Jak koupit správnou náplň do tiskárny?

Tiskárnu má dnes doma téměř každý. Není se čemu divit, jelikož jejich ceny jsou skutečně nízké a potřebu vytisknout si něco důležitého má každý z nás. A to ať už se jedná o osobní tisk, firemní, nebo třeba tisk nezbytných dokumentů, kdy je zakládána evropská společnost na podnikatelskou činnost. Možností, kdy tiskárnu využijeme, je zkrátka více než dost. Jediné, co je třeba hlídat, je množství spotřebního materiálu. To už nám může hlásit samotný software. Pokud tedy náplň dochází, poradíme vám, jak koupit tu správnou.

Originál, nebo alternativu?

To je velmi zásadní otázka, kterou byste si měli položit hned v samotném úvodu. Originální náplň vyrábí obvykle stejný výrobce, od jakého je vaše tiskárna. Nechybí tak jeho logo, nebo originální krabice. Negativem však bývají především vyšší ceny. Proti této možnosti stojí náplně do tiskáren, které můžeme označit jako alternativní, nebo též kompatibilní. Ty už může vyrábět jakákoliv firma. Pokud se podíváme na jejich pozitiva, je to především:

  • Plná kompatibilita i s vaší tiskárnou
  • Jistoto nízkých pořizovacích cen
  • Naprosto shodná kvalita tisku

toner

Důležitý je správný typ

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv variantu, neměli byste zapomínat také na to, roli hraje i správný typ tiskárny. I když se výrobci snaží, aby jednotlivé produkty byly kompatibilní, často se náplně v rámci různých řad liší. Pokud máte například tiskárnu typu HP LaserJet Pro P1102, M1132, M1212, je pro vás jako stvořený spolehlivý toner CE285A. A podobně bychom postupovali při výběru jakékoliv další náplně, právě pro konkrétní typ vaší tiskárny.

Nezapomínejte na to, že ta může být buď laserová, kdy je třeba využívat tonery, nebo může být také inkoustová, kdy jsou využívány právě inkoustové náplně. V obou případech mohou být jak černé, tak mohou být také barevné. Současný trend vám umožní vyměnit vždy jenom tu barvu, která aktuálně došla. A to snižuje vaše náklady.

Komentář ke článku “Jak koupit správnou náplň do tiskárny?”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *