Ambrobene okamžitě zaútočí na vlhký kašel

Ambrobene okamžitě zaútočí na vlhký kašel

S příchodem jarního počasí se začínají množit bacily. Pokud tedy nemáte dostatečnou imunitu, pravděpodobně na několik dní skolí bacil i vás. Jestliže se k nepříjemnému nachlazení přidá ještě kašel, měli byste okamžitě zakročit. Ovšem je nezbytné rozlišit, zda máte kašel suchý či vlhký, protože na každý typ se používají jiné léky.

Při suchém dráždivém kašli sice otékají sliznice, nicméně netvoří se takřka žádné hleny. Suchý kašel nastává především na začátku onemocnění horních cest dýchacích, přičemž k jeho léčbě slouží léky zvané antitusika, které tlumí reflex kašlání. Jedná se například o přípravek Stoptussin sloužící k utišení dráždivého kašle a obnově ochranného filmu na sliznicích dýchacích cest.

Jak se léčí vlhký kašel?

Velice často se u bakteriálních infekcí průdušek a nosohltanu projevuje vlhký kašel (https://www.ambrobene.cz/vlhky-kasel.php), kvůli němuž dochází k nadměrné produkci hlenu. Většinou za tvorbou hlenů stojí syndrom zadní rýmy, neboť většina hlenů stéká z nosohltanu do vedlejších nosních dutin.

Jestliže je vlhký kašel v počátcích, je nezbytné okamžitě nasadit správná léčiva, a to konkrétně mukolytika, která odstraňují hlen z dýchacích cest. Právě do skupiny mukolytik patří přípravek Ambrobene, jenž se pyšní účinkem 5v1.

Jak Ambrobene pomáhá?

Ambrobene dokáže rychle a účinně rozpustit hlen, a tím usnadní vykašlávání. Zklidní podrážděné průdušky, zvýší imunitu dýchacích cest a navíc podporuje průnik antibiotik, a tak ho lékaři doporučují například i v případě léčby zápalu plic.

Ambrobene (https://www.ambrobene.cz/ambrobene.php) se prodává v několika různých provedeních, a to jako sirup, roztok k inhalaci, perorální roztok s příchutí, tvrdé tobolky s prodlouženým uvolňováním a tablety pro děti od 5 let a dospělé. O způsobu dávkování vás bude informovat buď lékárník, nebo váš lékař.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *