Jak na poruchy notebooků

Dnes rozebereme některé problémy spjaté s hardwarovými problémy v noteboocích a podíváme se na možnosti řešení jednotlivých poruch.

Některé typické hardwarové poruchy notebooků

 • Konektory.
  Tohle je poměrně jednoduše vizuálně kontrolovatelná záležitost, která se dá poměrně snadno ověřit. Jak už mechanické opotřebení jednoho konkrétního konektoru, tak to, jestli vám správně doléhá do zdířky. Pokud se jedná o problém vně těla notebooku, tj. naštípne se třeba kabel od tiskárny nebo myši, je poměrně jednoduše řešitelný výměnou externího hardware, pokud však máte problém například s USB portem, asi bude potřeba vyhledat nějakého specialistu, věnujícího se problematice opravy notebooků.

 

 • Panty na víku.
  Problém, zejména aktuální u starších kusů. Například, některé Acery měly problém s tím, že po určitém počtu otevření a zavření víka panty jednoduše přestaly fungovat a nefixovaly obrazovku ve stálé poloze. Jedná se o závadu, kterou můžete v určitých případech opravit tak, že přidáte panty a původní mechanismus nahradíte vlastním. Horší je však situace ve chvíli, kdy spolu s vychozením pantů byly poškozeno i spojení mezi obrazovkou a grafickou kartou. V tu chvíli už bohužel opět nezbývá, než se obrátit na servis.
 • Politá klávesnice.
  Jedná se o problém, který se prostě děje a dokud budou notebooky mít klávesnice dít se bude. Naštěstí to, že polijete nebo jiným způsobem znečistíte klávesnici, není až tak zásadní problém. Takto: s klávesnice se samozřejmě takto poškodit může a notebookriziko, že jedna nebo více kláves přestane fungovat, tady je, není úplně nejlepší nápad sprchovat se s notebook. Ovšem není to až takový problém v tom směru, že by se s politím klávesnice prolila tekutina hluboko do vnitřností stroje, pak zanesla motherboard, s ní procesor a počítač byl na odpis. Klávesnice se na drtivé většině notebooků zcela oddělena od vlastního těla počítače, takže zpravidla stačí vyměnit pouze klávesovou část za novou a i po polití by měl váš stroj fungovat jak za mlada.

 

 • Problémy s nabíjením.
  Baterie a napájecí adaptér patří k součástem, které lze zpravidla celkem bez problémů nahradit. Adaptér většinou přežije původní notebook, horší je to poněkud u baterky, protože ta. Pro bližší info o této problematice doporučujeme nahlédnout do staršího článku, věnujícího se problematice, jak nabíjet notebook.

 

 • Obrazovka.
  Defekty obrazovky patří přesně k těm tipům problémů, které jednoduše nelze doma ani při nejlepší vůli opravit. Pokud si omylem prorazíte monitor, opravdu nejrychlejším a nejméně bezbolestným řešením je navštívit nejbližší PC servis specializovaný na notebooky vaší značky.

Jan najít servis

 • Zadejte do vyhledávače (Google, Seznam) výraz v podobě: “servis notebooků vaše město” (například: servis notebooků Praha) a ve výsledcích byste měli nalézt nejbližší specializovaná servisní místa.

 

 • Pokud máte notebook v záruce, jděte na web výrobce vašeho notebooku (zpravidla ho najdete na prvním místě ve vyhledávači po zadání názvu značky notebooku) a tam v sekci Podpora, případně Support nebo Technická pomoc byste měli najít seznam seznam míst, kde se dá nechat provést záruční úpravu. Do této záruční opravny je pak zpravidla možné ho zanést osobně a nebo ho zaslat poštou.

 

5 komentářů k Jak na poruchy notebooků

 1. Dobrý den, mám nějáký problém s napájením notebooku. Když ho zapnutý připojím do nabíječky začne mi blikat tlačítko na vypnutí, modré světlo u nějáké nakreslené žárovky a oranžové světlo u baterky. Když ntb vypnu a pripojím normálbně se nabíjí a potom je nabitý na 100%. Co může být špatně?

 2. Tohle by mohl být nějaký softwarový problém, například by tam mohl být virus, co by tohle způsoboval – doporučuji udělat hloubkovou antivirovou kontrolu

 3. Děkuji za radu. Pomohlo by i přeinstalování počítače?

 4. Mám notebook HP Probook 4520s. Najednou mi nejde bluetooth.Stáhl jsem všechny drivery z jejich stránek a nic. Některé mi ale ani nešly instalovat – hlásí chybu kritickou 2738. Nefunguje wireless asistant. Prý ho mám vadný, ale to se mi nechce věřit. Používám na čištění program Ccleaner a AVG Tune Up program. Jestli jsem něco odinstaloval a teď mi to nejde ???

 5. Dobrý den.Mám notebook acer a to poměrně nový (Cca 2 roky).Začal se sekat, a tak jsem si řekla, že tedy obnovíˇ tovární nastavení.Jenže od té doby mi nejde notebook spustit a pořád se restartuje.Vždy vyskočí okénko, a tam se píše, že se operace nezdařila a je potřeba notebook restartovat a po restartování se akce obnoví.Ale notebook se stále restartuje.Co s tím ??

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *