EDIUS- úprava videí

Zdravím, potřeboval bych poradit 🙂
Na svém notebooku HP ProBook 4520 C s procesorem Intel(R)Core(TM)i3 CPU 2.40 GHz s RAM 4,0 GB a 64bitovým operačním systémem mám už delší dobu jeden z nejlepších programů na práci s videem, Edius 5.5. Několikrát jsem v něm stříhal video, bez problémů, vždy jsem však pracoval s formátem AVI, MPEG a podobnými základními.
Tentokrát mám ale kupu videí, které musím zpracovat, s velmi kvalitní Panasonic kamery ve formátu AVCHD. Videa mi jedou bez problémů, ale v Ediusu už se pak během přehrávání sekají a 10 vteřin se přehrává cca vteřin 30. Prostě záseky. Upravovat se video dá, s Ediusem lze pracovat, výsledné video lze exportovat do zadaného formátu a v např. KM Playeru se už přehraje bez sekání, jen s ním prostě nelze bez sekání pracovat v Ediusu.
Vím, asi je to nepříliš kvalitním notebookem pro práci s videem. I tak se ale ptám, zda to lze nějakým způsobem vyřešit, aby se mi práce tolik neprodlužovala.
Případně, pokud to nelze vyřešit jinak, než prací na lepší PC, doporučte prosím, co takový PC musí splňovat, aby se mi nic nesekalo.
Předem moc díky za rady 🙂

1 komentář k EDIUS- úprava videí

  1. Asi nejjednodušší je pracovat s nižší kvalitou těch videí, snížit to na snesitelné minimum, pak se ten čas samozřejmě sníží.. Nebo taky nastavit ve správci úloh (Ctrl+Shift+Esc) tomu procesu co nejvyšší prioritu, to taky trošku by mohlo pomoct

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *