Jak odstranit kruhy pod očima

Kruhy pod očima občas trápí každého, především při nedostatku spánku, únavě nebo stresu. Můžete je však jednoduše zakrýt a opět váš vzhled rozjasnit. Zkuste některý z následujících tipů.

Použijte krém

Krémy obsahují složky, které mohou pomoci. Patří mezi ně především kofein, retinol nebo vitamíny C a E. Nejsou však 100 % účinné a často je zapotřebí i dalších prostředků.

Zakryjte je

Kruhy pod očima můžete zakrýt make-upem. Slaďte jeho tón s odstínem vaší pleti. Důležité je vybrat odstín, který pokožku pod očima rozjasní. Kupte přípravek, který je pro váš typ pleti vhodný. Na suchou se doporučuje lehký a řidší, na mastnou i silnější voděodolný korektor. Obecně je na zakrytí kruhů nejlepší tekutý korektor.

oko

Naneste kapičku k vnitřnímu koutku oka a jemně ho poklepáváním prsty rozetřete k vnějšímu. Pro zvlášť výrazné kruhy pod očima můžete použít i 2 vrstvy, ale nepřehánějte to. Až korektor zaschne, aplikujte svůj obvyklý make-up.

Chce to trochu cviku – zakrýt kruhy je vždy složitější než jiné problémy s pletí, protože pokožka pod očima je mnohem tenčí než na zbytku obličeje.

Dopřejte očím odpočinek

Uvařte si šálek čaje a vlhké sáčky dejte do ledničky. Až vychladnou, lehněte si, zavřete oči a nechte sáčky na očních víčkách po několik minut. Čaj pomáhá proti zánětům a tím může zmírnit i kruhy pod očima a otoky.

Noste sluneční brýle

Když je to možné (např. mimo práci či školu), noste sluneční brýle, které vyfiltrují UV záření. Tmavé kruhy pod očima mohou vzniknout i působením sluníčka na nechráněné oči.

Netrpíte alergií?

Pokud vás často svědí oči takže si je musíte třít a z toho pak vznikají kruhy, poraďte s lékařem. Možná vám pomohou antihistaminika a oční kapky.

Jestliže jsou pro vás kruhy pod očima dlouhodobý problém a jsou velmi nápadné, obraťte se na dermatologa, který vám pomůže určit příčinu jejich vzniku a tím i nejvhodnější pomoc.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *