Náplně do tiskárny nemusí stát majlant

Náplně do tiskárny nemusí stát majlant

Pořídili jste si tiskárnu a když došly originální náplně, cena nových vás zarazila? Jistě nejste jediní. Ceny originálních náplní jsou vyšroubované tak vysoko, že provoz tiskáren významně prodražují. K zamyšlení ovšem je, jestli za vynaložené prostředky opravdu získáte takovou kvalitu, jako deklarují výrobci, když konkurence dokáže vyprodukovat kvalitativně srovnatelnou náplň za třetinovou cenu.

Prémiová kvalita, nebo jen tučný zisk?

O věhlasné kvalitě tonerů předních výrobců tiskáren bychom asi mohli polemizovat. A to zejména díky kompatibilním náplním, které se na trhu před pár lety začaly masivně objevovat. Jejich kvalita je v naprosté většině stejná nebo velice podobná jejich drahým konkurentům. Otázkou tedy je, na základě čeho si velké firmy účtují násobně víc peněz za téměř stejné náplně do tiskárny? Odpověď se nejspíš bude skrývat ve velice prozaickém důvodu, kterým je snaha o co největší zisk. Proto není divu, že prémiový výrobci kolem sebe kopou a snaží se své konkurenty zdiskreditovat vypouštěním nejrůznějších fám o závadnosti jejich výrobků.

Přehnané obavy nejsou na místě

Výběr náhradní náplně je v dnešní době opravdu jen otázkou peněz. Kvalitativní rozdíly jsou tak zanedbatelné, že při běžném tisku je nemáte šanci poznat. Ovšem u ceny vás rozdíl udeří do očí okamžitě. Zatímco za originální barvu HP 302 zaplatíte téměř osm stovek, za její levnější variantu dáte 360 korun. Spočítejte si, kolik peněž ušetříte, pokud svou tiskárnu opatříte kompatibilními tonery ve všech barvách. Životnost přitom zůstává stejná, jako při použití barev originálních.

Nevyhazujte, šetřete planetu a recyklujte

Další způsob, jak nahradit došlé barvy, je renovace tonerových kazet. Je nejen nejlevnější, ale taky ekologický. Tady ovšem vsaďte na ověřeného a zkušeného dodavatele, který k renovaci tonerů využívá správné technologické postupy. Jejich podcenění by totiž mohlo vést nejen k nízké kvalitě tisku, ale také k poškození tiskárny.

Při alternativních náplních jsou zárukou kvality patřičné certifikáty.

Zdroj obrázku: pticelov / Shutterstock.com
Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *