Telefon s WM jako čtečka karet

Utilita. Jak využít PDA s Windows Mobile jako čtečku karet.


Znáte to, potřebujete do počítače (třeba u známého) přenést soubory, ale není v něm nainstalovaný Active Synch. I to se může stát. Pokud chcete připojit PDA, MDA, nebo jiné zařízení s Windows Mobile, potřebujete program Active Synch.

Jestliže vám tento program nebyl dodán spolu s vámi zakoupeným přístrojem, stáhněte si jej z internetu. A to na adrese http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=9e641c34-6f7f-404d-a04b-dc09f8141141&displaylang=cs . Program jednoduše stáhnete a nainstalujete do svého PC.

Přes tento program, můžete spravovat své zařízení a soubory v něm obsažené. Po připojení datového kabelu do zdířky USB, se program Active Synch automaticky propojí s vaším zařízením. Pak už můžete synchronizovat tyto data: kontakty, kalendář, email, úkoly, poznámky, oblíbené položky, soubory a media. U těchto položek jde nastavit, aby se automaticky synchronizovaly po připojení k PC. Ale nejvíce asi využijete položku „průzkumník souborů“, která v programu je. Pod touto položkou se vám nabídne paměť telefonu a v té podsložka s vaší paměťovou kartou. Takhle je do zařízení možné zkopírovat jakákoliv data, ale pokud používáte zařízení třeba jako flash paměť, nebo v něm pouze občas chcete někomu nějaké ty data přenést, narazíte na problém, že PC nebude program Active Synch obsahovat. Co pak?

Pak už vám pomůže program Wm5torage. Stáhnete jej zdarma na adrese http://smartmania.mobilmania.cz/index.php?ind=downloads&op=entry_view&iden=396, nainstalujete program do zařízení a spustíte. Ovládání je velice jednoduché. Položka read-only znamená pouze pro ctění. Removable class znamená odnímatelné zařízení (Pokud ho budete mít zaškrtlé, bude si PC myslet, že jste připojily flesku. Pokud ne bude si myslet, že je to pevný disk.) O okénko níže si vyberete paměť používanou k připojení (paměť telefonu, nebo kartu) Doporučuji používat pouze kartu. A to je vše! Teď už jen stisknete tlačítko activate a poté připojíte zařízení do USB. V PC se vám objeví fleška.

Tento program by se vám mohl velmi hodit a rozšířit využití vašeho zařízení!

Josef Žaloudek

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.