“ŠIKANA NA PRACOVIŠTI”

Dobrý den, prosím o radu. Pracuji jako dělník v malé zámečnické firmě. Jsme zde 6 dělníků, 1 mistr, 3 pracovnící v administrativě a 1 vedoucí (syn majitele podniku, který je již v důchodu).

Před pár měsící jsem si všiml, že mám ve skříňce přeházené věci. Oznámil jsem to zaměsnavateli, který mi půjčil fotopast. Na té jsem po pár dnech našel forografie jednoho svého spolupracovníka, jak spolu s mistrem prohrabují moji skříňku, konkrétně si prohlíželi mé úkolové lístky a výplatnice, které jsem si do té doby do skříňky schovával. Zřejmě to dělali dlouho dobu, jelikož s námi zaměnstavtel několikrát řešil, že si mezi sebou nemáme sdělovat výše platu, odměn a podobně. A bylo mu divné, že mistr měl o výdělcích, přesčasech atd. dělníků perfektní přehled.

Avšak poté co jsem s vedoucím řešil tyto důkazy, tak mi řekl, že je vlastně nesmí pouížít, jelikož on sám ze zákona nesmí v jídelně (kde jsou i šatní skříně) umisťovat žádná sledovací zařízení. Chtěl bych se zeptat, jaké má v tomoto případě zaměstnavatel vůči mistrovi a spolupracovíkovi, jež mi lezli do skřínky, pravomoci. Jak dále postupovat?

Velice vám děkuji za odpvěd Bukovský

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *