Jak zapojit subwoofer

Článek je o zapojení a funkci subwooferu.

Co je to subwoofer

Subwoofer, neboli sub-bassová jednotka, je reprosoustava určená pro reprodukci zvuku nízkých kmitočtů. Jedná se o frekvence od spodního okraje akustického pásma, tedy od asi 20 Hz, do dělící horní frekvence, která v praxi bývá nastavena v rozmezí přibližně od 50 Hz do 250 Hz. Takto mluví definice. Pro ty z vás, kteří tomu nerozumí lze jeho funkci vysvětlit mnohem jednodušeji: Subwoofer je reproduktor posílený zesilovačem k přehrání nízkofrekvenčních tónů.

Použití

V důsledku snažení o kvalitní ozvučení se subwoofer používá na mnoha místech

  • bedýnky u počítače (2.1, 3.1, 5.1, 7.1)
  • ozvučení aut
  • domácí kino
  • AIO ( All-In-One) – Jednoduše řečeno se jedná o kompletní ozvučovací systém 5.1 v jedné krabici.

Zapojení

Zapojení není nikterak složité, pro snadné pochopení doporučuji zhlédnout následující odkaz, kde naleznete detailní popis s obrázky, takže by pak pro vás zapojení představovat žádný problém. http://www.hifipassion.com/stranky/subvestereu.php

Pro ty, kteří si chtějí připojit subowoofer doma k  setu bedýnek u počítače bych vám poradil pouze důkladně přečíst příbalový manuál.

 

2 komentářů k Jak zapojit subwoofer

  1. Ahoj,
    chtěl bych se zeptat na výběr subwooferu k sestavě zesilovače Onkyo TX-SR502E a 5ti satelitních bedýnek. Vybral jsem si cca 2 roky starý aktivní subwoofer Yamaha YST-SW012 a chtěl bych se zeptat jestli by to dohromady fungovalo nebo jestli to někdo z vás doporučuje dát dohromady. popřípadě co by jste mi doporučili k mému Onkyu. Vůbec se v tom nevyznám. Budu mí ptopojenou televizi a k poslechu rádia popřípadě CD, DVD.
    Místnost má velikost 4,5x7m. Díky za případné rady Pavel

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *