Jak zálohovat Windows 7

Návod, jak zálohovat soubory a systém pomocí nástrojů, které nabízejí Windows 7.

Nástroje pro zálohování Windows najdete v Sedmičkách takto:

  • Jděte do Start > Ovládací panely
  • Zde v oddělení Systém a zabezpečení vyberte položku Zálohovat počítač
  • Druhou možností, jak spustit tento podprogram, je stisknout tlačítko start a vyhledat aplikaci Zálohování a obnovení

Jak vytvořit zálohu

  1. V aplikaci Zálohování a obnovení, kterou jste spustili některým z výše uvedených způsobů, klikněte na volbu Nastavit zálohování
  2. V dalším kroku vyberte, kam chcete zálohu uložit – na výběr je buď vypálení na DVD/Blue Ray disky (připravte si v tom případě ovšem dostatečnou zásobu) a nebo na externí harddisk, pokud je připojen
  3. Následuje specifikace toho, které soubory chcete zálohovat – na výběr je buď standardní nastavení a nebo můžete ručně upravit, které soubory a složky si přejete do zálohy zahrnout. Doporučujeme vybrat druhou možnost – tj. zaškrtněte volbu, která nechá rozhodnout vás, a pak vyberte jednak složky k záloze, ale dole především zaškrtněte volbu Zahrnout bitovou kopii systému. Zaškrtnutí této volby umožní totiž v budoucnu obnovit i celé Windows, jinak by se zálohovaly jen dokumenty, obrázky a videa spadající do vaší uživatelské složky na disku a systém jako celek by se v budoucnu obnovit nedal.
  4. Potvrďte nastavení zálohy a nechte ji provést. Pokud necháte externí pevný disk zapnutý natrvalo v počítači, bude se pak automaticky záloha provádět ve stanoveném intervalu, v opačném případě musíte zálohy provádět po připojení disku manuálně, a to sice přes volbu Start > Ovládací panely > Systém a zabezpečení > Zálohování a obnovení – u vašeho pevného disku pak najdete tlačítko Zálohovat nyní.
  5. Pokud jste zvolili zálohování s bitovou kopií systému, výrazně doporučujeme jednorázově vypálit také disk pro opravu systému. To provedete tak, že vložíte prázdné dvd do mechaniky a pak přes menu StartOvládací panelySystém a zabezpečeníZálohování a obnovení v levém sloupci pomocí volby Vytvořit disk pro opravu systému vytvoříte dvd, které vám v případě pádu systému pomůže opravit spuštění a pak ze záložního pevného disku nebo dvdček s bitovou kopií systému uvést celé Windows včetně vašich souborů do původního stavu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *