Ling Fluent – recenze, diskuze, zkušenosti

Cizí jazyk jako nepřekonatelná překážka?

Cizí jazyky jsou pro vás nepřekonatelná překážka a pokus naučit se cokoli mimo oblast své rodné řeči obvykle skončilo po druhé lekci. Ovládnout je vyžaduje v tom lepším případě spoustu času a trpělivosti. Nezbytností je vrozený talent. A také spousta peněz vydaná za kurzy, lektory a školy. A nadpozemská trpělivost vašeho vyučujícího, abyste byli schopni ze sebe konečně vypravit alespoň holou větu. Nebo se snad musíte s kufry v rukou dokonce přímo vydat za hranice, abyste se tam naučili zkrátka plavat příslovečným hozením do vody? Možná je to úplně jinak.

Co je Ling Fluent a kdo za tím stojí?

Už dávno se ví, že memorování gramatických pouček z učebnic je metoda krajně neefektivní. Pravdou je, že se nenaučíte nový jazyk přes noc. Ale naučit se ho můžete, ačkoli jste si o sobě dosud mysleli, že vám talent v této oblasti zůstal odepřen. Jak? S novým systémem Ling Fluent. Začít můžete od úplného začátku, nezáleží na tom, zda jde o cizí jazyk, který vám je dosud neznámý nebo patříte k takzvaným věčným začátečníkům, kteří nedokáží překlenout úskalí úvodní lekce. A dokonce vám umožní zvládnout nejen jeden jazyk. Že naučit se tři nebo čtyři zůstává vyhrazeno těm, kteří byli obdařeni vrozenými vlohami?

Za systémem stojí Leo Anders, který je odborníkem v oblasti neurolingvistiky a své vědomosti využil i pro váš prospěch. Posledních patnáct let intenzivního výzkumu věnoval právě cizím jazykům, respektive tomu, jak se je co nejefektivněji naučit. Prozkoumal více než dvě stě metod. Na základě dlouhodobého studia paměťových procesů pak přišel s převratnou novinkou. Revolučním způsobem učení, který je zároveň velmi rychlý, bude vám stačit používat ho třicet minut denně. Tento interval je potřeba důsledně dodržovat, ani Ling Fluent se totiž neobejde bez jisté pravidelnosti, na počkání se cizí jazyk skutečně naučit nelze. Spousta knih, velké množství času a náročný dril, toť metody klasické. Na ně ale zapomeňte, nic z toho nepotřebujete. Každý z vás je jedinečný a proto nám zkrátka nemohou univerzálně všem vyhovovat tytéž učebnice. Jsme příliš zatíženi postupy orientovanými pouze na levou mozkovou hemisféru, jelikož se nacházíme v době silně koncentrované na logiku, rozum. Ve škole se po nás především chtělo, abychom si zapamatovali velký objem informací, ale kolik z nich nám v paměti uvázlo a o kolika vlastně víme, co znamenají a jak je využít v praxi? Je potřeba se naučit zapojit také pravou hemisféru, která zastupuje intuici.

Možná i vy sami jste ostatně živoucím důkazem, že tyto jednostranné způsoby nefungují. Strávili jste mnoho hodin pod vedením nejrůznějších učitelů, po dobu několika let? Poctivě jste vyplňovali cvičení, vštěpovali si do paměti slovíčka a opakovali poučky. Výsledkem je ovšem maximálně to, že nejste schopni stvořit souvislou větu. Proto Ling Fluent funguje jinak.

Jak přesně celý systém funguje?

Ling Fluent je založena na principu lingvistických vazeb a výstavbě spojení. Nepotřebujete zvláštní nadání, a dokonce od vás nebude vyžadovat ani příliš času stráveného nad knihami, který, buďme upřímní, těší jen málokoho. Naučíte se dorozumět v cizím jazyce za méně než třicet dní. Osvojit si touto cestou zvládnete více než dvě stě nových obratů denně. Což znamená opravdu viditelný pokrok. Díky tomu vás současně celá výuka začne i mnohem víc bavit. A to dokonce natolik, že konečně zjistíte, co ostatní na tomhle vlastně mají. I vy se budete chtít vzdělávat a jeden cizí jazyk vám zaručeně najednou nebude stačit. Zjistíte navíc, že nikdy není pozdě začít, v tomto případě nesejde ani na věku, byť samozřejmě i Ling Fluent má své limity a nelze dopředu předvídat, zda právě vy nebudete patřit k těm několika málo výjimkám, pro něž tento způsob vhodný není. A nezáleží ani na tom, zda si přejete zvládnout dnes již poměrně běžnou angličtinu nebo se toužíte dorozumět v méně obvyklém jazyce.

ling fluent

Čtyřtýdenní plán je postaven na následujících pilířích:

Tím prvním je zlepšení procesu zapamatování. Během učení dojde k zapojení levé i pravé hemisféry. Ta levá totiž zachytává především zvuk, zatímco obraz nás donutí použít zejména pravou hemisféru. Učení se po zapojení několika smyslů najednou zintenzivní.

Pomůže vám také učit se slovíčka na základě podobností. Mnohem lépe se jazyk naučíte ovládnout, pokud se ocitnete v jeho přirozeném prostředí, kde vás obklopuje, to je známý fakt. Učit se odtrženě jednotlivá slova nemá smysl, musíte se je ihned naučit používat, jinak si je nebudete pamatovat.

Možná vás následující fakt překvapí, ale věděli jste, že mnohem rychleji se naučíte ta slova, u nichž neznáte význam? S novým výrazem se nejprve seznámíte, pak si ho zafixujete v jeho přirozeném prostředí, tedy ve větě a nakonec zjistíte i jeho význam. Tento proces jste si ostatně už vyzkoušeli na vlastní kůži a ověřili si jej, ač si to možná neuvědomujete. Minimálně jeden jazyk totiž už ovládáte – svůj rodný. Ten jste zvládli již jako děti, a to úplně stejně. Ve vašem mozku došlo k vytvoření husté sítě spojení. Tento způsob lze využít i v dospělém věku. Proces učení se tak dá urychlit až pětinásobně. Neuronových spojení si takto vytvoříte až patnáctkrát více než s tradičními metodami učení. A samozřejmě to funguje i opačným způsobem – znatelně se zpomalí proces zapomínání. Výsledkem bude, že cizí jazyk bezchybně ovládnete slovem i písmem. Chcete si do příští verze svého životopisu hrdě uvést položku „aktivní znalost”?

Co k tomu potřebuju?

Celý proces učení vás nebude bavit jenom díky tomu, že je velmi snadný a efektivní, ale také díky zapojení moderních technologií. Jedná se o systém interaktivních kurzů. Chcete-li je absolvovat, potřebujete k tomu počítač, chytrý telefon nebo tablet. Nemusíte vlastnit učebnice a není třeba nikam komplikovaně docházet nebo dojíždět. Ling Fluent současně šetří i váš čas, lekce lze procházet z pohodlí domova tehdy, když to vyhovuje vám. Můžete si je přizpůsobit svému časovému vytížení. Nezáleží na tom, zda se jim budete věnovat odpoledne nebo během volných večerů.

Každý kurz vám nejprve nové slovo ukáže, potom vás ho naučí správně (tedy spisovně) vyslovovat a nakonec doplní i zapojení výrazu do věty, aby vaše praktická znalost byla skutečně kompletní. Váš mozek to donutí k mnohem intenzivnější práci, jelikož si bude muset vytvořit tři nová spojení. Oproti tomu konvenční metody fungují na bázi spojení jediného, kdy máte před sebou české slovo a jeho cizojazyčnou alternativu.

Jak interaktivní kurz získat?

Máte zájem si celou metodu vyzkoušet na vlastní kůži? Nejprve je potřeba objednat si kurz zde.  Pak už budete moci využít všech funkcí. V současnosti navíc se slevou 54 %.

Dosud o výhodách systému Ling Fluent zase tak pevně přesvědčeni nejste? Jeho tvůrce ano, proto garantuje, že vám budou peníze vráceny v případě, že nebudete spokojeni. Rozhodovat se můžete plných šedesát dní. Lhůta začíná plynout dnem zahájení kurzu a vy tak máte dostatek času na zhodnocení toho, zda vám Ling Fluent přinesla žádoucí výsledky. Pokud by se tak nestalo, proces reklamace proběhne velmi jednoduše: Telefonicky nahlásíte vše konzultantovi.

4.2/5 - (5 votes)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *