Jak zjistit grafickou kartu

Návod na zjištění, jakou grafickou kartu máte v počítači.

Windows XP

Z menu Start vyberte Nastavení a zde Ovládací panely. Pokračujte kliknutím na tlačítko Výkon a údržba a zde vyberte Systém. V okně Vlastnosti systému vyberte záložku Hardware a zde Správce zařízení. Rozklikněte položku Grafické adaptéry a zjistíte jméno a typ své grafické karty.

Windows Vista a Windows 7

Začněte na Start, pak Ovládací panely – zde pak vyberte Vzhled a přizpůsobení. Pokračujte kliknutím na Individuální nastavení a přepněte na kartu Adaptér. Zobrazí se vám podrobné údaje o vaší grafické kartě.

Rate this post

23 komentářů k Jak zjistit grafickou kartu

 1. Po reinstalaci systému Windows jsem byl zmaten mírně rozmazaným rozlišením monitoru. V nastavení zobrazení jsou jen dvě položky: 800 x 600 px a 1024 x 768 px. Mám notebook a tohle rozlišení mi nevyhovuje. Chtěl jsem zkusit nainstalovat nový ovladač ke grafické kartě, ale ve Správci zařízení položka s grafickými adaptéry chybí … S notebookem nepracuju dlouho, takže nevím, jak to s notebooky v těchhle případech je. Nemáte někdo řešení ?

 2. Určitě je to rozlišení takové tím, že tam chybí ovladače pro grafickou kartu.. Hodně výrobců dodává dvd se základními ovladači a pomocnými programy, není ovladač třeba tam? Mělo by to být ve specifikaci notebooku, co je tam přesně za grafickou kartu..

  Jinak: v ovladačích žádný rozdíl oproti stolnímu pc není

 3. Po instalaci „Blackberry Desktop Manager“ /program pro podporu a komunikaci s mym telefonem/ se mi pri spusteni objevi varovani „Tato verze ovladače aktivované grafické karty nepodporuje Calys Control Center. Aktualizujte ovladač grafické karty ATI nebo aktivujte adaptér ATI pomocí správce zobrazovacích zařízení.“ Zjistila jsem že mám grafickou kartu ATI Radeon Xpress 1200, když jsem chtěla zaktualizovat ovladač, tak mě program vyzývá k vložení cd, ze kterého by měl získat lepší verzi. To ale nemám. Můžete mi prosím poradit co mám dělat? Děkuji.

 4. Tak jsem zjistil že na gta IV a Turoka mám slabý procesor a grafickou kartu 😀

 5. jak poznám co mám v PC za grafiku když tam nemám na ní ovladače? díky moc

 6. Nedávno jsem zjistil, že mi nefunguje síťová karta na stolním pc
  HP Pavilion Slimline s3020n PC. Použil jsem recuvery cd v 3.0 a po obnově mi síťová karta šla, ale zjistil jsem, že mi nafachčí grafika, mám to rozmazaný a nepřečtu ani písmenka :D. Nejhorší je, že mi v prodejně nedali ani ovladače, tak bych potřeboval pomoc najít stránku, kde ty ovladače budou 100% funkční na Nvidia GeForce 9100. Díky moc

 7. me to píse graficky akcelerator z rozlisenim vga ale newim co je to za znacku pls poradte

 8. tohle značka určitě není, to je jen obecný označení grafický karty 🙂

 9. Pravidelně udržuji svoji emailovou schránku (prohlížeč Seznam,Opera,Windows XP) a nepotřebné emaily házím do koše a koš mažu. Stává se mi občas (asi 3x do roka), že zapnu PC, přihlásím se k emai.schránce a mám v doručených emailech zpět všechny i na 3 roky zpět.Přitom jsem si myslela, že už dávno neexistují.Právě se mi to stalo dneska. Mám tušení, že někdo čte z připojení a neumí uklidit.

 10. Nestahují se ještě třeba ty emaily do Outlooku nebo tam někam? Že by se pak třeba zpětně zase synchronizovaly a vytáhly už vyhozené.. Podle mě bude problém někde tam

 11. Nee, Outlook vůbec nepoužívám a je prázdný, ale děkuji za snahu.

 12. třeba o tom ani nevíš a stahuje se ti to třeba do emailového klientu v opeře nebo thunderbirdu, kam sis to kdysi nastavila.. pak by jedině byla chyba na serveru seznamu, ale pochybuju, to by se pak dělo všem co tam mají email

 13. Operu jsem si stáhla nedávno a měla jsem Exporer. Dělá mi to už dlouho, možná 3 roky. Nevím, co je thunderbird…?

 14. thunderbird.. další z programů na emaily, co by to mohl dělat.. 🙂 a ve windows je vlastně ted windows live mail, zkontroluj jestli tam nemáš vyplněné jméno a heslo na email..
  Fakt teda chodíš na email vždycky přes stránku Seznam.cz a nikdy jinak? Je divná ta perioda 1 x za 3 měsíce jak se to všechno vrátí

 15. Nedávno jsem měla notes v opravě-shořela mi základní deska a vrátili mi ho prý v pořádku, takže ani oni nic nezjistili. Ale problém se vyskytoval i na klasické bedně PC. Schránku si nechci měnit,ale chci přijít tomu na kloub. Takže jsem měnila přístroje, nahrávala znovu Windows, dělám obnovu systému (to když se v tom hodně vrtám 🙂 …..a emailová schránka prostě je plná starých smazaných emailů, které se znovu zpět dotáhnou bez mé asistence.

 16. Dívala jsem se na instalaci a windows live mail nemám v počítači. Do schránky lezu jen přes Seznam.cz (jinak ani neumím) Špatně jsem se vyjádřila o periodě -asi tak přesné to není, přesněji napíšu 3x do roka.

 17. Děkuji za spolupráci.

 18. Dobrý den,zvládl jsem vše po inviduální nastavení,dál nevím jak na Windows 7

 19. Prosim vas jak muzu aktivovat nebo nak tak protoze kdyz chci zapnout hru tak mi to napise neco s 3D grafickou kartou Dekuju

 20. To se nějak poladí, napiš co přesně to píše

 21. Omlouváme se, ale Váš systém nepodporuje 3D grafický zkontrolujte hardware a systémový configeation zkuste to prosím znovuú

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *