Tajné hambaté fotky

Tajné hambaté fotky

Je až neuvěřitelné kolik lidí si nahraje na internet polonahé nebo dokonce zcela nahé fotografie svého těla. Může se jednat byť jen o online úschovnu souborů. Schopný počítačový hacker „úchyl“ si takové fotografie dokáže najít a pokud je celý soubor zaheslován, což s největší pravděpodobností bude, dokáže jej rozheslovat.

V následujících řádcích se podíváme, jak se k těmto tajným „hambatým“ fotografiím dá celkem snadno dostat. Rozhodně tento neberte jako návod. Jde jen o to aby jste se nad tím co lidé vkládají na internet. Některé holky, dívky dokonce i ženy ukládají na své profili na seznamkách, sociálních sítí, úložištích a jiných podobných webech, své fotografie v plavkách, ve vyzývavých šatech apod. Málokdy si ale uvědomují, že právě tyto fotografie se velmi často, vlivem hackerů mohou dostat i tam, kde původně skončit vůbec neměli.

Podívejme se třeba například na známý server pro ukládání foto galerií rajče.i dnes.cz. Do vyhledávače stačí zadat heslo plavky, v plavkách a zcela okamžite najdete nijak nechráněné, soukromé fotografie spoře oděných slečen, holek, dívek a žen. V některých případech dokonce i dětí.

Fotky na Rajčeti (rajce.idnes.cz)

Na obrázku výše názorný příklad.

Některé galerie zobrazují tyto fotky i na nejznámějším a nejvyužívanějším úložišti Ulož.to.

Mnoho pedofilních osob vytahuje většinou z nezletilých dětí jejich fotografie s obnaženým tělem. Takový člověk se může s dětmi legálně spojit pod falešným profilem třeba na sociální síti a vydávat se za vrstevníky. Dítě to samozřejmě nemůže poznat a zakázané hambaté fotky jsou na světě. Děje se to proto, jelikož rodiče nekontroluje co jejich děti provádí na internetu.

Fotky z Líbímseti

I ze stránek xchat, zvrácený.cz nebo libimseti.cz se poměrně snadno dá dostat k takovým to fotografiím. Některé galerie těchto obrázků jsou uloženy na uloz.to nebo rozprodány po tuzemských trzích.

Co je vlastně xchat? Je to sociální síť na bázi online chatu, kdy vcházíte do online místností s určenou tématikou a tak se senamujete. Zvrácený.cz je stránka pro nahrávání různých videí a fotografií s převážně erotickou tématikou.

Jako příklad můžeme uvést aféru ze serveru libimseti.cz, kde bylo z profilů bez mála 1 200 dívek (některým nebylo ještě ani patnáct) skoro 15 000 intimních fotografií. Seznamovací portál líbím se ti navštívilo v dobách, kdy ještě nebyl profláknutý Facebook, přes 70 tisíc dívek a žen. Polovině mohlo být mezi 15-20 lety, té druhé tak kolem třicítky. Kromě veřejně přistupných fotografií mohli na tuhle webovou stránku nahrávat i své obrázky chráněné heslem. Přístup k těmto galeriím měl jen ten, kdo znal heslo. Hacker nějakým způsobem obešel autentizační systém a tyto fotografie odcizil.

Na googlu se tyto fotografie dají najít velmi snadno. Je jich opravdu velké množství. Stačí napsat libimseti fotky dívek a máte co jste chtěli. Nebo spíše nechtěli najít.

V červenci roku 2015 došlo k aféře kvůli únikům z Ashley madison. Tato webová stránka měla sloužit lidem, kteří hledali mimomanželský vztah. Skupina hackerů tuto stránku napadla. Vyhrožovali že mají veškerá data z této stránky a že je zveřejní pokud nebude seznamka okamžitě vypnuta. Zdali to byla pravda nebo si jen z provozovatelů stříleli nikdo neví. Fakt je že to co měli jako cíl, se jim povedlo. O měsíc později ji provozovatelé opravdu vypnuli.

Fotky na Uložto.cz

I z Facebooku se mohou dostávat ven intimní fotky. Stačí se nabourat do profilu. Kolikrát stačí znát jen e-mail postižené osoby, zadat do přihlašovacího pole a dělat blbýho, že jste heslo zapoměli. Na to jak se do Facebooku nanourat, existuje spousta návodů.

Je také spousta návodů jak se proti tomu dá bránit. Je to jednoduché. Nevkládat nikam příliš okaté informace, aby si o Vás nikdo nic moc velkého nedomyslel. Pokud si zakládáme Facebookový profil, založte si e-mailovou schránku o které budete vědět jenom vy a v žádném případě ji nezveřejňujte ve svém profilu. Lidé se neumí, nebo lépe řečeno, nevědí jak se na internetu chránit a přitom je to tak jednoduché.

Fotky na Zvrácený.cz

Nejhůře jsou na tom děti. Zveřejnění citlivých údajů zažilo 73 % dětí, při čemž údaje mohou využít i devianti. Svoje intimní fotografie posílá 10 % dětí a 9 % je má přímo ve svém profilu na sociálních sítí. Facebook má 79 % dětí. Lidé cz 75 % dětí. Líbím se ti 52 %. Třetina jich má profil veřejný. To právě přitahuje devianty a podobné „Hrdiny“. Přitom by stačilo kdyby se rodiče svým dětem více věnovali. Třeba jen si s nimi povídat o zážitcích z internetu. Když jim internet zakážete, udělají to jinde a bude to o to horší.

Ukradenými fotografiemi se to na internetu hemżí. A nikdo se ani nesnaží zapírat, že jsou kradené.

Jedna paní měla podobný zážitek. V opilosti se dozvěděla, že má druhý účet na Facebooku, i když věděla že žádný druhý nemá. Pravda byla skutečností. Někdo se nanoural do jejího profilu a vzal si z něho její soukromé fotografie a založil pod jejím jménem druhý profil. Dost dlouho trvalo než se za pomoci manžela a policie dobrala k vypnutí falešného profilu.

Někdo v diskuzi na Líbím se ti nadhodil, zdali už chlapi mají fotografie z ukradené z líbím se ti a rozjela se celkem slušná diskuze.

„Nejsem blbá abych sem dávala takové fotografie.“

„Jo už je mám!“

„Ty jsi sem nic nedala? Slavnou nebudeš.“

„Já tam jsem taky a co?“

Hackeři se nebojí zaútočit i na iCloud. Jedná se o cloudové úložiště Applu. Získali tak spoustu fotografií celebrit. Po sléze je zveřejnili.

Data z profilů kradou aplikace

Spameři vytvoří aplikaci, kvíz a podobně. Když si jí pustíte musíte se proklínat různými povoleními. Jistě to znáte z Facebooku. Když to uděláte tak již jsou vaše osobní údaje v moci jiných lidí. Tito lidé si pak mohou s vašimi údaji dělat doslova co chtějí. V průběhu toho apliksci nasdílíte a během několika minut je v ohrožení spousta lidí. Jednoduché leč geniální.

Jak se proti tomu dá bránit?

Nezakládat si Facebook. Je to sice trochu drsná možnost, když víte že ho má prakticky každý, nic méně je nejúčinější. Pokud už ho však máte, tak ho zrušte. Nepoužívejte podezřelé aplikace. Nezveřejňujte nic soukromého. Profilové foto taky není podmínkou. A pokud Vás někdo označí jde to vymazat. Nevěřte všemu co se na internetu šustne. Spoustu ukradených fotografií pochází i z ICQ ( Nástroj pro online komunikaci). Když se nad tím člověk tak zamýšlí, dospěje k názoru, že internet je dosti zrádný a zahrávat si na něm nemá vůbec žádný smysl. Jinak to může mýt za následek fatální následky.

Známé hvězdy, jako je Rihana, Kim Kardashian, Lady Gaga atd., neunikly útokům hackerů. Berou všechno co jim přijde pod kurzor. Nevydanou hudbu, soukromé fotografie či videa nebo zprávy.

Pokud mohu něco podotknout, vypadá to ze spousta provozovatelů takovýchto stránek nemá stoprocentní systém ochrany svých uživatelů. I kdyby měli, tak si myslím, že Hackeři, spameři a jiní lidé pohybující se v tomto odvětví, jsou na tolik vynalézavý, že dokáží obejít cokoli na světě. Záleží jen na nás uživatelích, co jim nabídneme. Zdali to bude dokonalé menu s nepřeberným množstvím delikates, nebo jen seznam nepoživatelných „blafů“. Proč jim budeme nabízet něco k čemu mají relativně tak jednoduchý přístup? Proč podstupovat to riziko, že svoje, přítelkyň, maminek nebo dcer obnažené fotografie budeme nacházet na internetu pod zvrácenými popisky? Opravdu se Vám něco takového líbí? Berte tento článek jako návod jak se na internetu bránit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *