Jak zmenšit velikost fotky pomocí Photoshopu

Návod na změnu rozměrů fotky při zachování poměru původních stran pomocí Photoshopu.

Adobe Photoshop nám poskytuje obrovské množství nástrojů pro úpravy fotografií a obrázků do téměř libovolné transformace, od filtrů přes vrstvy. Jak ale provést tak jednoduchou operaci, jakou je zmenšení fotografie nebo obrázku z původní velikosti na menší, při zachování jejího věrného vzhledu? Zde je návod, jak na to.

  1. Otevřete Photoshopem fotografii. Neřešte vrstvy ani žádná speciální nastavení, fotka by měla tvořit jednou vrstvu obrazu.
  2. Jděte do menu ObrazVelikost obrazu nebo stiskněte klávesovou kombinaci Alt+Ctrl+I
  3. Zaškrtněte volbu Zachovat proporce
  4. Nyní se můžete rozhodnout, jestli definujete nové rozměry v centimetrech, nebo pixelech (pravděpodobně v závislosti na tom, jestli upravená fotka bude použita v počítači či na webu, nebo k tisku)
  5. Stačí upravit jeden rozměr (šířku či výšku) a druhý se doplní automaticky. To zaručuje i při zmenšení stále stejný vzhled bez deformací.
  6. Volitelně můžete ještě upravit rozlišení bodů na palec, případně metodu převzorkování, není to však třeba. Dále stačí stisknout tlačítko OK a nechat vygenerovat nový obraz.
  7. Pokud zamýšlíte použít fotku na webu, můžete ji ještě upravit tak, aby se načítala rychleji, tj. komprimovat její velikost v datech.
  8. Toho dosáhnete volbou SouborUložit pro web nebo klávesovou zkratkou Ctrl+Alt+Shift+S
  9. Zde můžete vidět náhled komprese, vybrat mezi uložením jako obrázku gif, jpeg, png a procentuálně definovat kvalitu fotky.
Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *