Hear Clear Pro – recenze, diskuze, zkušenosti

Hear Clear Pro – recenze, diskuze, zkušenosti

Věděli jste, že každý druhý člověk ve věku od 56 do 95 let má problémy se sluchem? Také jsem to netušila, dokud potíže se sluchem nedostihly i mou vlastní babičku. Samozřejmě mezi postiženými nejsou jen lidé ve zmíněné věkové kategorii, ale i děti, které se s vadou sluchu už narodily, nebo například dělníci pracující v hlučném prostředí. Ovšem až tehdy, kdy problémy se sluchem potkaly i mou babičku, jsem se o ně začala zajímat a hledala jsem možnosti, které by babičce opět pomohly lépe slyšet. Na trhu jsem narazila na mnoho zajímavých pomocníčků, ovšem zaujal mě především Hear Clear Pro, což je švýcarský sluchový asistent, kteréhobabička do dnešního dne velice chválí.

Mnoho lidí řeší nedoslýchavost či jiné problémy se sluchem operací. Jenže operace sluchu jsou poměrně nákladné, navíc se na ně čeká velice dlouhou dobu. Má babička čekala na takovou operaci už rok a půl a stále byla v nedohlednu. Navíc u operací je jedno velké riziko – rizikem takových operací je, že můžete přijít o sluch úplně. Proto lidé jako má babička hledají či hledali jiná možná řešení, která by jim pomohla od nedoslýchavosti. Po nějaké době jsem narazila na Hear Clear Pro a mohla jsem babičce s hrdostí oznámit, že už znám řešení její situace.

Asistent sice nepatří mezi nejlevnější zařízení na trhu, ale do svého zdraví (konkrétně do sluchu) bychom měli investovat, neměli bychom na něm šetřit. Tato koupě se vám jistě vyplatí stejně jako nám. Navíc pokud hledáte něco, díky čemu opět uslyšíte jako dřív a díky čemu se vyhnete operaci, stojí to za zkoušku, nemyslíte? Nás uchlácholilo to, že jsme na trhu našli ještě mnohem dražší zařízení.

Než si asistenta koupíte, pátrejte po něm na internetu. Ceny se mohou lišit (odkaz na koupi zboží, kde jsem ho kupovala já, uvedu níže). Taky si samozřejmě dopředu zjistěte, jak se do ucha asistent aplikuje a na jak dlouho v uchu je.

Jak vypadá asistent sluchu?

Jedná se vlastně o drobné naslouchátko, které je vybavené audiálním mikroprocesorem, které se využívá hojně třeba v kosmonautice. Rozdíl mezi tímto sluchovým zařízením a jinými zařízeními je, že umožňuje o 300 % rychlejší a sedmkrát přesnější zachycení zvukových vln. Jinými slovy i velice špatně slyšící lidé díky naslouchátku uslyší daleko lépe, než kdyby například podstoupili operaci, která by jim sluch spravila jen na pár neděl.

Zvukové vlny, které asistent sluchu zachycuje, jsou více slyšitelné a jsou hlavně lépe absorbovány mozkem.

Na Českém trhu v současné době najdete Hear Clear Pro jen na málo místech, ovšem odkaz na obchod, přes nějž jsem ho kupovala já, níže uvedu.

Výhody Hear Clear Pro:

  • malý, diskrétní pomocník, který nejde vidět
  • slyšíte lépe ihned po zavedení do ucha
  • nemusíte díky němu podstupovat operaci

Nevýhody Hear Clear Pro:

  • vyšší cena
  • lze koupit jen v pár internetových obchodech
  • pro někoho může být zavedení do ucha poprvé nepříjemné

I když je malý, dokáže velké věci

Je nutné zmínit, že se jedná o skutečně malinkého, diskrétního sluchového asistenta. Sama jsem byla překvapená tím, jak malý je. Oproti jiným naslouchátkům je to skutečně výkřik technologie. Po zavedení do ucha si ho jen málokdo všimne. Zavádí se dovnitř ucha. Právě díky velikosti k němu babička svolila.  Velká naslouchátka jí nebyla příjemná, byla na ni často i moc těžká.

Jak jsem zmínila, nový sluchový asistent Hear Clear Pro je určen pro všechny, kdo trpí nedoslýchavostí. Na začátku jsem zmínila, že nedoslýchavostí trpí každý druhý ve věku od 56-95 let, ale samozřejmě potkala i mnoho jiných lidí. Jsou mezi nimi i děti, které se například už narodily s poškozeným sluchem, do skupiny hůře slyšících patří třeba dělníci na stavbách, kterým sluch zničilo prostředí, v němž pracují. I těmto lidem může naslouchátko pomoct. Je to jistě levnější než operace, které se kdekdo bojí a z níž má kdekdo respekt.

Je skvělé, že rozdíl pocítíte okamžitě. Babička dodnes vzpomíná na to, jak opět uslyšela rozhovory spolucestujících v tramvaji, kteří seděli daleko za ní. Pro mě to bylo trochu zvláštní, když jsem při rozhovoru s ní nemusela zvyšovat hlas, jak jsem byla ještě donedávna zvyklá.

Ještě jednou zmiňuji, že díky mikroprocesoru, který je v tomto zařízení umístěn, se zachycují zvukové vlny daleko přesněji a rychleji, než jak to dokážou běžná naslouchátka. Je skutečně až obdivuhodné, jak velké pokroky v technologii děláme. A já jen děkuji, že někdo přišel i s tímto takřka neviditelným naslouchátkem, které babičce opět vrátilo chuť do života.

Mé hodnocení je jen jedno z mnoha

Hear Clear Pro - recenze, diskuze, zkušenosti

Jestliže zvažujete koupi tohoto zařízení, určitě se nebudete řídit jen mým názorem. Mé hodnocení je pouzejedno z mnoha. Než jsem naslouchátko babičce pořídila, také jsem pátrala na internetu, kde jsem našla vesměs pozitivní recenze. Lidé většinou kritizovali cenu, ale v následující větě psali, že se investovat do zařízení vážně vyplatí. To mohu jen potvrdit. Opět zmiňuji, že se jedná o levnější řešení, než jakým je operace.

Existují ještě jiná naslouchátka?

Samozřejmě na trhu najdete i mnoho jiných naslouchátek, nejen tuto švýcarskou kvalitu. Při pátrání na internetu jsem narazila na několik alternativ Hear Clear Pro. Jednou z nich byl i Platinium osobní zesilovač zvuku. Je dodnes skvěle hodnocen, ovšem mě odradila velikost. Jestliže vám toto nevadí, určitě stojí za zkoušku. Zvuk je díky němu nezkreslený.

Poté jsem našla o něco levnější naslouchátko do ucha, které bylo nabíjecí. Jednalo se o ZDC-900B, které se zavádí do zvukovodu. Je lehoučké a malinké. Kdybych nenarazila na Hear Clear Pro, asi bych zkusila toto.

Také mě oslovilo nabíjecí sluchátko JH905, které lze koupit v naprosto miniaturní variantě. Je jedno, jestli ho použijete na levé nebo pravé ucho, v každém případě má pomoct slyšet i to nejtišší šeptání. Zaujalo mě, že toto naslouchátko má i mikrofon, ale ten by babička asi neuměla používat. Řekla jsem si, že je to na ni zbytečně moc technologie a modernosti, proto jsem se nakonec rozhodla pro Hear Clear Pro.

Všechny zmíněné alternativy se cenově pohybují kolem tisícikoruny, Hear Clear Pro je o něco dražší.

Souhrn na závěr:

Sluchový asistent Hear Clear Pro je švýcarské zařízení, které umožňuje nedoslýchavým lidem opět slyšet.  Díky mikroprocesoru, který je uvnitř něj zabudovaný, může člověk vnímat zvukové vlny mnohem rychleji a přesněji než pomocí klasického, obyčejného naslouchátka. Rozdíl ucítíte ihned po aplikaci do ucha. Podle mé babičky najednou uslyšíte i to, co slyšet ani nemáte.

Co se týče důvodů, proč byste si měli zařízení zakoupit, napadají mě hned tři. Určitě bych argumentů pro našla více, ale tyto tři jsou hlavní. Navíc hrály roli i v tom našem rozhodování.

1) Je malinký, takřka neviditelný, tudíž vám nebude v uchu překážet, nebude tropit žádnou neplechu. Navíc vám nepokazí dokonalý vzhled, protože skutečně nejde ani vidět.

2) Je skvěle hodnocen. Není to jen o mém pozitivním hodnocení, na internetu najdete kupu pozitivních recenzí, které produkt také doporučují.

3) Nebudete muset na operaci, protože s tímto zařízením uslyšíte opět jako dřív.

Pokud i vy máte problém se sluchem nebo pokud znáte někoho, kdo takové problémy má, doporučte mu švýcarské zařízení Hear Clear Pro, které lze koupit například zde. I když se nejedná o nejlevnější naslouchátko, za pokus to rozhodně stojí. Nezapomeňte, na zdraví se nemá šetřit!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *