Jak nastavit připojení k WiFi

Jak se připojit k bezdrátové WiFi síti. Návod pro nastavení připojení ve Windows XP a Windows Vista.


Před prvními pokusy o připojení k WiFi síti se ujistěte, že máte přijímač bezdrátového signálu zapnutý (na notebooku se většinou zapíná/vypíná pomocí posuvného spínače – přesvědčte se, že kontrolka indikující příjem WiFi signálu skutečně svítí – poznáte ji podle loga vysílače.

Připojení k WiFi ve Windows XP

V pravé části lišty se nachází ikona síťového připojení. wifi-xp

Pravým tlačítkem myši zobrazíte menu a zde zvolte Zobrazit bezdrátové sítě k dispozici. Bezdrátové sítě, jejichž signál je dostupný, byste měli nyní vidět před sebou, včetně toho, jestli je potřeba k připojení do těchto sítí zadat heslo nebo se jedná o zcela otevřené sítě. Vyberte tedy síť, ke které se hodláte připojit dole klikněte na tlačítko Připojit. Pokud se jedná o síť zabezpečenou síťovým klíčem wep nebo wap, budete nyní vyzváni k jeho zadání.

Připojení k WiFi ve Windows Vista

Pravým tlačítkem myši opět klikněte na ikonu síťového připojení v pravé části lišty. wifi-vista

Zvolte  volbu Připojit k síti. Uvidíte seznam sítí, jejichž signál je v dosahu. Vyberte síť, v okně dole klikněte na tlačítko připojit, pokud je třeba, budete v další fázi vyzváni k zadání hesla a pokud se jedná o síť, do níž se připojujete poprvé, objeví se ještě konfigurace chování počítače vůči okolní síti.

Rate this post

11 komentářů k Jak nastavit připojení k WiFi

 1. Dobrý den, pořebuji se připojit přes notebook na internet přes WIFI a vidím pouze ostatní sítě jen né tu svojí, můžete mi poradit nějaký postup??? Děkuji předem…

 2. Zdravím, mám stejný problém. Na Netbook nemohu chytit svoji wifi, přitom na mobilech chytit jde. Děkuji předem za radu.

 3. Jaký tam používáš typ zabezpečení té wifi? Někdy se liší možnosti zadávání toho hesla a je to potřeba přepnout, v Ubuntu to takhle je například

 4. Dobrý den.Mel bych dotaz ohledně dvou wi-fi routeru které se chovají jako dvě wifi z rozdílnými názvy.Chtel bych je propojit tak aby se chovali jako jedna wifi a nemusel se vždy ve druhem patře odpojit a připojit na silnější.

  Dekuji předem

 5. Dobrý den, mám problém nemůžu se připojit kwifi síti, po vyhledání wifi se mi žádná sít neukáže a nelze to povolit jiné věci k síti bez problému připojím.

 6. dodriden. nemuzu pripojet na wifi botrebuju eslo dikuju

 7. Dobrý den,potřebovala bych se připijit k internetu přes WiFi.Nevím ani heslo.

 8. Dobrý den .Na ploše namám ikonu internetu jak najít seznam sítí. Děkuji. CHci se připojit přes Wifi.

 9. Dobrý den,nemůžu se připojit k WiFi.Když zadám heslo/síťový klíč/
  nic to neudělá a ne připojit to nelze.

 10. Dobrý den,
  mám tu zaběhnutý nový router od včerejška, nastavoval ho tu sám poskytovatel. Během nastavování měl můj notebook problém, že naměřil jen maximálně 5 Mbit/s download a víc ho to nepustilo. To hned opravil a fungoval na 30, které máme ve smlouvě. Bohužel dnes ráno opět notebook ukazuje pouze 5 Mbit/s download a když to zkusím vedle na mobilu, tak ten mi ukazuje požadovanou rychlost 30 Mbit/s. Notebook mám sotva týden Lenovo IdeaPad y700, i7 skylake, nVidia GTX 960M 4GB, 8GB RAM.

 11. Připojení k WiFi ve Vistě
  Po stisknutí Ikonky síťového připojení ve Vistě se v okně „Připojit k síti“ neobjeví seznam dostupných sítí. Toto okno dále už nejde zavřít. Také u Ovládacích panelů se při otevření Centra sítí a sdílení objeví prázdné okno a ani to nejde dále zavřít.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *