Dokumentární filmy online

Kde najít na internetu dokumenty ke shlédnutí zdarma online.

Dnes vám přinášíme pohled na zřejmě nejkvalitnější český web zabývající se problematikou dokumentárních filmů, z nichž řadu nabízí zdarma ke stažení nebo prohlížení online.

Doc Alliance Films

Řeč je o portálu Doc Alliance Films, který je společným projektem pěti festivalů dokumentárních filmů, které zde zveřejňují snímky na nich promítané, jmenovitě CPH:DOX Copenhagen, DOK Leipzig, u nás probíhají MFDF Jihlava, Planete Doc Review Warsaw a VISIONS DU REEL Nyon.

Vychází ze staršího projektu doc-air.cz, na kterém byly filmy promítané na Festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě, který se spoluprací se zahraničními festivaly rozšířil do současné podoby, kdy nabízí k dispozici přes 250 dokumentárních filmů. Prostor je zde nabízen i pro ostatní tvůrce dokumentů, takže pokud máte doma v šuplíku natočený nějaký popisný snímek na téma hodící se na tento web, můžete kontaktovat správce webu a požádat o zveřejnění.

Přehrávání filmů

U každého filmu je různě nastaveno, které operace je s ním možno provádět, zhlédnutí některých je povoleno zdarma, jinde zpoplatněno, stejně to platí pro možnosti týkající se stahování. Film můžete najít pomocí vyhledávacího políčka přímo zadáním názvu, případně v některém z žebříčků Abecedně, Doporučujeme, Nejlépe hodnocené, Nejsledovanější, nebo Nedávno přidané.

Pro přehrání online byste měli mít nainstalován program Windows Media Player (je součástí každých Windows), abyste se nemuseli na film dívat v malém okýnku uvnitř internetového prohlížeče, klikněte při přehrávaní pravým tlačítkem myši do přehrávače, vyberte volbu Velikost a zvolte možnost Celá obrazovka.

Rate this post

1 komentář k Dokumentární filmy online

  1. grandview.webnode.cz to je nejlepší web s dokumenty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *