Jak opravit zaseknutou tiskárnu v 5 krocích

Jedním z nejčastějších problémů, které si většina z nás představí ve spojitosti s tiskárnami, je tisková zácpa. Ta nastane v momentě, kdy papír uvízne uvnitř tiskárny a vy tím pádem nemůžete nic vytisknout. Naštěstí se s ní lze jednoduše vypořádat, aniž by došlo k jakémukoliv poškození tiskárny. zde je návod jak na to v 5 jednoduchých krocích.

Krok 1: Vypněte svoji tiskárnu

První krok je jednoduchý, ale důležitý. Jakmile zpozorujete jakýkoliv problém s vaší tiskárnou, vypněte ji. Tím zabráníte jejímu poškození během opravy a snížíte případná bezpečnostní rizika na minimum.

Krok 2: Lokalizujte problém

Otevřete víko tiskárny a pozorně si ji prohlédněte. Taky se podívejte do otvoru v zadní části tiskárny. Měli byste jasně vidět místo, kde se papír pomačkal a zasekl. Nemusí ale vždy jít pouze o zaseknutý papír. Zlobit může také náplň vaší tiskárny. Proto ať už používáte toner Canon, HP nebo Brother, vždy se ujistěte, že používáte kvalitní náplň určenou pro vaši tiskárnu.

Krok 3: Odstraňte papír

Nejlepším způsobem, jak odstranit zaseknutý list papíru, je nejdřív vyndat všechen nezaseknutý papír ze zásobníku. Následně pomalu a jemně vytáhněte uvízlý list papíru. Tahejte jej ve směru, kterým vaše tiskárna tiskne.

Krok 4: Vyhněte se trhání papíru

Při vytahování zaseknutého papíru postupujte jemně. Když budete zaseknutý list papíru vytahovat příliš prudce, snadno jej roztrhnete. Tím můžete nenávratně poškodit svoji tiskárnu. Pokud se vám přesto podaří jej roztrhnout, zkuste točit válcem tak, aby se papír postupně uvolnil. Rozhodně jej nezkoušejte vyprostit šroubovákem, mohli byste svoji tiskárnu ještě víc poškodit.

Krok 5: Tiskárnu znovu zapněte

Jakmile jste vyndali všechen zaseknutý papír, můžete s klidným srdcem zavřít víko tiskárny a opět ji zapnout. Vytiskněte si zkušební dokument, abyste si ověřili, že všechno skutečně funguje, jak má. V případě, že se opět dostaví problémy, zopakujte výše uvedené kroky.

Pokud máte podobné problémy opakovaně nebo se jedná o složitější záležitost, než je zaseknutý papír, kontaktujte výrobce své tiskárny a ohlaste mu své potíže.

 

Tisková zácpa je frustrující součásti kancelářského života. Naštěstí se s ní lze jednoduše vypořádat. Podívejte se jak na to v 5 jednoduchých krocích.

 

https://flickr.com

Při opravě ucpané tiskárny je hlavní udržet si nadhled a veselou mysl.

https://wikimedia.org

Řešení tiskové zácpy je snadné. Přesto na něj radši dohlédněte sami.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *