Email: Jak nastavit automatickou odpověď

Návod, jak nastavit automatickou odpověď na příchozí email. Popis postupu pro email na Seznamu a Gmail.

Co je automatická odpověď

Automatická odpověď je emailová zpráva, která se posílá automaticky. Prostě vám do schránky dorazí nějaká zpráva a hned bez toho, abyste ji museli číst nebo něco psát se tomu, kdo vám ji napsal, odešle automaticky odpověď. Hodí se to třeba když jste na dovolené a potřebujete upozornit ostatní, že to co po vás chtějí, se trochu opozdí. V tomto návodu se podíváme na to, jak nastavit automatickou odpověď na nejpoužívanějších webových emailech.

Email na Seznamu

Pokud máte email na Seznamu, pak si můžete nastavit automaticky generované odpovědní emaily takto:

 • V levém sloupci jděte na volbu Nastavení
 • nahoře vidíte menu:
  Osobní údaje –  Změna vzhledu –  Heslo – Upozornění na email – Přesměrování a filtry – Zasílání informací – Pokročilé nastavení – Email v mobilu
 • Vyberte položku Přesměrování a filtry
 • Nyní najdete na stránce dole volbu Přidat nový filtr
 • Teď je potřeba nastavit, v jakých situacích chcete, aby se odpověď posílala.Když třeba chcete, aby se vždycky, když vám napíše někdo z emailu pepazdepa@seznam.cz se mu automaticky napsala zpráva Jak je v depu?, pak pokračujte takto:
 • v 1. odstavci nastavení podmínek zaklikněte tato pole:
  Když pole od (From)>  odpovídá/obsahuje > text > pepazdepa@seznam.cz
 • v 2. odstavci nastavení akcí pak pokračujte nastavením toho, co se má pak dít, když se splní podmínka nadefinovaná v 1. odstavci. Takže v našem případě vyplníme:
  Pošli automatickou odpověď > Předmět emailu vyplňte třeba: pozdrav do depa > do pole Zpráva pak napište Jak je v depu

Podobně si můžete nastavit ovšem i jinou podmínku, třeba podle času, předmětu emailu nebo jiných, složitějších požadavků. Email na Seznamu má ze všech webových emailů nejširší možnosti generování automatických odpovědí, širší než Gmail nebo Hotmail, dá se s tím opravdu vyhrát.

Gmail

Jedinou možností, jak nastavit automatickou odpověď v emailové schránce od Googlu je nastavit automatickou odpověď generovanou v určitém časovém intervalu – např. od 1.7. do 14.7. Nelze podmiňovat tuto odpověď ničím dalším, jako předmětem emailu nebo tím, od koho vám dorazila. Funkce se zde nazývá Odpověď v nepřítomnosti.

Jak ji zprovoznit?

 • V emailové schránce klikněte vpravo nahoře na volbu Nastavení.
 • Sjeďte na stránce s různými nastaveními téměř až dolu a zde najdete položku Odpověď v nepřítomnosti
 • Nastavte od kdy do kdy se má odpověď posílat, předmět a tělo automaticky generované zprávy a zcela dole všem potvrďte tlačítkem Uložit změny.
Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.