Jak hrát Counter Strike

Jelikož čím dál tím větší procento populace tráví volný čas hraním her, rozhodli jsme se, že pro vás nějaké oblíbené hry otestujeme a poradíme vám pár rad. V každém díle našeho seriálu si vezeme do poradny hru jednu, u které vám poradíme nejrůznější triky a strategie, pro hráče zkušené i začátečníky.

O této hře, jsme napsali už jednou, v  článku o tom, jak se stát elitním hráčem Counter Striku. V tomto článku se budeme věnovat pouze a jedině našimi radami a zkušenostmi, které jsme za dobu hraní nabyli.

Když chcete vypnout zvuky

Někdo si při hraní her zvuky vypíná úplně, a buď se věnuje poslechu něčeho jiného, nebo zkrátka relaxuje bez zvuků a hudby.  Jasně po dnu stráveným prací, kdy si chcete odpočinout u této střílečky, asi není úplně ideální poslouchat zvuky vybuchujících granátů, ale pozor. Pokud chcete hrát trošku na úrovni a nebrat to, jako střelbu na cokoli, co se v dosahu pohne. Musíte slyšet kroky vašeho soupeře. Vaše kroky budou bezezvuké pokud budete držet klávesu SHIFT, ale pozor to vás zpomalí.

Klávesa CTRL

Pomocí tohoto tlačítka se skrčíte, lépe zaměříte a stanete se těžším cílem. Rovněž pomocí ní chodí beze zvuku, ale bohužel rychlostí šneka.

Použití granátů

Pro hodně nováčků jsou granáty v této hře otázkou, neví jak je použít, kdy a vůbec, jakou funkci granáty plní.

Rozdělení granátů:

a) High Explosive granade

Cena: 300$

Použití: Výbušný granát, může jím zranit soupeře, ale i sebe. (sebere hp)

b) Flashbang

Cena: 200$

Použití: Oslepující granát, zase platí, snažíte se porazit protihráče, nebo spoluhráče. (na chvíli vidíte, bílou obrazovku)

c) Smoke granade

Cena: 300$

Použití: Zakouří místo výbuchu. (v místu dopadu granátu je snížená viditelnost)

Po zakoupení granátů je nutné ho uchopit do ruky a odjistit, pak si nasměrováním kurzoru určíte, kam poletí a následně kliknete na dané místo. Faktor dopadu ovlivní váš pohyb ve formě větší dráhy, nebo naopak menší, pokud couváte. Granáty se odráží od všeho co jim stojí v cestě, takže to chce trénovat a znát trochu úhly.

Střelba

Další faktory ovlivňující přesnost střelby, kromě CTRL, je samozřejmě typ zbraně a počet vypálených nábojů na 1 klik, když klik držíte, pálíte stále další a další náboje, ale zase máte větší rozptyl, když ale jedete, co klik to náboj ztrácíte rychlost. Zde si musíte najít svůj styl.

Zbraně

Asi to nejdůležitější je volba a správné používaní zbraní. Nejkvalitnější zbraně jsou podle nás pušky AK-47 a M4A1, u které nasazením tlumiče ztrácíte na přednosti. Obě tyto pušky jsou velice kvalitní a hojně používané, dobré jak na dálku, tak na blízkost. Dále pak odstřelovačské pušky AWP a G3/SG-1, nebo SG-550. U těchto pušek po kliknutím na pravé tlačítko přibližujete, možno dvakrát, nebo nasazujete tlumič, třeba u M4A1.

Bomba

Pokud jste terorista a máte bombu, pokládejte ji a chraňte. Obměňujte místa, kde bombu nastražíte a nechte před sebou jít pár členů týmu, ať vám pročistí cestu, pokud nejste ostřílený střelec.

Hodně štěstí a dobrou mušku.

Kristýna Jahnová

Rate this post

21 komentářů k Jak hrát Counter Strike

 1. Celkem sem vic tohle sou jen zaklady ..:/

 2. Riadne blbosti 🙂 posobim na CS PG scene a toto su absolutne hluposti ktore vie aj amater ked si stiahne CSko…

 3. njn toto sem vedel pred 4lety kdys sem zacinal

 4. Total fail, uplne k nicomu.

 5. Toto jsou jenom zaklady… Ale v zakladech je smysl cele hry kazdy znas pouzival tito zaklady 🙂 Ale po 2-5 letech si najdete svuj styl hry 🙂 A tyto zaklady uz nepouzijete ! Napriklad Pri kombinaci AWP/ Knife nebo Dessert aby jste nemusely klikat na cisla nahore ci otacet koleckem staci si je predem nakliknout a behem hry uz jenom mackat Q 🙂 Potom jsou Bindy a podobne vychytavky 🙂 Jak rikam musite si najit svuj vlastni styl hry 🙂

 6. dobrej fail, tohle sem vedel po 3 minutach hrani

 7. děkuju za návod… zrovna se mi to stahuje, tak aspoň budu věět jak na to 🙂

 8. Prosiim jak se odjišťujee bomba :/ x)?

 9. celkem na nic… proč neupozornily nato že při AWP musíte zastavit chodíte-li při tom střela se odchílí 🙂

 10. Hele vy zasraný zmrdi, buďte rádi, že vám to sem aspoň napsali vybyste napsali velký hovno. Komu se to nelíbí ať si prdel políbí!!!

 11. koukám tdy je to samý kozokokot. tak napište něco sami když ste tak chytrý a nepičujte tu snahu o pomoc někoho jinýho

 12. Tieto „zaklady“ su pre 8 rocne deti ktore nikdy nehrali niaku „strielacku“… lebo skoro kazdy kto hral neaku tu strielacku tak vie ze sa chodi W S A D a ze musi kliknut na mis as vystreli … a tie zaklady som vedel po 1 minute hrania cs 1.6

 13. vy co sem pisete vedel sem to uz po 3 minutach blablabla vedeli ste to pred 3 minutamy hrani toto je navod pro novacky a jesli sem zebloudi nejakej kreten kterej to hraje 4 roky a komentuje navod pro novacky tak mi nezbiva nez se mu zasmad jakej je vůůůůůl XD

 14. no takze kto vie hrat zombie mod tak musi vedet ak je vip musi vedet ze menu otvori pomocou bindu M a dalej si uz len vybere co hlada!!!

 15. nevite jak se da prehodit z leve ruky do prave zbran dekuji za radu

 16. tvl každej co tu říká že hraje cs 1.6 4/5let tak ho hraje tak max rok kdyz ti 13 letý fracek rekne hraju cs už 4roky to mi chcete říct že Cs 1.6 zapl když mu bylo 9 ???

 17. kde sem se vlastně dozvěděl jak se vypíná zvuk ?

 18. Už nikdy nebudu chodit na tuhle stránku !!! X(

 19. jak se mám správně pohybovat a střílet

 20. noob rady ja som pred 6 rokmi stiahol CS a vedel som tieto inf. ale uš hram global offensive (CS:GO)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *