Internetová datová úložiště

Kam si na internetu uložit soubory, jak posílat velká data, přehled online úložišť.

Pokud se vám zrovna rozbil externí disk nebo flashka a nutně si potřebujete z domova donést do práce či školy nějaká ta data, případně chcete kamarádům něco poslat a nechce se vám čekat, až budou online na nějakém komunikačním programu, kde je rychlost posílání mizivá. Nebo snad posílat přes email, kde jsou zpravidla velice omezené maximální povolené velikosti dat, které můžete zaslat, existují i jiné způsoby. Jedním z dobrých možností řešení jsou internetová datová úložiště  – a právě o nich už více v tomto článku.

Letecká pošta

Tento server funguje velice jednoduše, vyberete soubor, který chcete na server nahrát, počkáte než se soubor nahraje na server a poté můžete zaslat odkaz na váš soubor libovolnému počtu příjemců pomocí šikovného rozhraní serveru. Jediné co musíte, je vyplnil jméno a email vás i vašich známých.  Služba je bezplatná a vaši příjemci mají 19 dní na stažení, poté bude soubor ze serveru odstraněn. Počet stažení je neomezený.  Pro stažení vašich souborů je potřeba odkaz, server nemá vyhledávač dat (jako má třeba ulož.to), jinak řečeno nemusíte se bát, že vaše data stáhne někdo cizí.

Web: www.leteckaposta.cz

E-disk

Tento server se dělí na registrované a neregistrované uživatele. Registrace je zdarma, jediné co je na serveru zpoplatněné, je nabídka „stáhni rychle“, která nemá čekací dobu. Dále disponuje například neomezenou rychlostí stahování, počtů souborů, které stahujete najednou a přednostním stahováním.

Pokud se registrovat nechcete, vaše data budou na serveru uložena nejvýše 30 dnů od posledního stažení a vaše soubory mohou být indexovány.

Pokud se registrujete a přihlásíte se pravidelně alespoň jednou do 60 dnů, budou vaše soubory uchovány stále, na počtu stažení nezáleží.

Web: www.edisk.cz

Úschovna

Na této úschovně si najde každý to své, jednotlivec i velké firmy. Zdarma si zde můžete nahrát soubory do velikosti 300MB jeden a stáhnout je do čtrnácti dnů až 30x. Systém je podobný letecké poště, adresátům pošlete email a vaše soubory budou chráněny pouze pro vaše použití. Pokud potřebujete větší objem dat, nebo více stažení za zpoplatnění jde zařídit obojí pomocí sms zprávy.

Web: www.uschovna.cz

ImageShak

Toto úložiště je téměř ideální, pokud si například chcete nahrát obrázek a pak si ho vložit na web, či do profilu na fóru atd. Nahrát můžete až 100 souborů bez registrace a zcela zdarma.  Jakmile soubor nahrajete, získáte širokou nabídku kódových odkazů, jako je třeba HTLM, nebo zmíněné fórum odkazy.

Web: www.imageshack.us

Rate this post

2 komentářů k Internetová datová úložiště

  1. nefunguje odkaz na leteckou poštu

  2. díky, opraveno 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *