Jak nainstalovat starší tiskárnu

Nový operační systém a tiskárna, nebo jiné výstupní zařízení nechce spolupracovat? No nedivte se, ono větší věkové rozdíly občas nefungují ani v reálném světě. Naštěstí pro vás ve světě počítačovém tento vztah můžete ovlivnit.

Když se hardware nemá rád

Máte instalační CD, které nainstalujete bez problémů. Zapojíte tiskárnu, ještě stále nenastal žádný problém, vše se zdá být v naprostém pořádku. Zlom nastává ve chvíli, kdy chcete cokoli vytisknout. Dá se říct, že tiskárna a počítač se naprosto ignorují. Počítač vám bude hlásit průběh a tisk a tiskárna bude jen nečině ležet na stole.

Stará tiskárna na nové Windows

Problém je v operačním systému a stáří tiskárny, nedokážou spolu spolupracovat. V době kdy byla tiskárna s CD vyrobena váš operační systém, třeba Windows Vista nebo Win 7 ještě neexistovaly.

Jak problém vyřešit

  1. Najděte si na krabičce, či nějaké brožuře firmu, která tiskárnu vyrobila.
  2. Navštivte jejich internetové stránky.
  3. Najděte si název tiskárny, nějakou verzi, či kód, který následně vyhledejte na webu společnosti.
  4. Měli byste najít příslušný ovládač na různé operační systémy, vyberte a stáhněte ten váš.
  5. Po instalaci ovladače obvykle vytvoříte v ovládacích panelech nové připojení tiskárny, vše vyplníte podle návodu na webu, který by tam měl být rovněž.
  6. Poslední bod bývá připojení tiskárny, zkontrolujte, jestli jste nastavili nový ovladač, jako aktuální a můžete tisknout.

Když se budete řídit radami výrobce, vše by mělo být bez problému, ale kdyby ne. Napište výrobci email, nebo napište do fóra. Fórum nemusí být ani té společnosti, myslíme, že lidé jsou celkem ochotní a rádi pomohou vyřešit vaši záhadu. Mimo to lidé počítačově vzdělaný tyto problémy berou tak trochu, jako luštění křížovky, nebo Sudoku.

Kristýna Jahnová

Rate this post

1 komentář k Jak nainstalovat starší tiskárnu

  1. Dobrý den,prosím o informaci ohledně připojení tiskárny xerox docu print p8ex k windows 7

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *