Máte zpomalený počítač? Tady jsou tipy jak ho zrychlit

Máte zpomalený počítač? Tady jsou tipy jak ho zrychlit

Počítače používají mnozí z nás každý jeden den. V první řadě od nich očekáváme spolehlivost a rychlost, aby nám s prací pomáhali, a ne práci přidělávali. Způsobů, jak zajistit rychlost vašeho počítače je více a mají co dočinění jak s hardwarem, tak i se softwarem. Podívejte se tedy s námi na několik ověřených řešení problému s nízkou rychlostí počítače.

Harddisk

V dnešní době je používání SSD disků velmi časté, protože poskytují mnohem vyšší rychlost zapisování a čtení než starší HDD disky. Rozdíl je v médiu, na kterém jsou soubory uloženy. Tímto způsobem je možné oživit jak stolní počítač, tak i starší notebook. Výměna HDD za moderní alternativu ve formě SSD disku je ten nejjednodušší a nejlevnější způsob, jak zaručeně dostat z vašeho systému mnohem vyšší rychlost.

Paměť RAM

Mozkem každého počítače je procesor, ale ten potřebuje dostatek paměti RAM na to, aby zvládal vaše požadavky v co nejkratším čase. Často se stává, že paměť RAM limituje rychlost procesoru a ten tak nemůže být využit naplno. Ovšem je nutno dát si pozor na rychlost modulů, jejich kapacitu a taky typ paměti.

Čištění počítače

Co se týče odpadu jsou na tom počítače stejně jako domácnosti. Pokud nevyhazuje smetí a necháváte všechny odpadky uvnitř, zanedlouho neprojdete ani z kuchyně do obýváku. Pokud necháte v počítači příliš mnoho věcí, které již nepotřebujete, může ho to zpomalit. Největší vliv na rychlost počítače mají programy, které běží v pozadí. Existuje několik způsobů jak se o takové programy „postarat“ a nejrychlejší je pomocí Správce úloh, ve kterém se skrývá samostatná záložka, kde tyto programy najdete. Taky není na škodu dělat pravidelně údržbu počítače pomocí vámi používaného antiviru. Ovšem ať už jsou to programy nebo jakékoliv soubory v počítači, vždy čistěte jen to, o čem jste si jisti, že váš systém nepotřebuje pro svůj chod.

Při snaze zrychlit počítač můžete narazit na různé programy, které toto garantují. Obezřetnost je však v tomto případě absolutně klíčová, protože po instalaci může dojít k pravému opaku. Při výměně hardwaru ji nutné ujistit se, zda jsou nové součástky kompatibilní s vaším systémem. U některých systémů se můžete setkat s tím, že výměna součástek může přesáhnout cenu nového počítače. Bývá to tak především u porovnání s repasovanými počítači, které dokážou ohromit poměrem ceny a výkonu nejednoho zájemce.

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *