Reproduktory k PC

Druhy reproduktorů k počítači, jak vybrat reproduktorovou soustavu k PC.

Velikost soustavy

Základní typy reprosoustav k počítači jsou:

2.0, 2.1,  5.0, 5.1, případně  ještě 7.0 a  7.1

Číslo před tečkou udává počet reproduktorů určených k reprodukci středních a vysokých tónů, číslo za tečkou pak, jestli je součástí soustavy i reproduktor pro hluboké tóny – subwoofer. Mimo tyto klasické kategorie existují také přenosné reproduktory, které jsou však primárně určeny k reprodukci hudby z přenosných mp3 přehrávačů jako je iPod.

Pokud máte v okolí počítače dostatek prostoru a máte možnost optimálně rozestavit všechny monitory (=jednotlivé reproduktory) kompletní 5.1 soustavy, není důvod omezovat se v nárocích a zvážit koupi této sestavy. Pokud však nemáte počítač tolik multimediálně zaměřen a nevyžadujete zvuk k filmu ve 3d, postačí vám určitě klasická 2.0, případně 2.1 soustava.

Mimo klasických reproduktorů existují také různě kvalitní sluchátka, která se dají pro poslech hudby a jiných zvuků vyluzovaných počítačem také úspěšně použít, o těch se tu však šířeji zmiňovat nebudeme.

Výkon reproduktorů

Pro výkon soustavy je samozřejmě naprosto zásadním ukazatelem výkon reprosoustavy. Ten se udává ve Wattech samozřejmě platí, že čím vyšší udaný výkon, tím více nahlas se dá hudba  z reproduktorů poslouchat a tím větší prostor ozvučíte. Pozor však, většinou se uvádí jen udaný výkon, určitě se nedá na základě toho, že výrobce u soustavy dvou reproduktorků k počítači udává výkon 30 W, že ozvučíte obývák.

Certifikát THX

Pokud hledáte zařízení pro co možná nejkvalitnější reprodukci zvuku, určitě byste měli brát v potaz a upřednostňovat výrobky označené cerfikátem THX, který zaručuje, že po stránce technologických postupů výroby, kompozice zařízení i reprodukce hudby by měly být na nejvyšší možné úrovni.

Ovládání hlasitosti

I když se to na první pohled možná nezdá, i toto je docela důležitá vlastnost a pokud chcete dát subwoofer na zem a reproduktory trochu dále od sebe, už můžete mít s ovládáním hlasitosti problém. Zvažte proto, jestli se vám nehodí mít reproduktory vybavené kabelovým nebo bezdrátovým dálkovým ovladačem.

Rate this post

1 komentář k Reproduktory k PC

  1. Dobrý den, jednoduchá otázka:

    Logitech Z-2300 nebo Z623 a důvod?

    na ceně nezáleží

    Děkuju

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *