Epson DX 4000 – netiskne černá ale současně vytíká na houbičku

Koupila jsem inkoustovou tiskárnu z druhé ruky i se zbytkem náplní. V pořádku vytiskla stránku a půl se všema barvama kromě modré a pak došla černá barva (bez té prostě epson netiskne).
Po výměně černá přestala tisknout úplně a modré se taky moc nechtělo.
Čistila jsem trysky a tiskla vzorky, modrá už je v pořádku a černá se spotřebovávala, ale na papír se černá netiskla vůbec (přitom se fakt neskutečně spotřebovávala).
Myslela jsem, že budou zaschlé trysky a postupovala jsem podle postupu zde https://www.milan-knizek.net/cms/cisteni-tiskove-hlavy-epson-p-2100/. To dopadlo takto http://nd02.jxs.cz/653/831/f78417956c_104852372_o2.jpg .
Krom toho jsem si všimla, že houbička pod klidovou polohou hlavy je úplně nasáklá černou.

Dcházím k názoru, že černá uniká, přitom to ale nevypadá, že tryskou, ale tak nějak okolo.

Je to vůbec možné? A co s tím?

1 komentář k Epson DX 4000 – netiskne černá ale současně vytíká na houbičku

  1. Když není tiskárna pravidelně používána, většinou se doporučuje u inkoustové tiskárny jednou za týden něco vytisknout, aby nezaschla tisková hlava. Už se mi to taky stalo, že jsem na to zapomněl a ani vyčištění trysek nepomohlo. Když jsem se pak pídil po nové tiskové hlavě, zjistil jsem, že to mají výrobci nastavené tak, že výměna tiskové hlavy je tak drahá, že je výhodnější koupit novou tiskárnu (mrzelo mě to, protože byla jinak v perfektním stavu). A tak nezbylo nic jiného, než tiskárnu koupit a teď si dávám velký pozor, aby se to neopakovalo.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *