Jak začít podnikat s minimálními daněmi?

Pokud tuzemské podnikatele něco velmi trápí, jsou to zcela jistě daně. Ty jsou v naší zemi nejenom poměrně vysoké, ale sou samozřejmě také složité. Je proto jasné, že mnoho firem hledá možnosti, jak se jim vyhnout. Jednou z takových jsou i legální offshore společnosti. Tedy takové, které jsou umístěny v daňových rájích. Zde buď neplatíme daně žádné, nebo platíme jenom roční paušální poplatek. To pro nás znamená nejenom úsporu peněz, ale i starostí a další administrativy.

Přesunout firmu lze i do jiné země

Evropská unie nabízí nejenom volnost pohybu občanů, ale nabízí mimo jiné také možnost přesouvat firmu do jiného státu. Pokud nutně nechcete přímo daňový ráj, můžete volit zemi, kde je byznys jednodušší. A takových zemí je v Evropě hned několik. Velmi prestižní může být offshore ve Velké Británii, se kterou můžete začít podnikat třeba v Londýně. Tam bude vaše firma vedena, i když standardní služby, nebo prodej zboží realizujete stále u nás, tedy na našem území. A proč jsme zmínili právě tuto zemi? Jelikož může nabídnout výhody, kam se řadí:

  • Vysoká ekonomická stabilita
  • Základní kapitál ve výši pouze jedné libry
  • Podepsaná dohoda o zamezení dvojího zdanění

daně (pokladna)

Je třeba vytvářet také výdaje

Další možností, jak se můžete celkem pohodlně vyhnout daním, je snaha o to, mít co možná největší výdaje. Čím jsou vyšší, tím nižší je váš daňový základ, ze kterého se daně počítají. Můžete si tak koupit auto, vybavení kanceláře, telefon, výpočetní techniku a mnoho dalšího. Stačí vše jenom napsat takzvaně na firmu. Takto lze účtovat i řadu služeb. Třeba kongresový hotel v Žilině může být možností, kde přespíte při vaší služební cestě a přitom si budete moci dát daný výdaj za nocleh do firemního účetnictví. A to proto, že s firmou a její činnost samozřejmě souvisí. Podobně si lze dát do nákladů i celou řadu dalších věcí, které základ daně sníží.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *