Jak vyčistit lymfatický systém

Co je lymfatický systém a jak funguje? Jak ho lze vyčistit snadno a bez bolesti?

Lymfatický systém je systém složený ze spousty lymfatických uzlin, lymfatických orgánů a lymfatických cév. Lymfa představuje bílou tekutinu obsahující bílkoviny, tuky a lymfocyty. Hlavní funkcí lymfatického systému je izolace a boj s infekcemi, vstřebávat přebytečné tekutiny, tuky a nečistoty z celého těla, protože jakmile se některá z těchto látek v lymfatickém systému usadí, může se systém přetížit nebo zkolabovat. Špatná funkce lymfatického systému se projeví od nachlazení až po infekce, nebo bolesti kloubů. Lymfatický systém je třeba si udržovat, protože kvalitní proudění lymfy vás zbaví zlosti, stresu, bolesti, pročistí vaše myšlenky a zajistí větší radost z života.

lymfa

Jak vyčistit lymfatický systém

Udržovat čistý lymfatický systém je důležité jak u žen, tak u mužů. Obecně je základem zdravá, vyvážená strava a zdravý životní styl.

Pro vyčištění lymfatického systému je důležitá zdravá strava z důvodu, že produkuje méně škodlivých látek. Vyřaďte potraviny s vysokým obsahem soli, s vysokým obsahem cukru a konverzačních látek. Jednoduché cukry a sacharidy nahraďte celozrnnými potravinami a ovocem. Pokud máte alergii na některou z potravin, vyhněte se její konzumaci. Jezte ryby a mořské řasy.

Pitný režim je pro funkčnost lymfatického systému stejně důležitý, jako zdravá strava. Tělo musí být dostatečně hydratované. K tomu je nutné nepít méně než 2 litry tekutin denně. Ideální jsou zeleninové a ovocné šťávy.

Dalším blahodárný účinek na lymfatický systém má pravidelný pohyb. Stačí dělat dřepy, skákat na trampolíně, přes švihadlo… I pár minut denně vám i vašemu lymfatickému systému pomůže.

Sauna není ideální jen pro relaxaci. V sauně se skvěle vypotíte a tělo ze sebe vyplaví toxiny.

Pozitivní účinky na lymfatický systém má také reflexní masáž, manuální lymfatická masáž nebo akupunktura. Někdo doporučuje i čaje pro čištění krve z kopřivy, šalvěje, lípy nebo dubové kúry. Jóga s obrácenými polohami je také skvělou volbou.

Co lymfatický systém poškozuje?

Škodlivé příznaky na lymfatický systém má především stres a napětí, přespříliš ovoce, cukru a mléčných výrobků, špatný stav ledvin nebo nedoléčená chřipka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *