Jak nejlevněji nakoupit na internetu

Jak nejlevněji nakoupit na internetu

Jak koupit nejlevnější zboží na internetu a kde hledat levnější výrobky za nižší ceny.

Srovnávače cen

Pokud hledáte na internetu opravdu ty nejlepší ceny, neměli byste minout vyhledávací služby typu Zboží.cz a Heuréka.cz. Tyto a další srovnávače cen umožňují jednoduše navzájem srovnat ceny eshopů na internetu a vybrat si ze všech obchodů ten nejvýhodnější.

Zboží.cz

Tento srovnávač není potřeba pravděpodobně podrobněji představovat – dostanete se k němu na stránkách www.zbozi.cz nebo na přepínači výsledků hledání na Seznamu pod záložkou Zboží. Při vyhledávání si můžete zvolit, jestli chcete vyhledávat nové zboží nebo v bazarech, kraj ze kterého má být obchod, dostupnost výrobku a hodnocení obchodu, a pak samozřejmě způsob řazení – podle nejlepší shody, od nejlevnějšího nebo od nejdražšího a cenové rozpětí.

vyhledávání na zboží.cz

Heuréka.cz

Na těchto stránkách můžete zboží vyhledat přes vyhledávací políčko, nebo si vybrat na titulní stránce přesně jen ten druh zboží, který vás zajímá. Můžete si vytvořit profil, díky kterému se můžete obrátit na ostatní uživatele v diskuzi a poradit se s nimi o obchodu či nejlepším výrobku, nebo hodnotit obchody a zboží. Pro rychlejší nákup se dá využít tzv. Heuréka košík, umožňující nakoupit od ověřených prodejců přímo na Heuréce.

srovnávání cen na heuréce

Google Nákupy

Tento nástroj pro srovnávání zboží můžete využít snadno přímo z vyhledávače Google. Postup je následující:

 • zadejte název produktu, který chcete porovnat
 • přepněte se v liště do volby „Nákupy“
 • porovnejte nabídky na základě vašich preferencí

Google Nákupy - vyhledávání

Glami

Srovávač zaměřený primárně na módu. Umožňuje podrobně řadit zboží podle velikostí, barev a materiálů, to vše v poměrně příjemném grafickém prostředí. Pokud hodně nakupujete módu online, můžete ho určitě vyzkoušet.

glami - ukázka

Favi.cz

Opět specializovaný srovnávač produktů a cen, ovšem v tomto případě zaměřený na nábytek. Více než na porovnání cen mezi prodejci je zaměřen na srovnávání jednotlivých kusů nábytku mezi sebou.

srovnání na favi

Chci slevu!

Našli jste už dobrou nabídku a chcete ji ještě více vytěžit? Na internetu najdete poměrně velké množství webů, které shromažďují slevové kupony na nákup v českých i světových eshopech, takže často se dá najít aktuální slevový kód, se kterým se dá nákup ještě více zpříjemnit. Jak je najít?

slevový kód Alza

Jednoduše zadejte do vyhledávače:

název eshop kupon

nebo:

název eshopu kód

případně, pokud právě probíhá nějaká akce (dejme tomu Black Friday, Cyber Monday), zkuste zadat kombinaci názvu eshopu a této akce:

název eshopu black friday

A pak použijte kupony, které najdete. Takhle jednoduché to je!

Chci peníze zpátky!

Existuje ještě jeden způsob jak zaplatit při nákupu na internetu méně – stačí využít tzv. cashback portál. Tyto portály fungují na tomto principu:

 • zaregistrujete si na portálu účet
 • nákup v eshopu provedete přes odkaz vygenerovaný portálem
 • po nákupu vám je na účet proplacena část peněz zpět
plná peněženka
Zobrazit podrobnosti o službě

Jak velká může být výsledná vrácená částka? Záleží na segmentu zboží nebo služby, kterou kupujete. U eshopů s elektronikou se většinou jedná o jednotky procent, vyšší slevy bývají u eshopů s módou a doplňky. Získat takto slevu lze i například při sjednávání pojištění a nebo hypotéky. V současnosti se už nejedná o nabídku spojenou s několika málo eshopy, ale už jsou v těchto programech zapojeny stovky prodejců.

Funguje tak například poměrně známý portál PlnáPeněženka.cz – zaregistrovat se můžete zde.

 

Rate this post

3 komentářů k Jak nejlevněji nakoupit na internetu

 1. Hezky radíte jak hledat na internetu bazarové zboží. Jenže takhle už to nefungluje. Ještě cca před půl rokem ano. Ale teď se nabízí jen zboží, ale už nikde nemůžete překliknout na bazarové. Poraďte jak na to? Nebo to upravte zpětně, tak jak to bylo dříve.
  Děkuji za odpověď.

 2. Pokud se nepletu, tak už tam nefunguje to rozlišování a antikvariátové nabídky jsou mezi ostatním zbožím

 3. Dříve ale v bazarovém zboží byly i nabídky jednotlivých inzerentů a bylo to na jednom místě, pokud se jednalo o jeden a týž druh zboží. Teď musíte pracně hledat!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *