Jak najít jízdní řády na internetu

Jízdní řády pro autobusy, tramvaje, vlaky a další dopravní prostředky na internetu. Přehledy časů odjezdů a vyhledávání spojů.

Klasické jízdní řády

Jízdní řády pro jednotlivé zastávky se dají najít, ovšem je to poměrně zbytečná komplikace, ovšem pokud tedy zrovna nehledáte zastávku, u které bydlíte, a tím pádem vás opravdu zajímají odjezdy po celý den. Takovéto klasické jízdní řády najdete nejlépe na stránkách města, ve kterém vás konkrétní linka na určité zastávce zajímá.

Například jízdní řády v Praze na webu www.dpp.cz, Brno na www.dpmb.cz (zde můžete použít i integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje – idsjmk.cz), Ostravu pak na www.dpo.cz, plzeňské na www.pmdp.cz, jízdní řády v Jihlavě na www.dpmj.cz atd. Stačí tu jen proniknout do systému stránek a vytisknout si řád nebo podívat se, jak že to vlastně jezdí.

Vyhledávání spojení

Najít spojení z jednoho konce republiky na druhý je dneska díky internetu jednodušší než kdy předtím především
díky Integrovanému dopravnímu systému IDOS. Na webu www.idos.cz si velmi lehko najdete kombinace spojů
jak v rámci MHD ve městech, tak i mezi městy, můžete zvolit, které dopravní prostředky chcete k cestování použít, mimo autobusů a vlaků lze vyhledávat dokonce i letadla.

Další výhodou je, že u vybraného spoje umí IDOS zobrazit i cenu použítého způsobu dopravy, a kolik minut trvá přechod mezi stanicemi. Jízdní řády lze vyhledávat i přes mobil nebo kapesní počítač, upravený IDOS pro mobilní zařízení najdete na adrese wap.idos.cz – vyhledávání funguje i bez diakritiky, sice nepodává tak podrobné výsledky, jako verze pro stolní počítače, stále je však velmi dobře použitelná.

Kde je vlak?

Co se ještě cestování také týká, i když ne přímo jízdních řádů, je možnost zjistit polohu vlaku na adrese www.cd.cz/poloha – číslo vlaku si můžete dohledat přes IDOS, a na tomto webu si zjistíte, jaké má momentálně zpoždění, takže pak už třeba víte, jestli máte jít svému známému na nádraží už naproti, nebo když vidíte že už teď má půl hodiny zpoždění, tak hned vidíte, že můžete zatím trávit čas nečím smysluplnějším (například pročítáním článků na Radírně).

Na závěr ještě jednu takovou zajímavost, asi ne zas až tolik použitelnou jako předchozí – aktuální mapu, na které vidíte polohu veškerých vlaků Českých drah, najdete na kam.mff.cuni.cz/~babilon/zpmapa.

Rate this post

17 komentářů k Jak najít jízdní řády na internetu

 1. dobry den.potrebuji zjistit novou trolejbusovou linku dpo na prodejni komplet ostrava karolina.predem dekuji.rudolf cech

 2. Potřebuji najít vlakové spoje z Prahy do Brna, nejlépe bez přestupu – jedu s maminkou – 88 let.
  Datum cesty 13.7.2014. Velice děkuji a přeji pěkný den.
  S. Lajbnerová

 3. dobrý den
  potřebuji zjistit nejlepší vlakové spojení pro 22 osob z Velkých Albrechtic do Plzně děkuji

 4. Ve 12.29 a ve 14.29 ve všední dny jede tímto směrem spojení: Velké Albrechtice > Studénka > Praha hl.n. > Plzeň hl.n.
  trvá cca 5,5 hodiny cesta, ze Studénky do Prahy je nejvýhodnější využít Leo Express, na zbytek trasy klasicky jízdenky přes okýnko na nádraží

 5. Potřebuji vyhledat autobusové spojení na Slovensku, Levice – Nečiňany, na sobotu 22.11.2014. Děkuji.

 6. proč není v jízdním řádu čd trať 313, která je s systému odis moravskoslezského kraje. jedná se o železniční spoj z milotic do vrbna

 7. proč není v jízdním řádu čd trať 313 z milotic do vrbna, která je v dopravním systému odis

 8. Prosím o sdělení čísla JŘ na cestu autobusem z Olomouce přes Šternberk do Mor.Berouna

 9. Dobrý den, potrebuji se dostat z Brna do Prahy na letiště 2.6.2015 kde musím být ve 3,30 hod..
  Dekuji za informaci.

 10. autobus ze zvonařky do zlína kolem 20 hod

 11. dobrý den potřebovala bych zjistit jak a čím se dostanu z Hostouně do Prahy co nejrychleji .Děkuji za odpověd Monika

 12. Dobrý den,

  prosím o zjištění autobusové spojení Vysoké Studnice (okr. Jihlava) – Jihlava v odpoledních hodinách. Děkuji.

 13. Prosím o nalezení vlakového spojení z Prešova do Suchdolu nad Odrou okolo 13 hodiny. Děkuji

 14. Prosím o nalezení vlakového spojení z Prešova do Suchdolu nad Odrou okolo 13 hodiny. Děkuji

 15. Hledám vlak. spojení z Prahy do Kutné Hory dopoledne.

 16. Prosím o vlakové spojení 3.září ráno z Rožnova p. R. do Bílovce a večer zpět.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *