Recenze: Drakensang Online

Jaká je akční MMORPG hra Drakesang Online – stojí za vyzkoušení? Podrobná recenze od zkušeného hráče.

Historie

Série Drankensang má poměrně pestrou historii. První hrou pod tímto označením byla klasická stolní hra, u nás prakticky neznámá. Po jejím úspěchu vyšly dvě klasické počítačové  rpg hry. Nejnovějším zástupcem je pak Drakensang Online, o kterém zde bude dále řeč.

Grafika

Hra zaujme na první pohled úžasnou grafikou. První co vás napadne, je srovnání s Diablem 3. Grafika je celkově aspekt, který mě osobně nejvíce překvapil a potěšil. Téměř všechny hry tohoto typu bývají velmi temné a negativní, plné různých okultních znaků a někdy i poměrně nechutných scén. Grafika hry netvoří žádný temný nepřátelský prostor. Není to ovšem ani prostředí vyloženě pohádkové nebo dětské.  Velkou výhodou hry je to, že je kompletně v češtině, stejně jako samotný herní web nabitý informacemi.

drakensang

Příběh

Jste hrdinou na straně dobra, hrdinou předurčeným pro záchranu světa před návratem dávného draka a jeho přisluhovačů, kteří rozsévají strach a smrt všude, kde se objeví. Staráte se o bezpečnost vesničanů a měšťanů, ale také impéria. Snažíte se vnést spravedlnost do světa, který upadá v chaos a vrací se ke starým obávaným kultům. Bojujete sice nekompromisně, ale nenajdeme zde nic nechutného: budete bojovat proti hrůzným čarodějnicím, okultistům, satyrům, kyklopům, kostlivcům a goblinům, ale i proti kráčejícím tankům, mechanoidům a technikům, kterých je tento rozlehlý fantasy svět plný. Každá postava, se kterou se setkáte, má svou vlastní historii a postavení. Epický příběh, který se vám pomalu otevírá spolu s úrovněmi a lokacemi, nepostrádá hloubku.  Máte pochopitelně možnosti různého vylepšování herních itemů, jejich skládání a podobně. Hra má rychlý spád a vtáhne vás do sebe svou hratelností a přehledností. Právě to dělá hru tak zábavnou, že zapomenete na čas a najednou zjistíte, že hrajete už den a noc :), prostě vás chytne a nepustí.

Drakensang online release

Souboje

Co mě opravdu zaujalo, je koncepce soubojů mezi hráči. Tvůrci se jí věnovali svědomitě a s lepšími výsledky, než například u už zmiňovaného Diabla 3. S klidným svědomím můžu říct, že je to první akční rpg, ve kterém mě bavilo hrát duely a další teamové bitky. Vyzkoušejte například mód tři proti třem. Je tu jednoduchá aréna a zápas je časově omezený – po dvou minutách vám začne ubývat život.

Ortel

Hru bych doporučil minimálně vyzkoušet. Určitě vás pobaví a věřím, že řadě hráčů sedne jako ulitá. Registrovat se a vyzkoušet ji můžete na tomto odkazu.

Celkově se jedná o rychlé, velmi akční a dynamické mmorpg s propracovaným fantasy světem, skvělou grafikou a bravurním provedením multiplayerových prvků. Základní principy jsou podobné jako u všech mmorpg: honba za itemy, levely a plnění četných questů.

Hra je free to play a celkově působí přívětivě. Je plně hratelná bez jakéhokoliv dokupování za reálné peníze. I ona ale musí vydělávat peníze a to je zajištěno pomocí mikrotransakcí, Pokud si chcete hru ulehčit pak lze kupovat „temné mince“ za něž si můžete pořídit mnoho různých bonusů a hezkých i užitečných věciček nebo zvířátek :). Tyto mince však získáváte pochopitelně i dohráváním questů, zabíjením mobů a podobně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *