Whatsapp do počítače

Přemýšlíte o tom, jak dostat známý messenger Whatsapp do počítače, ideálně například do PC s Windows 8? I nás tento problém zaujal a zde přinášíme řešení této otázky.

Co je WhatsApp

Aplikace WhatsApp slouží k bezplatné komunikaci přes internet mezi zařízeními, kde je nainstalována. Pokud tedy platíte za připojení k internetu v mobilu, není důvod platit ještě za SMS a komunikovat skrze textovky. Mnohem levnější a komfortnější je v tom případě nainstalovat si tento messenger a komunikovat přes něj.

Výhody oproti jiným srovnatelným aplikacím:

 • Nemusíte zjišťovat přezdívku nebo email toho, s kým si chcete zdarma psát – kontakty se automaticky vyhledají skrze telefonní čísla uložená v adresáři.
 • Aplikace je relativně nenáročná, nezatěžuje příliš výkon procesoru ani baterii nebo síťový provoz.
 • Popularita aplikace stále roste – oproti jiným sítím, které jsou často používány spíše ze setrvačnosti, Whatsapp zažívá v posledních měsících setrvalý růst.

Instalace na mobilu

Na mobilních zařízeních se dá instalace provést z následujících zdrojů:

Po nainstalování je nejprve potřeba provést ověření telefonního čísla. Jako první krok po spuštění aplikace tedy vyberte  jako zemi Českou republiku a doplňte své telefonní číslo.

overeni-tel

 

Následně proběhne ověření SMS. Pokud je vše nastaveno správně, stačí počkat několik desítek vteřin než proces proběhne.Ověření pomocí SMS

 

Po ověření se zobrazí hlavní komunikační plocha programu. Pokud si zrovna s nikým nepíšete, bude vypadat přibližně tak, jak vidíte na obrázku.

whatsapp

Po kliknutí na tlačítko s obálkou a znaménkem (+) v pravém horním rohu displeje pak můžete zahájit konverzaci s některým z vašich známých, kteří mají na mobilu nainstalován Whatsapp.

kontakty

Vzhledem k tomu, že je aplikace vázána k telefonnímu číslu, nemá žádného oficiálního klienta pro komunikaci s kontakty z Whatsapp přes počítač (ať už přes webovou online službu nebo přes program pro Windows). Existuje však jeden poměrně málo známý trik, jehož pomocí to lze obejít a my vás s ním na následujících řádcích

Instalace do PC

Stažení aplikace

 • Program nainstalujte a spusťte. Spouštění může na pomalejších počítačích trvat i několik minut, buďte proto trpěliví.

Nahrávání

 • Po spuštění vás uvítá přehled připravených aplikací, které lze spustit. Program Bluestacks je v zásadě virtuálním tabletem se systémem Android běžícím ve vašem počítači – to umožňuje spouštět aplikace pro Android přímo ve Windows. Aplikace, které nejsou v základu dostupné, se pak mohou doinstalovat. Klikněte tedy na tlačítko Search a zadejte hledat výraz “Whatsapp.”

vyhledávání

 • Potom, co se nenajdou žádné výsledky, klikněte na tlačítko, které vás odkáže do Google Play.

Whatsapp - vyhledávání

 • Nyní by se již měla aplikace zobrazit ve výsledcích vyhledávání na Google Play.

Výsledky hledání na Google Play

 • Klikněte na položku s označením “WhatsApp Messenger” a pokračujte klikem na tlačítko Instalovat.

Zástupce Whatsapp na Google Play

 • Potvrďte, že aplikace dovolujete používat všechny údaje, které vyžaduje klepnutím na tlačítko Přijmout.

Přijmutí podmínek

 • Stažení a instalace by nemělo trvat více, než několik sekund.

stahování

 • Po dokončení instalace můžete aplikaci rovnou spustit.

Otevřít

 • Odsouhlaste podmínky používání aplikace a pokračujte dále.

Souhlas s podmínkami

 • Stejně jako na mobilu, i zde aplikace vyžaduje ověření telefonního čísla. Přepnete se tedy na Českou republiku a vložte vaše telefonní číslo.

Výběr země

 • Protože ověření pomocí SMS nebude fungovat (kvůli tomu, že nemáte v počítači vloženu SIM kartu), objeví se upozornění o tom, že ověření selhalo. Je tedy potřeba sáhnout k alternativní metodě ověření – pomocí hlasu. Klepněte na tlačítko “Zavolejte mi” a připravte si k ruce váš mobil. Za chvilku telefon zazvoní a hlasový automat vám v angličtině nadiktuje ověřovací kód.

Ověření voláním

 • Po úspěšném zadání kódu se program spustí a začne incializovat.

Inicializace

 • Zobrazí se plocha stejná jako v mobilu a můžete zahájit komunikaci s kontakty uloženými v adresáři.

hlavní obrazovka

40 komentářů k Whatsapp do počítače

 1. No slavá, už snad půl roku hledán návod, jak by se to dalo dostat do počítače a zkoušel jsem stáhnout už kde co… Konečně něco co funguje 🙂

 2. ano dá se velmi dobře použít ke spouštění na PC v zásadě jakýkoliv emulátor, já osobně WhatsApp používám na YouWave (dá se stáhnout z youwave.com)

 3. s přítelem si píšeme už výhradně přes whatssap šetří to stovky korun za smsky měsíčně 🙂

 4. tohle je zatím velká nevýhoda whatsappu, protože třeba Viber má normální program pro Windows 7 i 8 a není potřeba tenhle postup vůbec používat… o skype ani nemluvím, ty už mají program pro všechny typy mobilů a pc dávno

 5. Je tam problém s ukládáním kontaktů musíte si je tam taky přenést jinak je tam nebudete mít vidět což je podle mě zatím celkem velká nevýhoda při používaní v počítači nebo na notebooku

 6. na tabletu mi to funguje bez problému, na pc s windows byl problém s tím, že bluestacks občas blbne a zobrazuje se místo aplikace černá obrazovka – v těhle případech se mi zatím nejvíce osvědčilo to jednoduše restartovat a pak spustit znovu

 7. smartphony si s tím poradí bez problémů a na windousu takový problém je to no 🙂

 8. Může mi někdo poradit, jak dostanu kontakty do Whatsappu v PC ?

 9. Také netuším jak do Whatsappu v PC dostat kontakty. A je možné že Whatsapp funguje buď na telefonu nebo v PC? a ne na obou současně? Rozchodila jsem ho v PC a na telefonu to po mě chce nové ověřování tel. čísla. Děkuji za info. K.

 10. Ahoj lidi, možná už to tady pro již zmíněné dotazy nebude aktuální, proto že jste na to třeba už kapli, ale alespoň pro ty kteří ještě tápají a na netu nic najít nemůžou jako poslední dva dny Já.
  TAKZE: postup k nainstalování Whatsapp do tabletu bez jiných dalších programů. Jak už bylo zmíněno, potřebujete tel.číslo. Takže stačí jakákoli pro vás dostupná simka která vám to umožní. Pokud žádnou volnou nevlastníte, lze už dnes kdekoli za pár peněz simku koupit.
  Když máte simku a tudíž i číslo:
  Přejděte na stránku https://www.whatsapp.com a stačí kliknout na STÁHNOUT NYNÍ – Pozor ale ….. musíte mít v tabletu: v prohlížeči / pravý horní roh (tři tečky pod sebou) / zaškrtněte verze webu pro pc, protože pokud to neuděláte, přesměruje vás to na googleplay a stáhnout to nepůjde.
  Po stažení do tabletu:
  Postupujte podle instrukcí v tomto článku viz. výše.
  Když máte whatsapp nainstalovaný:Potřebujete kontakty !
  Kontakty z mobilu/pc do tabletu a do whatsappu !
  Zapněte si Bluetooth a to jak v mobilu/pc tak i v tabletu. Spárujete zařízení.V kontaktech vyberete funkci odeslat přes Bluetooth a už to frčí. Do tabletu se vám nejspíš uloží do složky KONTAKTY. Pak už jen ve Whatsappu v pravém horním rohu tři tečky / kontakty a samo se vám to propojí. U kontaktů kteří používají whatsapp se objeví zelená whatsapp ikonka. Klikněte na níže a můžete vesele chatovat :o)
  Jde nasázet ty kontakty do tabletu i ručně, ale to je pakárna. Dodatečně ale když do kontaktů v tabletu přidáte ručně nový kontakt a bude používat whatsapp, tak už se vám automaticky u tohoto kontaktu objeví zelená what.ikonka.
  JE TO FAKT JEDNODUCHÝ, ALE PRO TY CO DRŽÍ TABLET POPRVÉ V RUCE A JEŠTĚ NEJSOU IT ÚPLNĚ ZBĚHLÝ SE TENHLE NÁVOD BUDE TŘEBA HODIT.

 11. P. S. Pokud máte už kontakty propojené, tak stačí už jen kliknout v pravém horním. rohu na obdélník s + a objeví se vám kontakty jen ty co whatsapp používají a objeví se ve stejném profilu jako u whatsappu v mobilu.

  Pokud použijete stejném mobil. číslo do tabletu jako jste měli v normálně v mobilu ve kterém jste whatsapp používali, tak vám už půjde jen na tabletu a v mobilu ne. Jedno tel.číslo = jedno zařízení s whatsappem ! Proto potřebujete jinou simku.

 12. instalace blueStacks se přeruší chce to dot.net…

 13. Omlouvám se všem, ale jsem absolutní laik, a rád bych to nainstaloval. Dostal jsem se až na konec kdy na mne mluví z telefonu anglické číslo. Ale co s tím? co to je “Po úspěšném zadání kódu se program spustí a začne incializovat ” JAK mám udělat úspěšné zadání kódu? Poradí někdo? Díky Hynek

 14. sorry, já vůl 🙂 už to mám. H

 15. Znate nekdo nejaky zpusob, jak dostat kontakty z mobilu do pc? A co kdyz chci pouzivat whatapp v pc i v mobilu, tak tu app musim rozjet na jinou simku nez mam v mobilu. Rozumim tomu dobre? A bude appka fungovat i kdyz simku potom vytahnu z mobilu a nebude vlastne zapnuta( funkcni). Diky za rady Dali

 16. Nevíte někdo jak konverzaci dát do text souboru a pak si jí vytisknout jednou se mi to podařilo ale netuším jak. Díky

 17. Hlásí mi to nelze stáhnout v GooglePlay chyba rpc s-7 aec-0.
  Neví někdo co stím? Mám Win8.1 asi bude chyby v něm…

 18. omylem jsem smazala jednu konverzaci, dá se nějakým způsobem ještě zachránit?

 19. Prosím o radu s WhatsApp. Instalovala jsem ho do mobilu. Android. Bez problémů. Druhý den jsem dala simku do jiného mobilu, který jsem již dříve používala a kde byl WhatsApp bez problémů funkční. Ale teď zde najednou nefunguje. Stále píšou ověření sms selhalo,nejde to ani s tím zavoláním a zadáním kódu. Stejné je to i po odinstalování a opětné instalaci. Ve finále mi napsali, ať je kontaktuji za 22 hodin…??? nevíte někdo, co s tím? Díky !

 20. Víte někdo jak v WhastApp u kontaktu smazat foto? Používám Android. Díky moc….

 21. Dobrý den,
  Mam telefon SONY erikson s androidem. Před nejakou dobou jsem si stahla tuto aplikaci a byla jsem s ni spokojena. Jenze jednoho dne přestala fungovat, protože v uložisti nebyl dostatek mista pro aktualizaci. V techto vecech se moc nevyznam, tak po nekolika pokusech uvolnit misto v uložišti, jsem se rozhodla aplikaci vymazat a instalovat znovu. Jenže po instalaci ve chvili kda probiha oveřeni čisla přes sms hlasi mi pořad chybu oveřeni, a ani zavolani na toto čislo ne probiha. Take hlasi že se nezdařilo a že mam zkusit za hodinu. Mam 2 telefonni čisla a je to stejne u obou. Vše delam spravně kod země a podobně, ale pořad to nejde. Nemate někdo zkušenost s podobnou situaci? Předem děkuji za radu.
  Hezký den.

 22. Dobrý den,
  před časem jsem si instalovala WhatsApp do nového telefonu BlackBerry, ale musím jej téměř každý den instalovat nanovo aby fungoval.Přes to že jsem připojená se na WhatsAppu nepořipojím dokud jej do telefonu nenačtu nanovo.
  Prosím zda nevíte v čem dělám chybu?

  Děkuji

 23. pochopila jsem dobre, kdyz uz v telefonu mam whatsapp a funguje….a tedd ho budu chtit instalovat do pc (pod stejnym tel.cislem) tak mi to pujde jen v jednom zarizeni??? nejde to nejak sparovat aby to fungovalo tam i tam …..dekuji za odpoved

 24. Prosím o radu s WhatsApp. Instalovala jsem ho do mobilu. Android. Bez problémů. Druhý den jsem dala simku do jiného mobilu, který jsem již dříve používala a kde byl WhatsApp bez problémů funkční. Ale teď zde najednou nefunguje. Stále píšou ověření sms selhalo,nejde to ani s tím zavoláním a zadáním kódu. Stejné je to i po odinstalování a opětné instalaci. Ve finále mi napsali, ať je kontaktuji za 22 hodin…??? nevíte někdo, co s tím? Díky !

 25. Prosím radu, mám v aplikaci jednoho člověka, který mě bloknul, vidím jen ikonu prázdnou bez jeho fotky protože 1x proběhla komunikace, je na chatu stejné zobrazení ale bez ničeho jen jméno. v kontaktu to samé čisé vpravo mobil ale já ho mám ve svých kontaktech, potřebuji poznat, zda mě vymazal ze svého mobilu či jen boknul a jesti vidí mě a mou fotku jak to poznám? děkuji Jitka

 26. Aplikace mi bezi v telefonu nebo v pocitaci ale nejde nastavit aby to behalo v obou najednou mam Samsung S4 poradi nekdo

 27. Prosím o radu, potřebuji nastavit na WhatsAppu, aby se mně při přijetí SMS objevilo jen červené čísílko v zelené ikoně WhAp. bez zvuku a vyskakovacího okna. Mám zrušné zvuky i vyskakovací okna, na Wh.Ap. ale číslo se mi nezobrazuje, tudíž nevím, kdy mně přijde zpráva. Na druhém mobilu mně toto nastavení funguje bez problémů. Číslo se mi objeví v zelené ikoně Wh.Ap.V obou mobilech mám nastavení WhatsAppu úplně stejné. Kde je chyba? Setkal se někdo s podobným problémem? Děkuji. H.

 28. Dobrý den,

  prosím o radu.

  WhatsApp mám v telefonu a nyní i v PC.

  Jak mohu pod jedním telefonním číslem používat současně vic instalací WhatsAp?

  Ve stolním PC, v tabletu, bez telefonní karty a pomoci wi-fi a v telefonu?

  Děkuji za pomoc Pavel

 29. Ahoj. Prosím o radu jak zablokovat informace pro druhé, kdy jsem se připojil nebo zda zrovna píši.

  Děkuji za radu

 30. Dobry den, prosim o radu. Nainstalovala jsem si do mobilu aplikaci, ale nepovolila jsem synchronizaci kontaktu 🙁 da se k tomu nejak zpetne vratit? tedmi pisou znami a objevuji se m u nich jen cisla.
  Dekuji.

 31. Poraďte mi jak přenést adresy Skype z tabletu do mobilu pomocí Bluetooth – postup. Diky. Emilius

 32. Ahoj, prosím o radu. Z aplikace WhAp mi přišlo, že ji mám odinstalovat a potom zpět nainstalovat. Takže jsem odinstalovala ale zpátky už nejde nainstalovat – z Obchodu Google play. Nevíte jak na to? Díky moc!!!

 33. WhatsApp na počítači s Windows je výborný a vřele ho doporučuji.
  Nastavil jsem to během chvilky podle tohoto vinikajícího video návodu:
  https://youtu.be/MJX5YqO4Jik

 34. Ahoj, mám takový problém s Whatsappem a už mě to dost leze krkem, mám ho naistalovanej na Nokii Lumii 640 LTE, s Windows Mobile 8.1 update 2. Několikrát jsem ho reinstaloval,dával jsem to do rukou člověku co je obyčejně přes telefony machr,ale tady si taky vylámal zuby. Štve mě to,že vidím jen telefonní čísla a max foto kontaktu,nevím jak docílit toho abych viděl místo čísla jméno, propojováním kontaktů se akorát stane to,že ten samý kontakt mám v seznamu dvakrát a nebo u jednoho kontaktu 2krát to samé číslo. už bych s tím nejradši praštil. Ale nehodlám měnit telefon kvůli týhle ptáovině, říkám si,jestli za to nemůže aktualizace operačního systému,ale to nemohu potvrdit,když jsem ji dělal hned po koupi telefonu.

 35. Dobrý den. Před 2 dny jsem si instalovala do mobilu aplikaci Whatsapp. Dnes jsem zjistila, že se mi vybíjí za 1 den baterie, která vydržela před tím 5 – 6 dní. Můžete mi poradit, co s tím a nebo jak tuto aplikaci zrušit? Děkuji Sobotková

 36. jde whatsap na pc aniž jsem připojena i na mobilu?

 37. pokud vím tak současné připojení na pc i na mobilu není potřeba, jen když se to poprvé nastavuje

 38. Elen: v google play je přehled Moje aplikace a tam je i tlačítko pro odinstalaci

 39. Je možné nějakým způsobem zablokovat zobrazení na telefonu pod jménem, kdy bylo poslední přihlášení, tak aby se pro ostatní nezobrazovalo datum a čas.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *