Jezděte autem a neřešte zbytečnosti díky operativnímu leasingu

Jezděte autem a neřešte zbytečnosti díky operativnímu leasingu

Žijeme v rychlé době, kdy si nemůžeme dovolit ztrácet čas zbytečnostmi a starostmi, které bychom vlastně vůbec nemuseli mít. A přesně tohle nahrává do karet operativnímu leasingu. Ten vám dává možnost jezdit autem a neřešit návštěvy servisu, platby pojištění či prodej starého vozu.

Možností, jak si pořídit nový automobil, je několik. Ta základní samozřejmě zní, že vezmete své peníze a půjdete si ho koupit. Lidí, kteří si toto mohou dovolit, však moc není. Daleko větší počet z nich si bere půjčku, případně zvolí variantu auta na leasing. Zájem o ten klasický ale pomalu klesá. Lidé chtějí auto na operák.

Jak funguje operativní leasing?

Operativní leasing je vlastně něco jako pronájem. S leasingovou společností sepíšete smlouvu na dva, tři, čtyři roky a po celou tu dobu platíte stanovenou měsíční částku. V její výši jsou zahrnuty poplatky za havarijní pojištění, dálniční známku, někdy i návštěvy autoservisu, přezutí pneumatik dvakrát ročně apod. Jakmile smlouva doběhne do konce, můžete uzavřít novou zase na nové auto. Co se stane s tím starým, už není vaše starost, i když spousta společností jej pak zákazníkům nabízí k odkoupení za zůstatkovou cenu.

Proč by se mohl hodit i vám?

Ptáte se, jaké výhody má operativní leasing oproti koupi automobilu? Tak především se nemusíte vůbec o nic starat. Automobil vlastně ani není oficiálně váš, takže není divu, že veškeré formality padají na hlavu leasingové společnosti. Bude za vámi stát i v případě poruchy vozidla nebo autonehody.

Za druhé máte za každých okolností po pár letech vždy nový automobil. Přitom nemusíte mít našetřeny statisíce. Velkou výhodou také je možnost vybrat si auto podle aktuálních finančních možností. Kdybyste náhodou přišli o práci, vezmete si příště vozidlo z nižší třídy, které vás měsíčně vyjde na nižší částku. Naopak pokud povýšíte, budete si moct dovolit lepší vůz.

Hodně oblíbený je operativní leasing rovněž ve firmách. Vzhledem k tomu, že se o auta nikdo nemusí starat, jde o skvělé řešení celé firemní flotily. Navíc je možné si měsíční splátky dát do nákladů.

Co všechno je na výběr?

Naprosto všechno od luxusních aut přes kabriolety až po cenově dostupné modely. Velký výběr najdete například na Driveto.cz. Své nezastupitelné místo tam má kromě jiného Škoda: operativní leasing na některé modely tohoto výrobce se pohybuje kolem příjemných tří tisíc korun. Nechybí ale ani vymazlenější kousky. Superb Combi vás vyjde od 8 353 Kč měsíčně podobně jako Octavia RS. Mimochodem víte, že Škodovka chystá velké změny? Týkají se modelu Octavia RS TDI.

Operativní leasing vám umožní sledovat takové novinky ve světě automobilů. Nebudete totiž muset ztrácet čas řešením malicherností. Prostě je přehodíte na hlavu někoho jiného.

3 komentářů k Jezděte autem a neřešte zbytečnosti díky operativnímu leasingu

  1. Je to zhruba půl roku zpátky, co jsem přemýšlel nad tím, že bych si měl koupit nějaké nové auto. Bohužel ale na nové nebyly peníze, tak jsem se začal dívat po ojetinách. Pak mi ale jeden kamarád doporučil ať si prostě vezmu auto na leasing třeba přes https://podbabaoperak.cz/skoda/ Nakonec jsem si vybral Fabii a musím říct, že jsem s ní zatím maximálně spokojený. Ještě, že jsem se takto rozhodl. 🙂

  2. Nad autem na leasing jsem také uvažoval. Nakonec jsem si ale místo toho koupil ojeté. To pro mě v té době bylo finančně lepší řešení. S autem jsem spokojený. Vše funguje jak má, jediná věc, kterou jsem na něm zatím musel měnit byly pneumatiky. Ty jsem kupoval nové z https://www.pneuok.cz/ Jinak vše v pořádku.

  3. Jo, tak jezdit autem by se mi také líbilo. Bohužel se mi ale před třemi týdny stalo, že mi sebrali řidičák, takže teď nemám jinou možnost, než jezdit buď na kole, nebo pokud se jedná o delší vzdálenost, tak taxi. Co se taxi týče, tak se mi hodně osvědčilo Taxi Korta, viz https://taxikorta-ceskebudejovice.cz/ Pokud jste z ČB, tak určitě můžu doporučit. Mají super ceny.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *