Problém s restartem ve Windows 8 64-bit…

Dobrý večer,

na svůj notebook TOSHIBA Satellite Pro U300 jsem si nainstaloval WIndows 8 Core 64-bit (64-bit proto, že jsem si před několika měsíci přidal 4GB RAM a 32-bit neumí adresovat více jak 4GB paměti, ale to asi víte…).Ve Windows se však vyskytuje zvláštní chyba (ona se vlastně vyskytuje ve všech 64-bitových Windowsech, které jsem na ten notebook zkoušel dát).

Nejprve vám popíši, jak na tom notebooku probíhá restart normálně:

jsem na ploše > ALT+F4 > “Restartovat” > Enter > objeví se klasická obrazovka “Restartování” s přesýpáním kuliček > notebook se vypne a po asi 3 s se opět zapne > logo > boot > zamykací obrazovka > přihlášení > Metro

Říkejte si co chcete, ale pokud by vás napadlo, že to vypnutí a zapnutí je nějaká chyba, tak není, je to úplně normální. Někdy se však notebook nerestartuje:

jsem na ploše > ALT+F4 > “Restartovat” > objeví se klasická obrazovka “Restartování” s přesýpáním kuliček > zhasne obrazovka a potom “the end,” zůstane to viset a nic dalšího se nestane, můžu čekat klidně hodinu a nic.

Ovšem teď ten oříšek: různě jsem to testoval, kdy to dělá a kdy ne: pokud počítač nastartuju a potom dám hned “Restartovat,” tak to normálně jde a zase to najede, ale pokud to nastartuju, dám do režimu spánku a když dám potom “Restartování,” tak to právě začne viset.

Řešení by se zdálo být jednoduché – používat hibernaci. Jenomže bohužel používám SSD, ne, že bych byl nějak paranoidní, že si to hibernací zhuntuju, to ne, opravdu nemíním SSD nosit na zlatém podnosu, ale chci ho mít v dobré kondici, a navíc režim spánku používám hodně často, takže pokud bych takto používal i hibernaci, tak nevím, nevím. Ovladače všechny nainstalované mám.

Nevíte prosím, kde by mohl být problém? Děkuji všem předem za pomoc, Jakub Michálek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *