Jak napsat knihu

Chcete napsat knihu, ale nevíte jak začít? Jak na obsah a jak má vypadat příběh? Přečtěte si tento článek, snad vám pomůže a vaše kniha se stane dokonalou!

Co potřebujete?

Zcela jistě tužku a papír (nebo počítač), ruce (abyste vůbec mohli psát), jazyk a příběh.

Důležitá je také fantazie, i když si třeba myslíte, že ne. Bez fantazie bychom příběh asi napsat jen tak lehce nemohli. A příběh, je další část knihy, asi ta nejdůležitější.

Pište tak, jak to uznáte za vhodné (nejlépe česky, pokud jste Čech). Nejdůležitější je, aby měl text hlavu a patu. Dávejte si pozor na velmi dlouhá souvětí – ty dělají jen velikou neplechu. Stačí krátké jednoduché věty, které jsou srozumitelné a zároveň popohání děj kupředu. 

Psaní

Poměrně důležité je si rozmyslet, jestli svou knihu chcete psát tužkou v ruce nebo na počítači. Kdo umí psát všemi deseti prsty, takzvanou desetiprstovou hmatovou metodou, je to rozhodně velkou výhodou. Patřím mezi ty, kteří to umí, a mohu vám říct, že je to nenahraditelná dovednost a jsem ráda, že jsem se ji naučila. Pokud stojíte o to, umět psát všemi deseti, najděte si na internetu kurz pro psaní všemi deseti prsty, určitě ve vašem okolí nějaký bude. Někomu se může lépe psát, když je sám v tichém a klidném prostředí, bez hudby, bez zvířecích mazlíčků či manžela (manželky). Někdo zase píše rád, když má na klíně svého domácího mazlíčka nebo když je v hlučné prostředí. To už záleží na člověku samotném. 

Rozhodně pište jen to, co byste sami chtěli číst. Knihu, která by ve vás samotných vyvolala nějaké emoce – napětí, vzrušení, vystrašení, určité kouzlo atp. Hlavní je mít také svou ideu, díky které byste své čtenáře naprosto očarovali.

Nikdy nepište to, co vás nebaví. Příběhy a celková kniha pak působí velice chladně, bezcitně a nezaujatě. Existují spisovatelé, kteří dokážou na „rozkaz“ napsat vše od ódy až po ságu, ale je to právě velice bezcitné a chladné, než díla těch, které tyto témata a druhy literatury baví. Nepište knihy pro peníze, ale pro zábavu a pro dobrý pocit. Jinak by se vám nemusela vždy povést tak, aby zaujala čtenáře a okouzlila je svým vlastním kouzlem. Psaní vás musí bavit, jinak píšete knihu špatně a je k ničemu.

Nejlépe píší rozhodně lidé, kteří svým dílem žijí, prožívají existenci svých postav. Pokud budete mít při nějakém úryvku slzy v očích nebo úsměv na rtech, znamená to jistou emoci a je velice pravděpodobné, že výsledkem vaší práce bude to, že emoci zažije i čtenář. Nebojte se být citliví a plní emocí, bude se to rozhodně číst lépe, než nějaký chladny text bez jakékoliv známky jediné emoce. Piště o tom, co vás zajímá, nebo štve. Určitě je rozdíl číst například příběh autora vyprávějícího o svém životě mezi chudými, než příběh člověka, který nic takového nezažil. Pokud za něco v životě bojujete, neváhejte a nebojte se o tom psát.

Originální a dobrý příběh chce asi každý autor. Je to základ celé knihy. V začátcích byste měli být alespoň trochu odvážní, a pokud máte na psaní talent, určitě to je jen výhodou. Pamatujte, že spisovatel není novinář. Měli byste znát všechny reálie lépe než čtenář vaší knihy.  Měli byste popisovat knihu z prostředí nejlépe, ve kterém žijete a ne nějaké neznámé, o které nic nevíte. Potom se může stát, že popíšete nesmyslně nějaké detaily a informace, což je katastrofa!  To je asi to nejhorší, co můžete při psaní pokazit – psát nesmysly o tom, co neznáte. Nemějte strach a poraďte se klidně s profesionálem, který v psaní knih má zkušenosti a ví, co a jak, abyste se stali dobrými autory. Lidé pracující v jakémsi zajímavém oboru, o něm většinou vyprávějí rádi a tak vám poskytnou rozhodně zajímavý rozhovor, díky kterému vás napadnou nové nápady. 

Jakmile něco sepíšete, přečtěte si to ještě několikrát a vše nepotřebné vyškrtejte a odstraňte. A co obraz? Obraz není jenom samoúčelnou ilustrací. Slouží vám k vytvoření atmosféry, která vaše hrdiny obklopuje, může vám pomoci vyvolat pocit klidu a uvolnění nebo naopak napětí či strachu.

Mám napsáno

Po dopsání příběhu odpočívejte. Nebojte se odpočívat i několik dní, aby si váš mozek oddechl, a po několika dnech jste si knihu mohli přečíst a opravit chyby, či poopravit smysl věty.

Nejlepší možností, jak knihu napsat, je program Microsoft Office Word, který má mnoho funkcí, co se týče psaní textu.

Vydání knihy

Knihu můžete vydat různými způsoby. Například je zde možnost zajít do blízkého knihkupectví a zeptat se tam, nebo si najít některou internetovou stránku, která nabízí možnost vydání své vlastní knížky. Těchto webů je opravdu mnoho, například vydaniknihy.cz, knihovnicka.cz, unibook.cz nebo tiskovyexpress.cz. Na některých z těchto webů vám knihu vytisknou, zhotoví a zašlou až domů. Některé zas jen poradí, jak je nejlepší knihu vydat, a jak máte postupovat k jejímu zhotovení.

74 komentářů k Jak napsat knihu

 1. Dobrý den mám velkou chuť napsat knihu nebo příběh o mě.Jsem vylečený alkoholik a rád bych se svěřil s pocity a průběhem mé dosud kladné léčby kdy abstinuji.děkuji předem
  Lukášek

 2. nejsem strší 20ti let ale i tak bych chtěla napsat knížku.mám několik zčátků ale nevím jak napsat konec předem děkuji za odpověď(mám rozepsaný dívčí román,něco ajko slabý horůrek…..)

 3. Dobrý den už jsem napsala knížku s básničkami chtěla bych jí nechat vydat ale nevím jak na to a teď píšu další knížku s básničkami a potom chci ještě naspat knížku životní osudový příběh je název knížky.

 4. Já (i když mi je teprve pod patnáct), také píši knihu. Velice mě to baví, a i když je velice malá šance, že dokážu ji dopsat a někdo mi ji vytiskne, já se nevzdám. Jsem totiž odvážná a ničeho se nebojím. Vím, že napsat knihu je mým osudem, a ať si říká každý co chce. Já to dokážu! A takové moto by měl mít každý z vás. Přeji vám, ať se vám to podaří!
  Scarletty

  Nikdy se nevzdávej

 5. Scarletty, napi mi na roninn@bk.ru a vydame ti tvoji knihu. Jen se musime na par vecech domluvit.

 6. Scarletty, napi mi na roninn @ bk.ru a vydame ti tvoji knihu. Jen se musime na par vecech domluvit.

 7. Já píšu knihu i když je mi teprve čtrnáct let, ale baví mě to, protože je o světě, který jsem si vymyslela. Nevím, jestli ji někdo
  někdy vytiskne, ale doufám, že ano. Moje teta totiž psala básničky a sestřenka povídky. Otec je spisovatelem a babička byla scénaristkou. Tak jsem to nejspíš sdědila po nich.

 8. Dobrý den jmenuji se Markéta a je mi sedmnáct let chtělabych si napsat svou vlastní knihu o lásce protože mě to baví a vždycky jsem snila otom že budu spisovatelkou ale nikdy sem na to neměla známky abych jí mohla být ale ráda píšu hlavně o lásce jaká láska je jakou jsem prožila já atak dále ale není kde bych jí psala chtěla bych si udělat svou vlastní veřejnou knihu kde bych jí psala a kdeby si ji každej mohl přečíst a říct mi i třeba svůj názor na to akorát nevím jak se taková stránka děla nemohl byste mi někdo prosím poradit?????? Děkuji

 9. Dobrý den je mi 12 let a chci napsat knihu….Chtěla bych o řeckých bozích,ale bojím se,že by to nikoho nezajímalo.Prosím napište radu díky Anett.

 10. Dobrý den,
  napsala jsem již pár knih. Jediné čeho se bojím jsou moje gramatické chyby – jsem dyslektik a je to problém.
  Píši ráda, a do “šuplíku” jsem již napsala pět fantasy románových knih.
  Jen jednou jsem dostala odvahu a zeptala se jedné paní v knihkupectví, která také vydává ale odmítla mě po přečtení a od té doby se bojím odmítnutí a selhání tolik, že nemám odvahu znovu někam mou knihu zaslat a nebo jí někomu dát číst.
  Nepřestávám ale snít o tom, že bych někdy vydávala knihy a stala se spisovatelkou. Nejde o peníze a nikdy o ně ani nešlo – chtěla bych jen, aby mé příběhy někdo četl a možná tak se stal součástí mých postav – mého díla.
  Možná tento komentář nikomu nepomůže ale snad pro takové snílky, jako jsem já… nepřestávám věřit, že jednou mé knihy budou prodávány. Nepřestávám věřit, že jednou znovu dostanu odvahu a své knihy dokážu předložit dalším vydavatelům.

 11. Pro “vinceru” a “marketu” .
  Napište mi na aeown@hotmail.com a promluvíme si. Nějaké vlastní vydané knihy mám na triku tak mohu pomoci a poradit. Proč neuvádíte přímo své adresy když žádáte o pomoc nebo radu?

 12. Dobry vecer vsem…jmenuji se Jan je mi neco pres 30 le a jiz delsi dobu zvazuji napsat knihu o svem dosavadnim zivote. Naprosto netusim jak a kde zacit. Mel by to byt pribeh cloveka ktery uz jako maly pricichl k penezum a zjistil ze maji moc. Po smrti blizke osoby se vse zvrtne a svet penez lichvaru zivota na vyssi noze vymahacu vyderacu dale pak svet gamblerstvi drog podvodu a podobne prestava mit smysl a clovek ceka jen na kriminal…nevim jak na to. Kde kdo poradi? Netusim zda to muze nekoho zajimat ale napsat to chci kvuli sobe a chci si svuj zivot shrnout do knihy. Pribeh by mel po precteni rekneme ,,prozradit,, rodicum jak poznat ze prave jejich dite dela neco spatne a muze poukazat na to ze mlady clovek snadno spadne do veci jak jsou vyse uvedeny. Pokud nekdo muze poradit jak na to pisnete mi na Mr.Dealer@seznam.cz diky a hezky vecer vsem. Jan.

 13. chci napsat knihu ale nevim jak začít pomužetemi nikdo

 14. Dobrý den. Píši knihu, ale stydím se tam dát milostný vztah pohlavní styky. Poradte mam to tam dat nebo ne? Děkuji za odpověd.

 15. Ahojky, je mi 38 let, chtěla bych “vydat” knihu – můj životní příběh, ale potřebuji někoho, kdo by ji “napsal”….čeština není můj kamarád, mohla bych příběh namluvit, pak by jí “někdo” za mě napsal…nevím, kam, nebo na koho se obrátit…

 16. Dobrý den , je mi 15 let a chtěla bych napsat svojí vlastní knihu. Proč ? protože mě to baví a ráda bych v budoucnosti chtěla napsat několik knih jenže se bojím když knihu dopíšu kdo by mi jí vydá? poradíte mi prosím … ted mám něco rozepsaného….stojím si za svém a knihu bych chtěla vydat ne pro peníze ale proto aby si moje dílo někdo přečetl a bavilo to čtenáře…

  díky za odpověd 🙂

 17. Ahoj chtěla bych napsat knihu,ale nevím jestli by někdo vydal něco co napsalo 10 tiletý dítě.Děkuji za odpověď (Píši se sestrou)

 18. Tady prostě bude asi nejjednodušší to dopsat a pak obejít/rozeslat dotazy všude, kde je potenciál, že by to vydali. Pokud ani to by nevyšlo, pak je stále možnost vydat to vlastním nákladem a pak šířit.

 19. Pro Sasanku:
  Dobrý den, pokud stále platí, že byste ráda napsala knížku, ale hledáte někoho, kdo by vám to “hodil na papír”, tak se mi zkuste ozvat na email P.Jagerova@gmail.com a možná bychom se nějak dohodly. Vaše nabídka mě zaujala. Nejsem žádný odborník, spíše nadšenec do psaní a literatury, který se tomu věnuje ve volném čase a uvažuje i o napsání vlastní knížky.

 20. dobry den je mi 17 let a nezazila jsem nic zajimaveho ale porad me napadaji ruzne vetsinou smutne pribehy, chtela bych tedy nejaky napsat a dat je lidem cist ale jak psat aby to davalo smysl. Me samotne to totis v hlave smysl dava ale jakmile to chci napsat tak uz mi to tak smysline nepripada.

 21. Dobrý den, máme napsanou knihu “povídek” z prostředí dvou pěstounských rodin, hledáme vydavatele. Děkuji za nabídky
  zemanka4@seznam.cz

 22. Dobrý den,chtěla bych napsat knihu o svém zamotaném životě,ale potřebovala bych pomoct.Vzhledem k tomu,že už jsem stará bába nevím jak začít.Díky.

 23. Ahoj chci napsat knižku tady je kousek.Bila jednou jedna holka modro ka ktera bila moc hodna ale nekdy nepomahala a bila pristo řeka ale furt milovala nakeho kluka ale jakeho?si kazdej mislel jeno ja to vedela a bilo to dobre a nakonec bili spolu a kazdy sestry ji ho zavideli bratry taky dekuji za prečtení

 24. Dobrý den,
  přečetl jsem si pozorně všechny odkazy tady psané a musím říci, že je až žasnoucí, kolik lidí má touhu psát. Je to úžasné a přesto i já bych chtěl požádat a poprosit někoho,kdo má zkušenosti se psaním i knihu vydal a koho by zaujal můj příběh podle skutečné události a tím přesněji o lidech transs a konečně pravdu otevření se lidstvu, jaké to je žít s uzamčenou duší v cizím těle a s čím se musí člověk potýkat a s jakými pocity,myšlenky denno denně svádí boj. Tyto knihy byly už vydané ale nikde se v nich nepíše, ta pravda, kterou se bojí transs vyslovit a lidé by to měli znát i vědět, snad pak by přestali útoky a sebevraždy a lidé by tak pochopili naši nepříznivou situaci, kterou jsme si nevybrali ale byla nám dána. Píši tohle už devět dlouhých let a přeji si jen jedno…dokončit a uzavřít tak svoji minulost a pokusit se těm kostkám usazených v lidech a jejich mozcích že nejsme žádné zrůdy, vysvětlit že i my máme právo na život a nemáme takové štěstí jako zdravě narozený člověk. Kdo z Vás má chuť mi pomoci s chybami, protože mé psaní je velmi emotivní až přes slzy kolikrát nešlo vidět na lesknoucí se monitor. Hezký a úspěšný den přeji všem.

  M. D.

 25. Ahojky,přemýšlím o tom,že napisu knihu ale nevim jestli by ji nekdo vydal…je to kniha o mem živote..mem detstvi,puberte a dvanacti letech manzelstvi s brutalnim tyranem ktery me nakazil infekci,zlotenkou typu c diky nemu jsem po operaci srdce a…to dalsi podrobne rozeberu v me knize ale opet se ptam kdo vyda knihu plnou brutality sprostych slov je to jen pro silne zaludky a navic ta kniha bude o tom,ze by se opravdu nemely michat rasy…jde po ulici krasna blondyna drzic se za ruku s romem kazdy se poni ohledne…ne proto jak je krasna…ale blba…takze navic ta kniha bude mit rasovy podtext.Predevsim chci varovat krasny holky pred neuvazenymi kroky ve vztazich s….v me knize se doctete vic ..tedy pokud ji nekdo vyda

 26. já myslím, že takováhle kniha se naopak bude prodávat sama, takovýhle temata naopak lidi zajímají a maximálně to pak projde nějakou korekturou, ale podle mého názoru ve vydavatelstvích o takováhle témata zájem je

 27. Dobrý den,mám dotaz. Mou zálibou je sběr receptů od starých až po moderní,ručně jich mám vypsané stovky a to nepočítám ty,které jsem nestihla přepsat. Zajímalo by mě jestli má cenu vydat vlastní kuchařku a pokud ano jak na to.Děkuji za názor

 28. Zkusil bych dát dohromady seznam kapitol, rozsah a téma a oslovit s tím nakladatele – pokud by to nevyšlo, tak bych to třeba hodil aspon na web, určitě o takovéhle témata zájem je

 29. Ahoj, je mi 15 a píšu knihu.
  Miluji knihy a čerpám z nich inspiraci a mým snem je, abych jednou přišla domů, položila před mamku mou knihu a řekla: ,,Mami, tak to je moje práce.”
  Nevím čeho se mám bát jestli toho, že mi jí nebudou chtít vydat, nebo toho že přestanu.
  Je to jediná věc, ve které ,,celkem vynikám” a baví mě svět, který jsem si vytvořila, protože v něm je vše v pořádku.
  Moje nápady, slova, věty..
  Bojím se, že to nevýjde, ale to vzrušení a radost je pro mě jako euforie.
  Cítím se tak úžasně, když nad tím přemýšlím.
  Mám hlavu v oblacích a stavím si vzdušné zámky.
  Chtěla jsem jenom se podělit o mé pocity. Když píšu a když nad tím přemýšlím.
  Nic mě tak nenaplňovalo, jako psaní mé knížky.

 30. dobrý den já bych chtěla napsat knihu pro děti a chtěla sem být už od malička spisovatelka

 31. děkuji za odepsaní

 32. Bude mi 70 let.Nevím sice jak se staví příběh ani jak přeložit myšlenky na psané slovo,ale prožil jsem opravdu bohatý život,pohyboval jsem se v umění,který bych rád sdělil knize aby si lidé mohli číst něco co se i jim mohlo stát nebo dokonce stalo,co žili ve snech nebo četli v bulváru.Můj problém je v tom,že asi nejhezčí a nezajímavější příběhy se dotýkají lidí žijících,dívek a žen,které jsou vdané nebo v mé blízkosti.Existuje forma,terá by toto vše obešla?Sám se pokusím odpovědět.Existuje,ale pak se knížka stává nezajímavou.Mám pravdu?H

 33. Velmi těžko odpovědět, neznáme konkrétní příběhy ani způsob vyprávění… Každopádně vyřešit to záměnou jmen by se zde dalo zřejmě použít jako jedna z vhodných variant postupu

 34. Dobrý den,je mi 42 let a toužím napsat knihu o svém životě a nenávisti matky ke své dceři. Nemám představu jak začít. Ráda bych oslovila někoho, kdo by vyslechl můj příběh a pomohl mi ho zpracovat,tak aby byl případnému čtenáři srozumitelný a měl hlavu a patu. Děkui

 35. Ahojky, jsem Káta a napsala jsem pohádku pro své děti. Také bych jí ráda někde nabídla, ale na své náklady nemůžu. Proto doufám , že budu mít štěstí a někoho moje dílo zaujme. K.

  Držím palce všem co mají podobný sen 🙂

 36. Přemýšlím nad tím, že bych zkusila napsat a pak někde nabídnout svůj vlastní a ne zrovna růžový příběh.. Je mi 26 let mám tři malá dítka a dva a půl roku jsem se starala o svou nemocnou a mentálně zaostalou tchýni.. Tím že jsem jí chtěla pomoci jsem sama sebe málem připravila o zdravý.. Nakonec tchýně dopadla v rámci možností dobře a já jsem musela po celodenní péči o ní vyhledat psychiatra..

  Je to jen kousek toho, co bych napsala. Mám i reálnou představu, jen nevím jestli by můj příběh někoho zaujal..
  Prosím o radu.. Díky. Káta

 37. Ahoj, všichni…knihu píšu a vím jaké to je s těmi začátky, ale poradím Vám aby jste se nevzdali. Někdo tu psal, že by chtěl s psaním pomoci. Není problém, ráda pomůžu nebo za něj mohu i knihu s jeho pomocí samozřejmě napsat. S dotazy se obraťte na můj email adela.kavrikova@seznam.cz všechny dotazy zodpovím ráda 🙂

 38. Dobrý den,
  s článkem vcelku souhlasím.Nejdůležitějším na knize je příběh a zvlášť emoce, které příběh předává.Dalším důležitým faktorem který tady nebyl zmíněn je alespoň základní znalost gramatických jevů (spisovatel který dělá hrubky neudělá na čtenáře moc dobrý dojem!).Poslední věcí o které se tady nepsalo je v jakém žánru má být kniha napsaná.Ale i když si myslíte ba i víte, že váš příběh nebude nikoho zajímat určitě stojí za pokus svůj příběh sepsat jednak si uděláte památku, kterou můžete v budoucnu ukázat svým dětem nebo zavzpomínat na své životní příběhy.A člověk nikdy neví…
  (připomínám, že většina dnes velice čtených autorů přišla k úspěchu své knihy docela náhodou a jen díky tomu, že své myšlenky sepsaly a “vylezli” s nimi na povrch zemský).

  Tak přeji hodně štěstí, dobrých nápadů a trpělivosti. 🙂

  kubaziki

 39. Dobrý den.
  Chtěl bych napsat knihu. Jak jsem prožíval po dobu více jak čtyř let bossing od zaměstnavatele. Poukázat na jednání vedoucích pracovníků po roce 89.

 40. Dobrý den,
  čtu tady hodně proseb o pomoc s napsáním, dopsáním nebo vydáním knihy. Pokud máte zájem o první dvě možnosti, napište mi prosím na mail “rskolek@gmail.com”, pro tu poslední nabízím kurz “http://www.naucmese.cz/kurz/jak-vydat-svou-prvni-knihu”.

 41. Dobrý den,
  jsem na tom hodně podobně,
  jako většina z vás,co sem
  píšete.Mám rozepsaný životní
  příběh mé 11 leté dcery,které
  v šesti letech diagnostikovali touretuw syndrom.
  Jak je obtížné s touto nemocí zapadnout
  do kolektivu a podobně…Vyprávím to já.A také absolutně
  nevím,jak postupovat,kdybych to chtěla někde zveřejnit a tak.Hlavně bych potřebovala samozřejmě pomoct s textem,jestli to je napsané logicky a podobně.Kdyby měl někdo snahu mi pomoci,byla bych moc ráda.Předem děkuji.
  byla

 42. Shromažďují informace ohledně napsání a následném vydání Kuchařky.Na jaké nakladatelství je možné se obrátit? Vlastním zajímavé recepty a ráda bych je vydala v knize.Jak mám postupovat?

 43. Dobrý den,
  Ráda píšu knížky i když je mi teprve čtrnáct. Mám ale problém, nevím jak textu propůjčit emoce. Ráda píšu dívčí romány a tam jsou emoce hlavní. Neporadil by mi s tím někdo?

 44. Preji dobry vecer. Je mi 46 let a od mala touzim psat. A mozna prisel cas napsat svuj pribeh. Pribeh male holcicky, kterou zneuzival starsi bratr, otec notoricky alkoholik chtel pravidelne pozabijet celou rodinu. Kdyz se konecne postavila a vdala se, manzel ji terorizoval a sikanoval stejne jako cela jeho rodina. Pak …nebudu nic prozrazovat dal, ale myslim, ze o peklu vim svoje. A taky vim, jak by se kniha mohla jmenovat – Podrazacka nejvetsi na svete. A proc? Protoze se musela naucit bojovat, nakonec i tvrde, aby prezila a aby nasla konecne aspon trochu klidu.
  Vim, o cem psat, vim, jak bych zacala, jen nevim, co s tim pak, kam to poslat, aby se na to nekdo podival a zhodnotil.
  Moc dekuji predem za odpoved.
  Iveta

 45. Ahoj. Zajímalo by mne jjestli by někdo vydal erotickou nebo spíš porno knihu? Mám hroznou chuť něco napsat, mám velkou fantazii a spoustu zkušeností. Když píšu přítelkyni nějakou sexy smsku tak mne to hrozně baví a rozepisu se že nevím kdy přestat. Vůbec nevím jestli jsou takové knížky na trhu. Prosím o info. Děkuji.

 46. Ahoj, taky se pokouším něco napsat (Je mi jen 12), ale vždy napíšu tak dvě, tři kapitoly a pak už to nejde dál. V deseti jsem sice napsala cosi strašně dlouhého (kolem 200 stran :D), ale když jsem to četla znovu, zjistila jsem, že je to strašná blbost a hlavní děj takymoc nedával smysl. 😀

 47. Když chci napsat knihu měl bych zvolit klasický formát A4 nebo si stránku upravit podle vlastních rozměrů, které si představuji?

 48. Senshyon: Myslím že nejlepší je to psát na A4 a na formátu se domluvit až když chceš tu knihu vydat. 😉

 49. Velmi doporučuji 50 Pravidel, jak napsat dobrou knihu od Stanislava Hudského. Moc mi pomohla.

 50. Já taky píšu knížku, i když je mi teprve deset let a nemám moc času, ale bojím se, že mi to nikdo nevydá a že to nikoho nebude zajímat, poraďte mi prosím!
  Lindak

 51. Lindak: Nevadí, když tam zatím nebude něco dobře. Až to dopíšeš, můžeš to znovu projít a opravit vše podstatné… ja to tak dělávám 😉 A že nemáš čas, to taky nevadí, piš po kouskách, když tě něco napadne, zaznamenej si to bokem. Hlavně nepiš jen proto, abys to měl co nejrychleji hotové. Věř, že pak by to nestálo za nic.

  Jinak v procvičování logického psaní mi pomohly dost textové RPG hry, aspoň zkuste, některé jsou opravdu super 😉 😀

 52. Dobrý den, píšu strašídelné povidky a chtěla bych poradit jak mám knihu vydat . Děkují Ráchel

 53. Uryvek z meho denicku. Cítím jen touhu ve mně. .jen bolest na duši .a někdy neciti m nic. Ano bolest z rozvodu a jinac nic nez ochrnutí. .

 54. Ahoj uz dlouho toužím napsat knihu, nemam pero ani penize a mam kterou chci

 55. Ahoj jsem jaromír a chci napsat knihu i když jsem ežtě mladý (je mi devět). Hraju teď jednu hru která mě inspirovala jmenuje se clash of clans. Chci napsat knihu o čarodějích, o dobrodružství a fantazii. Bohužel nevím jak začít. Kdybych věděl jak začít ostatní bych domyslel. Ale jedno vím. Tu knihu napíšu aji kdybych měl zemřít! A pokud mi neporadíte stejně se nevzdám!

  Každý má přece ŠANCI napsat knihu. I devítileté děcko jako jsem já. 🙂

 56. Ahojdík!!! O_<
  Kdo by rád psal, ale neví kam, doporučuji z vlastní zkušenosti wattpad.com. Je super a já tam mám celkem úspěch. Jmenuji se KageDoragon a kdyby někdo chtěl pomoct, mohu poradit. Píšu hlavně o anime One Piece, tudíž nečekám mnoho nových čtenářů, přes to se zkuste podívat. Rád budu i za kritiku, uznejte, kdo je dnes dokonalý? Bye-bye

  Případné dotazy na wattpad!

 57. Dobrý den,chci napsat knihu .O smutném děctví,domácim nasili,drogách prostituci,životě na ulici .bude to smutný přiběh dívky ,ženy .Mám to napsat jako zpověď nebo příběh někoho jiného?teď už jsem s toho venku a mám děti a nechci je nějak ranit ,sklamat.a zajímá lidi tenhle druh knih?děkuji Andrea

 58. Ahojte všichni, co se snaží o psaní 🙂 Již několik let jsem si sepisovala příběhy o zvířatech z vlastního života a to jak ze strany dotyčného zvířátka, tak z mojí. Dala jsem to přečíst pár přátelům, a pokud nelhali, líbilo se to. Nyní chci napsat knihu a přidat do ní i svou fantazii, ne jen příběh ze života. Je tu prosím někdo, kdo začínal stejně, nebo alespoň podobně jako já? Děkuji Naďa

 59. Ahoj . Je mi pod 15 a už mám napsanou jednu celou knihu . Píšu i další díly . Ale vzhledem ke svému věku , nemám nejmenší tušení , jak pokračovat dál . Nebudu lhát , nikdo neví že něco takového dělám . Chci pokračovat . Ale jak tu knihu vlastně vydat ? Co přesně musím udělat , abych se pohnula z místa ?

 60. Je mi 45 a hledám někoho kdo by napsal a vydal můj “životní příběh “.
  22 let jsem byla vdaná a žila jsem s manipulátorem ,a despotou .Roky jsem byla ponižována a napadaná . Já sama jsem roky podnikala a dost peněz vydělávala .Bývalý manžel vlastni milionové majetky ,musela jsem utéct do zahraničí bez ničeho abych si zachránila život . Tam jsem poznala kdo jsem , a mohla žít svůj vlastni život .
  Tímto příběhem chci pomoct dalším ženám.
  Kdo mi pomůže?
  nomirales@gmail.com

 61. Je mi 45 a hledám někoho kdo by napsal a vydal můj “životní příběh “.
  22 let jsem byla vdaná a žila jsem s manipulátorem ,a despotou .Roky jsem byla ponižována a napadaná . Já sama jsem roky podnikala a dost peněz vydělávala .Bývalý manžel vlastni milionové majetky ,musela jsem utéct do zahraničí bez ničeho abych si zachránila život . Tam jsem poznala kdo jsem , a mohla žít svůj vlastni život .
  Tímto příběhem chci pomoct dalším ženám.
  Kdo mi pomůže?

 62. Chci napsat knihu o vlcích nebo vlkodlacích ,ale nevím jak na to, a taky nevím jestli by se to lidem líbilo a četli by to.

 63. Snažím se už roky , pochopit všechny zněny, chtěla bych se podělit jak jsem to vnímala já,a jaký byl můj život.Měsíce jsem psala a pak vymazala, popsat svůj život, nemám nato abych napsala co jsem prožila,co jsem cítila a cítím po letech. Pokud bude mít někdo zájem napsat můj příběh ,je to život v manželství, v komun.i po něm.Hanka

 64. Dobrý den, je mi 24 a píšu knihu o jedné holce, která je sklamaná životem a sama se sebou není spokojená. Střetne se s klukem který se jí strašně líbí a bojí se ho oslivit tak se bude na internetu vydávat ze jinou ženu kterou si vymyslela. A po internetu se do sebe zamiluji, ona zjistí že má uplně stejné koníčky a přaní jako ona. Víc se dočtete v knize která je vtipná, je tam spousta smutných částí a je to nabínaví, pomuučný a je tam spoustu otázek. Je to s velké části i o mě. Chtěla jsem se zeptat, myslíte že by toto mohlo někoho zajímat? a zda by byl někdo kdo by mi tuto knihu vydal?
  Děkuji za odpověd a přeji všem hodně štěstí ve psaní.
  S pozdravem Petra

 65. Dobrý den, hledám někoho, kdo podle mého vyprávění napíše knihu. Velice mě na tom záleží.

 66. Dobrý den, je mi 31, právě jsem dopsala svoji první knihu. Další mám již rozepsanou. Ráda bych svou prvotinu vydala. By by mi někdo schopný poradit kde a jak? Můj email je. jitka.fadrna@email.cz

 67. Dobrý den.Velice mě láká napsat knihu o svém životě,jelikož je vcelku pestrý.Mohu se zeptat,jaká je cca počáteční investice( výroba,distribuce,propagace).Děkuji za odpověd.

 68. Dobry den,potrebovala bych nekoho kdo by napsal knihu za mne.Nejsem češka ale bydlim v Cechach dlouho. Ma kniha by byla o skutecnem zivote jedne pani ktera byla vychovana matkou narcistickou.Je to psihologicky a smutny pribeh o pocitech jedne divce od svich 3 let zivota do 39. Jestli nekdo muze s tim pomoci prosim napiste na email: n.rosca@icloud.com
  Dekuji

 69. Ahoj, když jsem si přečetla o tom jak napsat knihu, ihned jsem si vzpomněla, jak jsem o tom jako malá snila a psala si před spaním svoje vlastní povídky. Tak moc mě to nadchlo, že jsem se rozhodla v tom pokračovat a tak už mám knížku skoro napsanou. Dalo mi to hodně hlavně co se cítění jazyka týče.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *