TV BOX MXIII – vyplatí se do něj jít?

Hledáte-li něco, co vám při sledování televize umožní něco více, než pouze staticky sedět a pozorovat, následující produkt je právě pro vás.

TV BOX MXIII – G TV Box je nástupcem typu MXII M82, který byl (je) velmi populární. Výrobce si z něj vzal si to nejlepší a zároveň se zaměřil na jeho vylepšení.

Tento TV Box se řídí 4jádrový chipset Amlogic S812, jenž je doplněn o grafický čip Mali-450, obsahující dokonce jader 8.

Operační paměť nalezneme v 2GB výši, zatímco ta interní je navržena pro 8 GB. Náročnější uživatelé ocení další možnost rozšiřitelnosti úložního prostoru, a to za pomocí SD karty o velikosti až 32 GB.

1438829220651-P-2767376

Velmi důležitá je u tohoto zařízení konektivita. K vytvoření základu domácího kina stačí připojit televizor HDMI kabelem ve verzi 1.4. Jiná elektronická zařízení, například počítače, tablety či smartphony lze spojit bezdrátově skrze Bluetooth 4.0. Pro lepší ovladatelnost se často přidává myš či klávesnice, jejichž připojení zajistí dva USB 2.0 porty. Z dalších konektorů jmenujme RJ45 pro 1000M Ethernet či OTG. Komunikace s bezdrátovou internetovou sítí přes Wi-Fi 802.11 a/b/g/n je dnes již téměř samozřejmostí.

Zmiňovali jsme jednoduché připojení k televizi, vyhnout se tedy nelze ani zmínce o možnosti rozlišení obrazu. To je vskutku skvostné. Je totiž zřejmě nejlepší možné 4k x 2k (3840 x 2160). Zajistí tak výborný zážitek při sledování kvalitního obrazu.

TV Box MXII nabízí ve svém základním vybavení také oblíbený univerzální systém pro přehrávání videí – XMBC. Ten umožní přehrát v podstatě všechny dostupné a často používané video formáty.

Srdce celého produktu tvoří operační systém Android 4.4 s možností budoucího upgradu na verzi 5.1, přispívající k pohodlnosti spuštění jakékoliv Androidí aplikace.

Podíváme-li se na design, zjistíme, že je navržen v duchu hesla: v jednoduchosti je síla. Černé provedení je na první pohled velmi příjemné. Celé balení včetně dálkového ovladače lze pořídit například na e-shopu gearbest.com za 59,99 USD. V přepočtu na české koruny to vychází na necelých 1500 Kč.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *