písma, řez apod.). Pokračujeme tak, že napíšeme na pozadí další (v pořadí druhý) nápis. První vrstvu s prvním nápisem duplikujeme pomocí tlačítka CTRL + J. Pro lepší vzhled a fungování musíme ostatní vrstvy zneviditelnit, aby nám zůstalo pouze pozadí s prvním nápisem. Pravým tlačítkem myši klikneme na pozadí a vybereme možnost Sloučit (předposlední pokyn z nabídky).V tuto chvíli se nám zobrazí na pozadí oba dva vložené texty, které jsme si před chvílí vytvořili. Klikneme na nabídku, kde je tlačítko Okna a po té možnost Animation – po kliknutí na tohle nám naskočí malý obdélník. Naběhnou nám také 3 čtverce a dvakrát budou zobrazené pouze s jedním nápisem a podruhé i s tím druhým nápisem. Ten čtvereček, kde je jen druhý nápis, tak ten smažeme a zvolíme si jednu ze zbývajících dvou snímků a ve vrstvách zviditelníme nápis, který tam předtím nebyl vidět. Musíme nastavit na časové ose čas (v sekundách i méně), podle toho, kdy chceme aby se dané obrázky zobrazovaly. Zvolíme možnost Forever v levém dolním rohu. To je vše! J Teď už jen musíme soubor uložit pomocí pokynu Soubor – Uložit jako… (popř. Uložit pro Web…).

Základem ke skvělé animaci je pracování s vrstvami. Pokud chcete, aby se každý prvek choval vůči ostatním jinak, měl by mít svou vlastní vrstvu.

Pokud si nebudete s něčím vědět rady, napište mi sem do komentářů nebo klikněte na stránku od Adobe, která slouží jako nápověda uživatelům.

2 komentářů k Jak vytvořit animaci v Photoshopu

  1. Nike > Co tím myslíte?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *