Jak si v Kubuntu zkrášlit grafické prostředí KDE

Jste bývalým uživatelem Windows a jste rozmazleni tou nádhernou grafikou Aera, či si jen chcete vylepšit svůj stávající desktop Kubuntu a nevíte, jak na to? V tom případě Vám přinášíme pár  rad, které jsou určeny i pro úplné začátečníky.

Změna tapety

Klikneme pravým tlačítkem myši na plochu a dáme “Nastavení ‘Aktivita Pracovní Plocha’. Nyní klikneme na “Získat nové tapety…”. Jakmile budeme mít vybráno, stačí kliknout na “Instalovat”. Nyní můžeme aktuálně otevřené okno “Získat novinky…” zavřít, v okně “Nastavení plochy” již stačí na nově nainstalovaný obrázek kliknou levým tlačítkem myši, kliknout na “použít” a “OK”.

Změna stylu grafického prostředí

Najedeme do “Nastavení systému” a zvolíme “Vzhled”. Defaultně se ocitneme v sekci “Styl”, kde vybereme záložku “Motivy Plasmy”. Po vybrání vzhledu klikneme na “Instalovat,” počkáme, než se motiv nainstaluje a poté klikneme na “Zavřít.” Nyní si v nabídce “Motivy plasmy” vybereme tu, kterou jsme stáhli a dáme “Použít”. (Výchozí Motiv je “Vzduch”)

Změna barvy grafického prostředí

Pro tuto změnu musíme být opět ve správci vzhledu. Zde vybereme sekci “Barvy”, která je pod “Styl”. Jestliže si nevybereme již s předinstalovaných schémat, použijeme opakovaně možnost “Získat nová schémata…”. postup platí stejný: “nainstalovat, zavřít, vybrat a potvrdit” (viz. postup “Změna stylu graf.prostředí).

Změna ikon

Ikony, určitě je každý zná. Ve Windows je změnit systémové ikony složitější záležitostí, ovšem v Linuxu na to stačí osvědčený postup “Nainstaluj, zavři, vyber a potvrď”. Změnit ikony můžeme ve Správci vzhledu, v sekci “Ikony”.

Některé sady ikon změní pouze několik položek, jiné upraví velké množství systémových ikon. (To poznáme ihned po vyzkoušení alespoň 2 odlišných sad.) V závislosti na obsáhlosti měněných položek se některé sady ikon se stahují déle, jelikož obsahují větší množství dat.

Změna úvodní obrazovky

Úvodní obrazovkou rozumíme grafiku, kterou vidíme po přihlášení do systému, než se zobrazí plocha.

Ve správci vzhledu zvolíme poslední možnost z levé nabídky. Na výběr máme 3 předinstalované motivy. Jestliže máme zájem o jiné, stačí pouze kliknout na “Získat nové motivy” a postupovat dle již výše popsaného postupu: Nainstalovat, zavřít, vybrat a potvrdit.

Obrázky k článku

Rate this post

1 komentář k Jak si v Kubuntu zkrášlit grafické prostředí KDE

  1. ubuntu system vypada dobre takovy jaky je musel bych byt uplny mamlas abych se snazil do nej rvat ikony ze zastaralych windows 7 … to nedava absolutne zadny smysl… jo kdybyste napsali jak nahodit tema NUMIX ktere na ubuntu vypada opravdu velmi dobre, tak to pochopim.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *