Odvirování Windows krok za krokem

Jak si poradit s tím, když vám z každého koutu vyskakuje stránka, kterou jste vůbec neotevřeli a máte podezření na infikování virem? Obrázkový návod krok za krokem, jak to vyřešit.

 1. Zaprvé proveďte kontrolu antivirem – pro začátek stačí rychlý test – jedná se o test aktuálně běžících hrozeb, které lze okamžitě identifikovat. Pokud anvir nemáte, co nejrychleji stáhněte a nainstalujte Security Essentials od Microsoftu z tohoto webu.
  Rychlý test antivirem Microsoft Security Essentials
  Rychlý test antivirem Microsoft Security Essentials
 2. Pokud rychlý test nepomohl, využijte ještě jednou antivir a tentokrát v něm spusťte úplnou kontrolu, úplný test. Ten by měl do hloubky analyzovat všechny soubory na disku a podezřelé či nakažené elementy vymazat či přesunout do karantény.
 3. Pokud ani hloubkový test nepomohl, je na čase přikročit k nasazení dalšího účinného nástroje, který by si měl už poradit v zásadě s každou hrozbou. Jedná se o program Malwarebytes Antimalware. Ten stáhněte z této stránky kliknutím na tlačítko Download Now.
  Stažení Malware Bytes Antimalware
  Stažení MalwareBytes Antimalware
 4. Stažený soubor mbam-setup.exe otevřete a potvrďte všechny instalační kroky.
  Instalace Anti-Malware
  Instalace Anti-Malware
 5. Po dokončení instalace doporučujeme přímo potvrdit spuštění programu a instalaci aktualizací programu.
  Spuštění programu
  Spuštění programu
 6. Po dokončení stahování aktualizací máte podobně jako v antiviru na výběr více druhů testů – rychlou kontrolu, analyzující aktuálně běžící procesy, a dále úplnou hloubkou kontrolu celého disku nebo jeho vybrané oblasti. Úplná kontrola trvá i několik hodin, ale zpravidla se jedná o řešení drtivé většiny infekcí nepřátelskými elementy ve Windows.
  Kontrola v Anti-Malware
  Kontrola v Anti-Malware

2 komentářů k Odvirování Windows krok za krokem

 1. najlepsie je dat pocitac odbornikovy, pretoze napriklad vasa rada s malwarebytes nieje dobra… program nie je dokonaly ako tu vykladate a extremne zatazuje procesor

 2. na jeden test zvýšená zátež snad nevadí, neběží to pořád narozdíl od antiviru (v placené verzi může i realtime ale to se ted řeší)… co doporučuješ ty? mně kombinace malwarebytes + hijackthis pomohla až na nějaký kde byl potřeba zásah do registru na všechno

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *