Když se spojí sport a městská móda aneb Vans Old Skool

Když se spojí sport a městská móda aneb Vans Old Skool

Oblíbená sportovní obuv, kterou znáte pod názvem Vans Old Skool, vznikla již v 70. létech. Boty se velmi rychle ujaly mezi americkou mládeží. A jak to bývá zvykem, cesta od sportu k městskému stylu nenechá na sebe dlouho čekat. Zcela první model tenisek byl na trh uveden pod názvem „Style 36“ a jednalo se o obuv určenou pro milovníky skate style.

Na bočních panelech obuvi, byl umístěný pruh z kůže, který měl společně se semišovou špičkou na obuvi zajišťovat vyšší odolnost a chránit nohu před odřeninami od skateboardu. V 80. létech se tento typ obuvi stal díky různě barevným panelům i způsobem, jak vyjádřit vlastní kreativitu a osobnost. Barevné či vzorované nebyly jen boty v horní části, ale i podešev. V 90. létech vlastnili tuto obuv snad všechny hvězdy hip hopu, skateři i rokové hvězdy. Nesmíme zapomenout zmínit také spolupráci se zvučnými jmény, jako jsou například Karl Lagerfeld, Mark Jacob či Takashi.

Vands Old Skool po 50 letech

Současné modely Old Skool Vans navazují stále na původní projekt obuvi, ale vylepšené jsou o další barevné kombinace i vzory, které doplní zvolený outfit. Změnou prošel jak design, tak technologické zpracování, přičemž i po 50 letech jde stále o nejpoužívanější obuv z řad action sportive a lifestyle značek. Což svědčí o vysoké kvalitě obuvi.

Obuv si zamilují muži a ženy všech věkových kategorií, protože každý si zkrátka vybere to své. Jsou pohodlné, do určité míry nezničitelné (tj. vydrží vám opravdu hodně dlouho) a čím používanější a ošuntělejší vzhled, tím více jsou IN. O ženách se říká, že zrají jako víno. Čím starší ročník, tím větší kvalita. Pro Vans boty platí toto pořekadlo rovněž. Pokud chcete vypadat stylově, nemusíte si k obuvi kupovat místo pracovní sportovní aktovky skateboard. Klidně boty využijete i pro rušný městský život.

Boty do pohody i nepohody

Pánskou, dámskou a dokonce dětskou obuv Vans Old Skool využijete při každodenních činnostech a během celého roku. Ať už v létě nebo zimě. A to jak pro sportování, tak běžné činnosti. Skvělým vodítkem vám může být katalog Flexdog, kde najdete tyto boty podle vámi zadaných parametrů. Záleží, zda hledáte obuv dětskou, dámskou, pánskou. Jakou velikost potřebujete, dokonce i podle různých modelů, barvy a typu boty – tenisky, slip-on, pantofle a další. Pokud vás napadne, že jsou boty této známé značky finančně nákladné, pak věřte, že tady skutečně platíte za kvalitu a přežijí i čtvery běžné tenisky. Ve finále tedy ještě ušetříte.

Zdroj obrázku: Krasovski Dmitri / Shutterstock.com

5/5 - (1 vote)

3 komentářů k Když se spojí sport a městská móda aneb Vans Old Skool

  1. Fakt super boty. Kombinace městské módy a klasiky je něco, co se mi fakt líbí. Kromě toho boty od Vansu jsou prostě TOP strop! 🙂 Hodně se mi líbí. Sice je mi už přes třicet, ale cítím se docela mladě. Teď jsem si třeba kupoval místo klasických cigaret pax 3 vaporizér, abych zapadnul do davu. 🙂 Občas si trochu připadám jako Chandler v Přátelích, kdy dělal v té partě mladých lidí stážistu. 😉 Mám to hodně podobné. 😉

  2. Já si taky myslím, že tahle kombinace je fajn. Sice je mým oborem kovovýroba, ale když už něco dělám a tvořím, tak se snažím, aby to vypadalo moderně a zároveň se to drželo nějakého společenského úzu a tradice. Pak vznikají jedinečné kusy. A pak třeba když dělám něco, co bude někde na veřejnosti, tak tam si dám fakt hodně záležet a kolikrát s klientem design řešíme déle než samotnou výrobu. 😉

  3. Pár takovýchto „vansek“ doma mám a nosím je velice rád. Na léto, ale překvapivě i na lehkou zimu to jsou úplně perfektní boty. Člověk si ale na ně musí zvyknout. Ne, že by nebyly pohodlné, ale na druhou stranu podle mého názoru existují i pohodlnější boty. Teď nedávno jsem si například zkusil objednat jedny pánské tenisky adidas a musím říct, že jsem byl dost překvapen jak jsou oproti Vanskám pohodlné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.