Photoshop na mobil

Že je Adobe jen firma vyděračů, co usnula na vavřínech se svým Photoshopem? Vůbec ne. Tento nástroj, který nemá konkurenci, ať už v tom, co umí, či kolik činí jeho cena, přišel se svou odlehčenou verzí, která je kupodivu zcela zdarma. Photoshop Express, seznamte se.

Adobe zaútočila na naše kapsy. Ne, nebojte se, ne na naše peněženky, nýbrž na naše telefony, v tomto případě smartphony se systémem iOS a Android. Photoshop Express je přesně to, co byste od podobného nástroje na první pohled čekali– jednoduchý editor fotografií pořízených telefonem. Hlavní jeho výhodou je především fakt, že zkrátka nevypadá na to, že je zcela zdarma. Jednoduché a přehledné rozhraní to jen potvrzuje.

Ale abych nepřeskakoval, určitě vás všechny zajímá, co to všechno umí? No, celou řádkupovedených funkcí! Logika celého Photoshopu Express tkví v tom, že pořízenou fotku během chvilky upravíte v intuitivním editoru a následně publikujete na sociální sítě jako je Facebook nebo Twitter. Kromě několika standardních rychlo-efektů, Photoshop Express nabízí i funkce,které byste hledali spíše u placených aplikací. Tím je například úprava kontrastu, hraní si se stíny a barevnou škálou fotografie, přidávání různých rámečků… Ale i věci tak standardní jako ořez fotky jsou dovedeny téměř k dokonalosti.

Adobe se skutečně vytáhlo. Mobilní Photoshop se skutečně povedl a je úžasné, jakých efektůmůžete docílit pouhým šmatláním prstu po displeji vašeho dotykového telefonu. Ještě nepochopitelnější je ovšem fakt, že se jej Adobe rozhodlo vydat zcela zdarma. Za to zcela upřímně tleskám, poněvadž bych se vůbec nedivil, kdyby nějaký ten chechták tato aplikace stála. Photoshop Express pro iPhone naleznete již tradičně na iTunes, u telefonů s Androidem stačí prolistovat Android Market.

Filip Štochl

2 komentářů k Photoshop na mobil

  1. ahojte,
    dulezite pracovni foto:
    vymazala jsem fotky ze iPhonu ale bohuzel jsem si vsechny pred tim neulozila do pocitace. Ted bych 2 potrebovala. Mohu je jeste nekde v pameti tel. najit a jak? Dekuju za rady Sudzen

  2. to už bohužel nepůjde, pokud sis to náhodou nezálohovala na iCloud

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *