descript.ion nelze přepsat

K fotografiím lze přidat komentář a ten se uloží (pro všechny fotky v adresáři)do souboru descript.ion.
Když se provádí synchronizace (aby adresář A se rovnal přesně adresáři B), třeba v Total Commanderu, vše se přepíše, vyjma tohoto souboru descript.ion. Znamená to, že celá synchronizace je pak na nic, když výsledkem není,že oba adresáře mají totožnou velikost. Musí se nejprve vymazat descript.ion se špatnou velikostí a pak vkopírovat do adresáře B, co chceme, aby byl totožný s A tento soubor ze zdrojového adresáře A. Když má adresář spoustu podadresářů, je to (doufám, že jen prozatím)neřešitelný problém. Kdo to rozlouskne? Zatím to nikdo nikde neví! Děkuji (a moc) předem!
salek@volny.cz

Komentáře k článku. Přidejte i váš!

  1. Neni ten soubor nastaven jen k archivaci nebo pri tom kopirovani nahodou jeste otevren v jinem programu? Jako by ho neco porad pouzivalo a proto se nedal zkopirovat

  2. Ne, ne. ani tak, ani tak. Proste mate-li adresar treba plny fotek s nejakymi komentari, ty komentare se ulozi prece do souboru descript.ion. A kdyz synchronzujete original a zalohu, vse se prepise do nove podoby, VYJMA prave tohoto souboru s popisy descript.ion. Musite jej v kopii vymazat, a až pak z originalu soubor desctipt.ion s aktualnimi popisy do kopie vkopirovat. Je to zahada a zatim mi nikdo nedokazal dat reseni. Synchronizaci delam v Total Commanderu. asi budu muset napsat panu Ghislerovi do Švýcar. Přesto dekuji!

  3. Uplynuly neskutečné 3 roky a já našel někdejší svůj dotaz při brouzdání na internetu. Mezitím jsem na řešení přišel sám a je velmi prosté (byť zní jakkoli nelogicky): Konfigurace – Možnosti – Funkce – Komentáře k souborů – zatrhnout “descript.ion” a – a to je ze všeho nejpodstatnější – NEZATRHNOUT “kopírovat soubory včetně komentářů”. Tím byl už v roce 2013 tento problém navždy sprovozen ze světa.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *