Při výběru respirátoru musíte v první řadě hledět na kvalitu

Při výběru respirátoru musíte v první řadě hledět na kvalitu

Pandemie není nic příjemného. Když pomineme zdravotní následky, je potřeba se chovat jinak než před ní.

Hlavní je dodržovat pravidla, jež už většině lidí lezou krkem. Je jasné, že mnoho z nich působí nelogicky a snad i taková jsou, nicméně existují i nařízení, jejichž dodržování je opravdu přínosem.

Takovým je kupříkladu nutnost nosit v obchodech a obecně ve všech veřejných budovách respirátory.

Nekupujte zajíce v pytli

Na rozdíl od určité části minulého roku jsou dnes respirátory cenově docela dostupné, avšak i přesto se snaží mnozí lidé i na levných věcech ušetřit ještě více. Také proto je stále vcelku velká poptávka po modelech z Číny, jež však prokazatelně nefungují tak, jak je prezentováno jejich výrobci.

Samozřejmě, že dost záleží na konkrétním typu. Některé skutečně mohou poskytovat i ochranu proti virům, avšak tento fakt si nemáte možnost žádným způsobem ověřit. Čínské atesty nejsou tak přísné jako ty evropské.

Chcete-li mít jistotu, raději vybírejte z respirátorů FFP2, jež jsou vyzkoušené a je o nich všeobecně známo, že fungují jako bariéra i proti virům.

Optimální by bylo, kdybyste tento druh sortimentu nakupovali pouze u českých výrobců, jako je třeba firma GOOD MASK. Trochu tím podpoříte tuzemskou ekonomiku, a ještě získáte opravdu dobrou ochrannou pomůcku.

Jak udržovat respirátor v čistotě?

Mnoho lidí má raději látkové roušky. Nejsou sice tolik efektivní, na druhou stranu je ovšem možné je dezinfikovat vyvařováním, respektive praním. Respirátor takto akorát definitivně znehodnotíte.

Způsob, jak i takovouto masku dezinfikovat, nicméně existuje. K tomuto účelu ale není možné použít dezinfekci klasického střihu, v níž se nachází líh, avšak speciální typ bez alkoholu. Ty jsou sice o něco dražší, mohou se však pyšnit víceméně stejnou účinností. A je možné je použít právě i na respirátory, aniž by následně přestaly fungovat.

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.