Jak na kloubní výživu u psů a proč je důležitá?

Psi rádi běhají. Když je bolí klouby nebo kosti značně to snižuje kvalitu jejich života. A to nikdo pro svého domácího mazlíčka nechce. Přitom stačí relativně tak málo a problémy mohou být odehnány. Jak psovi dopřát dostatečnou kloubní výživu a proč je to vlastně důležité?

Když kvalitní a vyvážená strava nestačí

Měla by stačit pouze kvalitní a vyvážená strava bohatá na minerální látky. To však bohužel ve většině případů neplatí a je nutné sáhnout po mnohem efektivnějším řešení. Většina lepších krmiv pro psy obsahuje přidané látky a stopové prvky, které pomáhají udržet klouby ve zdravé kondici. U starších psů nebo těch, kteří mohou trpět na dědičné potíže, je to však většinou nedostatečné opatření. v těchto chvílích je čas přijmout opatření, která zastaví degradační procesy v tkáni nebo úplně zabrání jejich rozvinutí a na řadu tedy přichází kloubní výživa.

Pes potřebující výživu

Co by měla obsahovat správná kloubní výživa?

Kvalitní kloubní výživy pro psy obsahují významné minerální prvky jako je vápník nebo mangan. Přidané vitamíny zase zajišťují správnou funkci organismu a podporují přirozené ukládání materiálu do kostí a zpomalení odbourávání tkáně. Chondroitin, glukosamin a kolagen pomáhají udržet v optimální kondici šlachy a hlavně chrupavky, které jsou hodně namáhány a na kterých se potíže objevují jako první. Vše by mělo být ve vyváženém poměru. Dávkování je nejčastěji podle hmotnosti psa a tím je dosaženo optimálního pokrytí potřeb organismu.

Výběr správné kloubní výživy podle požadavků psa

Všechny doplňky výživy pro klouby nejsou stejné a nastává tedy otázka, kterou kloubní výživu psovi vybrat. Nejčastějším parametrem je rozdělení podle hmotnosti psa a podle obsažených látek. Jako prevence se používají přípravky se 100 gramy účinných látek a pro aktivní regeneraci a zlepšení pohybu při obtížích je vhodné zvolit přípravky až o 1 000 gramech. Výběr závisí i na stáří psa nebo na tom, zda netrpí dědičnými poruchami kloubního aparátu. v těchto případech je opět lepší volit silnější přípravky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *