Strašák jménem předčasná ejakulace. Jaké jsou příčiny a možná řešení?

V posteli to nemusí klapat z různých důvodů. K největším strašákům však nepatří jen poruchy erekce, ale také předčasná ejakulace. Příčin je až překvapivě mnoho a stejně tak i způsobů léčby. Ty nejdůležitější informace se dozvíte v tomto článku.

Co je to předčasná ejakulace?

Mezinárodní klasifikace nemocí uvádí, že ejakulace je předčasná v případě, že k vyvrcholení dojde do 15 sekund od začátku pohlavního styku. Obecně se o předčasné ejakulaci hovoří v souvislosti se souloží kratší než jedna minuta či ejakulací před zavedením penisu do pochvy.

Spousta párů řeší problém s tzv. relativní předčasnou ejakulací, kdy vyvrcholení partnera dojde před orgasmem partnerky.

Nejčastější důvody předčasné ejakulace

Předčasnou ejakulaci může způsobit přílišné vzrušení. Tento problém se týká zejména mladších a méně zkušených mužů, případně mužů, kteří nebyli delší dobu před souloží sexuálně aktivní. Možným řešením je masturbace před souloží nebo zvýšení četnosti styku.

Další možnou příčinou předčasné ejakulace jsou nevhodné podmínky. V praxi se může jednat o nedostatek soukromí či tajný vztah se zadanou partnerkou.

Někteří muži trpí strachem a úzkostí. Většinou mají pochybnosti z toho, že neuspokojí partnerku, případně z vlastního výkonu. Jsou-li příčiny předčasné ejakulace této povahy, pak je podstatná vzájemná komunikace s partnerkou. Strkání hlavy do písku nikam nevede.

Na vině mohou být také fyziologické faktory, jako jsou zkrácená uzdička, chronický zánět prostaty nebo zvýšená vodivost periferních nervů.

Jak předčasnou ejakulaci řešit?

Způsobů, jak se s předčasnou ejakulací vypořádat, je mnoho. Konkrétní forma léčby samozřejmě závisí na příčině. Někteří muži mají velmi dobré zkušenosti s různými „tréninkovými“ metodami (např. Kegelovy cviky), znecitlivujícími krémy a přípravky typu Kamagra. Nápomocná může být také zmíněná komunikace mezi partnery. Pokud nic z toho nepomůže, nezbývá, než se obrátit na odborníka.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *