Jak funguje Tinder

Jak funguje Tinder

Rádi byste našli partnera nebo partnerku a chcete vyzkoušet štěstí na seznamce? Tak možná právě pro vás je vhodná mobilní aplikace Tinder, která je jednou z nejrozšířenějších a nejoblíbenějších seznamek vůbec. Odpovědi od protějšků zde dostanete již do několika minut! Na to, jak aplikace Tinder funguje, se podíváme v dnešním článku.

Jak funguje Tinder

Co je to Tinder

Tinder je mobilní aplikace sloužící k navazování kontaktu mezi lidmi. Jedná se o seznamku, na které můžete najít kamaráda/kamarádku nebo partnera/partnerku. Celá strategie Tinderu je postavena na geografické poloze a propojení se sociální sítí Facebook. Aplikace byla spuštěna 15. září 2012. Podporuje ji operační systém iOS i Android.

Aplikace Tinder funguje na hodnocení fotek ostatních uživatelů pomocí líbí – přesunutí fotky doprava, a nelíbí – přesunutí doleva. Pokud se dva uživatelé vzájemně ohodnotí jako líbí (tato situace se nazývá match) mohou si začít společně chatovat.

Profily v aplikaci jsou založeny zejména na fotografiích, krátkém biu (informace o uživateli, popis) a propojení s Instagramem, Facebookem nebo Spotify.

Zajímavostí je, že Tinder byl založen v roce 2012 a již v roce 2014 na něm byla zaznamenána více než miliarda swipů (posunutí z fotky na další fotku) denně. Tinder navíc patří k úplně prvním aplikacím, které používají pro výběr fotografií tzv. swiping (pohyb, posunutí).

Jak funguje Tinder

Jak se přihlásit na Tinder

Pro přihlášení do aplikace Tinder je nutné mít Facebookový účet, se kterým bude aplikace Tinder propojená. Pokud jste odpůrcem Facebooku, bohužel v tomto případě nelze toto pravidlo obejít. Facebook je startovací plocha pro Tinder, pomocí něj se na seznamku přihlašujete.

Jste-li vlastníkem Facebookového profilu, nemusíte se obávat samovolného sdílení vašich informací z Tinderu na Facebook profil. Hned při autorizaci vás aplikace upozorní, že jsou všechny informace v bezpečí. Tinder by tedy měl být opravdu diskrétní.

Jaký je princip Tinderu?

Pokud se vám podařilo úspěšně přihlásit do aplikace Tinder, nyní se nacházíte v graficky přehledném a intuitivním rozhraní. Ihned na hlavní stránce se vám budou objevovat protějšky, které budou automaticky vybrány dle vašich preferencí v nastavení aplikace.

V hlavním menu, v kolonce Předvolby objevů, si nastavíte podmínky, jaké kladete na svůj protějšek. Můžete si zde také upravit, do jaké vzdálenosti od vás má aplikace protějšky vyhledávat nebo v jakém věkovém rozmezí. Po nastavení všech vašich preferencí se opět vrátíte na hlavní stránku, kde ihned začíná přehlídka nápadníků. Uživatelé, kteří se vám zobrazují, podléhají vámi nastaveným podmínkám.

Na vás je nyní hodnocení zobrazených protějšků. Tahem doleva dáváte najevo, že se vám nápadník nelíbí, naopak tahem zleva doprava, nebo stiskem zeleného srdíčka, vyjadřujete zájem o daného muže/ženu. Stejným způsobem hodnotí ostatní uživatelé vás. Pokud se vaše kladné hodnocení střetnou (dáte to se mi líbí tahem doprava), dochází k tzv. propojení (match), které vám umožňuje začít s danou osobou komunikovat. Můžete si společně chatovat a poznat se lépe.

Pokud se chcete kromě fotografií z jednotlivých profilů dozvědět více, můžete se také podívat, zda nemáte s protějškem společné FB přátele nebo stejné zájmy.

Jak funguje Tinder

Seznámení na Tinderu

Pokud se na Tinderu dva uživatelé vzájemně ohodnotí tahem doprava (líbí se mi), dochází k tzv. match či propojení. Aplikace vás na tuto shodu sama upozorní a zašle vám zprávu, prostřednictvím které si můžete s protějškem napsat. Další postup již závisí zcela na vás. To, že si nyní můžete napsat, znamená, že se danému protějšku líbíte!

Nastavení aplikace Tinder

V nastavení aplikace můžete kromě vybraných preferencí nastavit několik dalších údajů. Patří mezi ně zejména souhlas s upozorněními aplikace. To znamená, že pokud jiný uživatel ohodnotí váš profil jako „líbí se“ nebo dojde k novému propojení, aplikace vás na to upozorní. Nastavit si můžete také prvek zobrazení vzdálenosti, vybírat můžete v kilometrech nebo mílích. Tuto funkci ocení zejména zahraniční uživatelé.

Uživatelé Tinderu

Aplikaci Tinder používají uživatelé po celém světě. Je dostupná ve více než 40 jazycích. Od roku 2014 používá aplikaci průměrně 50 milionů lidí měsíčně, a dochází k 12 milionům propojení denně. Uživatelé provádí průměrně 1 miliardu swipů denně.

Minimální věk pro registraci byl do června 2016 18 let. Nyní je Tinder dostupný pro všechny uživatele i pod 18 let. Od založení roku 2012 došlo k více než 8 miliardám propojením.

Rate this post

4 komentářů k Jak funguje Tinder

 1. Dobry den, prosim mam 3 dotazy:
  1/Je vzdalenost zobrazujici se v km u profilu aktualne takova, kde se clovek tou dobou nachazi nebo dle toho, jake misto zadal pri zakladani profilu?
  2/Co znamena na profilu „nedavno aktivni“? Muze to byt par minut, nebo mesice?
  3/co znamena zelena tecka pted timto „nedavno aktivni“? Ze je dotycny prave online a tedy na tinderu pritomen?
  Dekuji

 2. Kolik stojí založení a vedení účtu Tinder? Rády bych si účet založila a zajímá mě kolik za to zaplatím? Děkuji za odpověď

 3. Tak za mě je to bída , všichni si chtějí psát. Nechápu proč tam někdo píše nemám zájem o sex a na profilu má prsa a zadek v tangach. Zkoušel sem i placenou verzi ale je to škoda peněz. Fotogalerie jsou dost upravený,na schůzce se pak člověk diví s kým se to vlastně seznámil. No a nejvíc bylo když jsem se uvedl jako finančně zajištěný, movitý pán, na fotce dům , luxusní auto, měl sem spoustu lajků ,ale jak píšou děvčata “ hledám lásku“ . Všichni lyžujou a dřou ve fitku to je snad povinnost.Myslim že je to spíš o dopisování než opravdový vztah. Ono taky co se ženou 200 km daleko.

 4. Souhlasím s tím, že je to bída…. Já mám tu zkušenost, že téměř všichni chlapi chtějí sex. A běda, jak ho s nimi nechci já hned po pár zprávách, to je potom kritiky a urážek… Taky by mne zajímala ta vzdálenost, mám totiž dojem, že je tam snad každý, kdo projede kolem po dálnici.
  Profil jsem smazala.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.