Comfort Energy zkušenosti

Dobrý den, potřeboval bych se zeptat zda někdo nemá nějaké zkušenosti s touto firmou, zajímám se momentálně o přechod k lepší firmě a několik známých mi je doporučilo se slovy “ jsou levnější “… Tak jestli to opravdu je… Předem děkuji za odpovědi, Petr

4.7/5 - (4 votes)

60 komentářů k Comfort Energy zkušenosti

 1. Dobrý den Petře,

  zkušenosti s Comfort Energy mám a jsem spokojený, ročně uspořím bez omezování okolo pětitisícovky… takže můžu potvrdit, že jsou reálně levnější…

  Hezký den, David

 2. já jsem o nich ještě neslyšel, ale výměny dodavatele se docela bojím…

 3. Zastavil se u nás jejich člověk s návrhem na lepší ceny, prošel s námi celou smlouvu, vysvětlil nám jak to bude fungovat a tak jsme se jim pod to podepsali a po dvou letech jsem se jim podepsal znova protože mi vychází stále lépe…

 4. mě se jako levnější jeví a jsou rozhodně spolehliví, když jsme se stěhovali, tak jsme se domluvili a zaslali jim novou adresu a dodávky energií byli po přestěhování bez potíží…

 5. Od comfortu odebíráme už druhou zimu a zatím jsme spokojení, normálně se u nás svítí a topí, platby máme klasicky na složenku jen jsou několik stovek měsíčně levnější.

 6. V listopadu/15 jsme s comfortem vstupovali do druhého smluvního období, kdy se nám smlouva dokonce změnila na dobu neurčitou. Což znamená, že pokud by u nich došlo k jakékoliv změně, tak by jsme bez problému mohli odejít, ale zatím nám nabízí podmínky, které nemáme potřebu měnit. Vyhovují nám díky jejich nízkým cenám.

 7. Před rokem jsem volil toho, kdo mi dokázal nabídnout to nej. Cena byla hlavní, ale nakonec rozhodli maličkosti, jako komunikace i to, že maj pobočku kousek od nás v HK.

 8. Mně se Comfort energy jeví jako jeden z tich lepších dodavatelů na trhu. Ok, sice maj své mouchy jako agenty s teplou vodou, ale ty má dneska skoro každý. Měl jsem smlouvu na dva roky, která se mi pak automaticky překlopila na neurčito a teďka už je jen na mě jestli s nimi budu chtít setrvat, nebo půjdu jinam. Zatím jsem však nenašel společnost, která by mi podmínkami měla snad i více vyhovovat. Jsem spokojen, tam kde jsem.

 9. Jednoznačně nižší ceny než u dominantního dodavatele. Za rodinný dům jsem byl zvyklý platit měsíčně zálohy 5000,- ze plyn a 1700,- za elektřinu a přeplatek jsme měli cca do tisícovky skoro ani to ne, a teďka u komfortu jsem po prvním roce se stejnými zálohami byli schopni ušetřit půlku tedy 3500,-. Takže cenově to máme u komfortu rozhodně výhodnější.

 10. Já jsem na Comfort narazil přes kalkulačku a už je mám doma od roku ’14. Za sebe ti můžu podat dobrý reference, ale u tebe pak cenově můžou vycházet kvůli místu odběru úplně jinak, takže nejlepší bude když se spojíš přímo s firmou a necháš si udělat konkrétní propočet na konkrétní domácnost. Nic lepšího ti asi neporadím.

 11. Dobrý den Petře, já se k nim dostal a to jsem o nich ani nic nevěděl, což je ale má blbost. Každopádně nějaké zkušenosti už jsem za ty dva roky stihnul pobrat a vesměs všechny v dobrém slova smyslu. Tenkrát jsem rychle potřeboval snížit výdaje, takže jako první mě napadli energie. Takže když od nich přišla nabídka, sáhl jsem bez rozmyslu po ní. A jo, vychází mi lacinějš, sice to není nijak závratné, ale ročně jsem s nimi dal dolů kolem 3,5tisíce. Takže za mě to byl risk, co se mi vyplatil.

 12. Od Comfort energy mě oslovili po telefonu s nabídkou nižších cen za plyn i elektřinu, sice nenaléhali, ale argumenty byli přesvědčivý, po letošním prvním vyúčtování můžu říct, že jsou levnější.

 13. Já vám můžu potvrdit, že maj nižší ceny, ale to se v zimě snažíme ještě si přilepšit topením dříví v krbu, ale i tak to bylo dost znát, že když jsme k nim přestoupili, že jsme za energie zaplatili míň.

 14. Tak oni levnější než dominant určitě jsou, ale domnívám se, že výše úspory je vždy velmi individuální věc. Tak zkuste využít nějakou z nesponzorovaných kalkulaček a uvidíte jak se vám firma doma oplatí.

 15. Dobrý den, také se tu ráda podělím o svou zkušenost se společností Comfort energy, která mi domů dodává elektřinu i plyn. Ke Comfort energy jsem přestoupila od svého původního dominantního dodavatele skrze podomní prodejce. Bylo to někdy během srpna dva roky nazpátek, co se mi u dveří objevil dobře vypadající postarší pár.. brýlatá paní v kostýmku a o něco starší pán v kravatě a saku. Bylo vidět, že chtěli udělat na lidi dojem, tak na to byly i řádně oháknutí. Většinu doby jsem se spíše bavila s paní, jelikož mi byla blíž a sympatičtější než pán, takže ten tam spíš byl jen tak na oko a když bylo potřeba tak paní přikyvoval. Celá debata se točila kolem mojí domácnosti a kolik za ní musím sama finančně vynaložit, a že prostřednictvím nich, by se s tím určitě dalo něco dělat. A že kdybych měla zájem, tak by mi podle předchozího vyúčtování na oko mohli vypočítat, kolik bych u nich mohla ušetřit. Nikdy jsem si na své poměry nestěžovala, takže jsem ani moc nepomýšlela na to, že bych něco měnila. Paní hnedka na to, že v podstatě tu dochází jen k jedné malé změně a to, že budu mít nového fakturanta, ale jinak distribuce a vše s ní spojené zůstává tak jak bylo, že se určitě nemusím obávat toho, že by mi u bytu trhali kabely ze zdi a bůh ví co jiného, že akorát vyúčtování bude mít od nynějška v hlavičce novou firmu a k tomu budu platit dle jejich výpočtu zhruba od 1240,- za rok méně, že většinou u bytu to tak nějak bývá v těchto výších, ale samozřejmě je to strašně individuální a bude se to vždy odvíjet od spotřeby atd. atd.. úplně upřímně.. měla jsem z toho hlavu jako pátrací balón, nikdy jsem to tak detailně neřešila a hlavně by mě to asi samotnou ani nenapadlo, že bych měla něco měnit prostřednictvím někoho, kdo mi jen tak zazvonil u dveří. Takže jsem byla chvilku na vážkách co dělat. Prodejkyně když to viděla, jak váhám, tak začala prolistovávat desky a vytáhla z nich několik smluv a povídá, že prý bych tu určitě nebyla v ulici jediná, že byli už u toho a toho a že od nich budou teďka čerstvě taky odebírat. A vyjmenovala mi tam asi tři lidi z ulice, s kterými tu smlouvu taky podepsali. Takže myšlenkově jsem se v tu chvíli vrátila k úspoře, které bych mohla docílit a řekla si teda joo, že do toho taky jdu, když do toho šli i oni. Dvanáct set doma bude dobrých. Takže jsem s paní sepsala smlouvu jak na plyn tak i na elektřinu, když už tak rovnou obojí, abych to měla pohromadě. Celkem u mě strávili asi něco kolem hodiny, dlouho jsme se bavili o tom co mi to přinese atp. Převod proběhl takřka bez jakéhokoliv pocítění. Jen chodili uvítací obálky, pak se ozval i bývalý dodavatel, ale tomu už jsem v podstatě na nic nereagovala, vše totiž vyřizovali oni za mě, za což jsem byla ráda, jelikož bych nevěděla co kam poslat. Letos je to dva roky a fakt je ten, že mi to u nich vychází podstatně lépe. Alespoň dle toho když kouknu do vyúčtování, co mi jednou za rok pošlou.

 16. Ono říct jestli jsou levní je docela složitý, jinak to bude vycházet rodině v baráku a jinak dvojici či singl v malym bytě. Hodně záleží na spotřebě, my tím že je máme Comfort Energy v baráku, tak se nám to u nich celkem vyplatí, topíme plynem takže než se všechny místnosti prohřejou, tak je spotřeba celkem velká. Za mě osobně vám můžu říct, že zkušenost dobrá, ale zkuste ještě vyzkoušet nějakou kalkulačku, která vám řekne kolik by vám to u nich dalo. 😉

 17. My k nim přecházeli hnedka někdy ze začátku a nepatříme zrovna k těm, co jsou schopní za dva roky vystřídat hnedka několik firem, když firma funguje dobře a vyúčtování sedí, tak s nimi setrváme, dokad to tak bude fungovat. A ohledně ceny, tak tu nastavují co rok zatím poměrně dobrou, takže si nijak nepřiplácíme.

 18. mně je poradili naši, sami je mají už několik let a berou skrze ně elektřinu, plyn už teďka taky, ale ten si k nim dávali asi až po roce, a já když hledal dodavatele do svýho novýho bytu, tak mi je doporučili přes vlastní zkušenosti, takže si myslím, že je to takhle pro mě taky dobrá volba 🙂

 19. Měla jsem u změny dodavatele stejný pochybnosti jako když jsme měnila operátora, ve svý podstatě jde o to samý, ale tady jsou v roli mnohem větší peníze. U telefonu se mi změna tarifu projeví hnedka po měsíci, ale u toho dodavatele až za necelý rok.. a to pro mě byla šílená doba, ale rozdílný peníze co mi vypočetli že ušetřím tak mi přišli. Přeplatek mi opravdu zahřál, že jsme nenaletěla. Což se mi dost ulevilo, že to bylo dobrý rozhodnutí.

 20. Já si nechala dodavatele poradit, četla jsem různé recenze a hodnocení, ale byla jsem z toho až moc chytrá, že jsem v podstatě nevěděla nic, takže jsem si došla za kamarádem, který o tom ví o něco víc než já. Poradil mi nějaké internetové porovnávače, do kterých když jsem naházelo to všechno co to po mě chtělo, tak mi to dodavatele seřadilo podle parametrů. Kamarád mi řekl na co bych se asi tak měla zaměřit, domu úvazku, měsíční zálohy a pochopitelně i podmínky abych tak nějak chápala. No dobrala jsem se ke Comfort Energy. Měli smlouvu na dobu neurčitou, zálohy jsem zjistila, že si sama můžu hlídat na internetu akorát podmínky jsem moc nelustrovala, moc čtení na mě, takže v těch jsem zalajdačila, ale co podle toho jak mi jak to mám sepsaný a v podstatě měsíčně platím a vše je na svém místě a funguje, tak si říkám, že asi dobrý..

 21. Viděl jsem jejich ceník na internetu, porovnal jsem ho s tím co jsem měl doma, zjistil si u bývalého dodavatele jak mám výpovědku a Comfort Energy přes formulář na jejich stránkách oslovil. Oni si to pak sami vzali do rychtiku a celou změnu dodavatele zařídili za mě. Takhle si to přesně představuju.

 22. Mně takhle přímo poradil jejich prodejce i to pomohl pak rovnou vyřídit, že jsem sama nic dělat nemusela a to bylo pro mě moc důležitý, protože pochybuju, že bych sama věděla co kam poslat. 😀 on mi vytečkoval co kam vyplnit i mi řekl co mě pak bude čekat, co mi přijde, na co reagovat a na co zas ne. No super servis fakt že joo. Já jsem spokojená moc.

 23. Jsem už u Comfort Energy přes pátý rok, když nepočítám jedno stěhování, ale brali jsme je sebou, takže jako by se nic nerušilo. Mám s nimi už zkušenosti, vím kde co jak vyřídit, takže do budoucna pokud by nepřišlo nějaký ejhle z jejich strany tak budu pokračovat dál.

 24. Máme to podobně, topíme normálně plynem od Comfortu, ale ještě každý rok kupuju několik vozejků dřeva do krbu, tím většinou zahajuji topnou sezónu, protože ze začátku to stačí si zatopit jen v obýváku když se sedí a v ložnici je na spaní lepší chládek. A nic bych na našem systému neměl i dodavatel je v pořádku.

 25. Já jsem rád, že jsem se uhlí a dřeva navždy zbavil, byla to pro mě už noční můra, ale do krbu chápu, to bych asi taky unesl. Zaplaťpánbůh za zavedení plynovodů, jen ta distribuce by mohla zlevnit a to i u tý elektřiny. To když comfort zlevní tak to abych to pomalu v tom vyúčtování hledal…

 26. Není moc dodavatelů co nabízí smlouvu na dobu neurčitou, Comfort Energy jsem našel jako jednoho z mála, který ji má i ceny k tomu předložili celkem dobré, takže nebylo nad čím se víc zamýšlet.

 27. Nechal jsem si od nich poradit a spolu s elektřinou i převedl plyn, je dobře že jsem se nechal přemluvit, proto že mi nyní plyn vychází ještě levněji a to jsem chtěl slevu především u elektřiny. Dobrá domluva i podpora.

 28. Mám zkušenosti a už delší dobu, k odběru máme přihlášený plyn i elektrický proud. Občas byly nějaké mouchy, ale společným úsilím jsem to vždy v operátorkou na telefonu dal dohromady. Takže jsem nad míru spokojen.

 29. My od nich od Comfort Energy bereme akorát elektřinu, co jsme přistoupili na přehlášení tak už to teď bude nějakých 5-6 let celkem. Na začátku bylo krásně poznat, že jde o menší podnik, protože nejenže nám snížili zálohy, ale ještě nám vraceli na přeplatcích, přesně jak slíbili. Takže změnu stále nemáme v plánu.

 30. My když porovnávali ceny v kalkulačce, tak nám comfort energy vyšel nejlevněji, akorát je budeme mít druhým rokem a ceny i přístup firmy super, naše zkušenosti taky OK!

 31. Nám se podařila změna dodavatele loni a tím jsme na elektřině a plynu ušetřili víc než nikdy. Takže jsem na tom, že opravdu záleží jakou firmu vezmete, protože Comfort energy je u nás třetím dodavatelem a zatím udělal nejvíc práce ve zkrocení našich výdajů. 

 32. Je to u nich opravdu reálné dosáhnout takové slevy, když teďka jdou ceny pořád nahoru? Dostali jsme nabídku a ceny nás no nebude kecat dost zaujaly. Díky za názory.

 33. Dobrý den Michale, úspory je vždy možné dosáhnout, ale záleží na tom, od koho k nim jdete. Já mám na baráku a v dílně celkem velký odběry, tak mě to u nich pravidelně vychází dobře, že za rok ušetřím i několik tisíc, ale to víte, u bytu jako je třeba 1kk, to asi nebude žádná výhra, tam bych řekl, že je skoro nějaký změny škoda dělat.

 34. My jsme měnili dodavatele u bytu 4+1, přecházeli jsme ke Comfort energy od distributorů a podařilo se nám tím ušetřit.. elektřina+plyn dohromady skoro 2,5 tisíce korun, jako barák udělá asi určitě víc, ale i takhle jsou to příjemný peníze na účet.

 35. Tak pokud byste bydleli v menším bytě, tak by změna byla také na pováženou, ale u toho 4+1 to něco hodí. Za loňský rok se nám podařilo u Comfortu ušetřit skoro 5tisíc, ale nutno podotknout, že jsme dvougenerační barák, kde spotřeba je nějaká a změna dodavatele vždy udělala citelnou změnu po nějaké době.

 36. Tak jasně, tam jsou takovéto částky možné ušetřit, klidně bych se nedivil, kdyby to dokázalo hodit i víc. Ale já mám byt 1+1, takže jsem rád i za tich 500,- korun ve šrajtofli.

 37. My jsme Comfort Energy přebrali po původních nájemnících a majitel chtěl, abychom si energie převedli zas na sebe, takže jsme chvilku uvažovali o tom, že bychom si vybrali jinou značku firmy, ale po přečtení několika recenzí jsme se rozhodli, že u nich zůstaneme a myslím si, že jsme udělali dobře.

 38. My jsme se přes Comfort Energy dostali k nižším cenám, moc jsem tomu nevěřil, ale nový vyúčtování přišlo s přeplatkem.

 39. Roční úspora je s nimi celkem fajn, poznal jsem to hlavně u plynu, kolikrát jsem to už řešil jak snížit výdaje a pomohla až změna dodavatele. Škoda, že nejde vybírat i distribuci podle svýho.

 40. Prakticky se mi u nich potvrdilo, že svými službami a cenami patří do sorty dodavatelů, co se umí o své zákazníky postarat a váží si jich.

 41. Praxi s nimi mám třetím rokem a jsem ráda za každou lepší cenovku co jsem u nich dostala.

 42. My jsme spokojení, u Comfortu máme elektřinu převedenou nějaký dva roky, a přestože nemáme plyn, tak poplatky za elektřinu máme celkem nízké. 

 43. No nám ta cena klesla právě až výměnou poskytovatele. Chtěli ještě jestli si to nerozmyslíme, dokonce poslali nějakou nabídku, ale zůstali jsme u toho že půjdem ke Comfortu, kde máme lepší cenu dýl než na rok.

 44. Tak oni se vždycky pak snaží ještě zachránit nějak situaci, když zákazník začne odcházet, tak nabídnou ceny, který jako by normálně nemohli dát. A je jasný, buď na to zákazník kývne, a nebo už se pak nenechá překecat, to byl třeba náš případ a šli jsme pryč. Tady nabídli lepší podmínky, tak proč se zdržovat jinde, kde o nás do tý doby nestáli.

 45. Já nevím joo, možná jsem v tomto směru naivní, ale nějak si nedokážu představit, když má dodavatel dejme tomu několik set tisíc zákazníků, že by měl permanentně sledovat, kdo jak je u nich dlouho a nabízet mu lepší ceny. Proto jsem raději iniciativní sám a o tu lepší cenu si řeknu sám, když se mi něco nezdá a proto taky jsem tady už několik let u CE.

 46. No když myslíte, mám na to asi trochu jiný názor, ale to jde hold o to jak se k tomu stavíte. Pro mě je třeba péče o zákazníka jednou ze známek dobrého obchodníka. Tady jsem teda čerstvě, ale péče při zařizování smlouvy byla ok.

 47. Já se teda nikde moc dlouho neohřeju, měním firmy podle ceny, u Comfortu jsem svýho času taky byl, sleva byla fajn, ale když tu mluvíte o přístupu, tak spíš pozorujte to, jak k vám budou přistupovat až u nich budete delší dobu, protože si myslím, že ve finále jde firmám spíš o nové přírůstky než o staré pardy, co u nich jsou už léta, ale samozřejmě to může být jinak, jenom moje osobní domněnka.

 48. Nevšiml jsem si, že by mě po pěti letech nějak opomíjeli. Dokonce se i s končící smlouvou ozvou jestli je vše ok. Víc toho od nich nepotřebuju.

 49. Každý to má hold asi jinak no. My třeba ještě tak dlouho u jednoho dodavatele nebyli. Vždycky jedno období a s koncem smlouvy hledám nový možnosti. U Comfort energy jsme měli energie dva roky, cenu dali dobrou, ale po dvou letech se nám zas naskytla jiná možnost, tak jsem jí vzal. 

 50. Od těch máme plyn a v podstatě se nám účet o několik tisíc zlepšil, zvažuju i elektřinu, ale nejsem si jistý, jestli jí má vůbec cenu měnit, když máme spotřebu kolem 3,5MWh.

 51. Tomáši, tak nejjednodušší to budete mít, když si na netu uděláte porovnání, já většinou měl vždycky energie od sebe, protože mi nikdy nevyšlo, aby jeden dodavatel nabídl super cenu pro plyn a elektřinu najednou. U Comfort ener. nám třeba jen elektřinu a plyn zas jinde, roli tam sice hraje pár stovek, ale proč je neušetřit, proto to mám od sebe, ale chápu, že někomu to třeba za to nestojí.

 52. To máte rech, mně to za těch pár stovek nestojí, mám to u nich pohromadě, vždycky jsem si to tak držel a za energie neplatíme zbytečný tisíce na víc.

 53. Nemůžu soudit máme u nich jenom elektřinu, ale asi bych to řešil podobně jako vy, kvůli menším starostem kolem fakturace a vůbec pro snazší domluvu.

 54. K těm jsme šli kvůli ceně, furt jen slyším, že topit elektřinou je drahý a Comfort energy nám nabídli za prvý stejnou cenu u obou tarifů a pak taky, možnost fixovat 1511kč do konce roku 2022 a to mi nepřijde zlý. Co?

 55. Čeňku, stihl jste od nich ještě tu nabídku vzít? Díval jsem se teďka na ceny a od července už taky podražili, ale furt se teda mají tendenci držet s těmi fixními cenami mezi nejlevnějšími. Je to šílený jak to ten trh drtí a leze to. No já už budu fixovat do konce roku 2024 asi.

 56. JJ, ještě jsem to stihl a mám to za těch 15stovek, takže dobrý.

 57. No to jsem právě propásl, to byla velice solidní cena, ale co no, za blbost musím pykat, neměl jsem se na to vykašlat. Teďka koukam, že jsem psal blbost do půlky roku 2024 to mám, ne do konce roku, za 1874/MWh. Rozdíl tam je, ale ještě jsem to schopný akceptovat, protože jiní zdražili mnohem víc.

 58. Setkal jsem se u nich s možností, že mi zařídí změnu a nebudu za to nic platit, dodavatele jsem měnil tak někdy před deseti ne-li víc lety a to to ještě bylo za poplatek. Takže teď je tohle pro mě v podstatě nový. Vypadá to s nimi slibně, tak to k nim nechám dát.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.