Jak přidat k výpisu webu na Google obrázek autora

 

V tomto článku se dozvíte o funkci Google Autorship a o tom, jak ji nastavit na vašem webu.

Jak to vypadá

Pokud hledáte trochu intenzivněji na Google, pravděpodobně jste si občas všimli výpisů, ve kterých kromě nadpisu stránky a snippetuautor-obrazek (tj. výstřižku z těla stránky) je i obrázek autora. Vypadá to celkem dobře a v řadě případů na takovýto výpis klikne člověk raději, než na výpis bez fotky a jména toho, kdo za webem nebo konkrétním článkem stojí. Mají některé weby nějakou výjimku u Google, podařilo se jim zapnout nějakou tajnou funkci – a nebo si něco platí? Nikoliv, skutečnost je poněkud méně poetická – nastavit si to může v zásadě každý, kdo to dovede. Je to automatizovaný proces, kde stačí všechno správně nastavit a pak už jen čekat, až roboti Googlu schroustají správně váš profil a web a vaše jméno a fotografie u vašeho webu se objeví ve výpisu.

Krok 1: Založte si profil na Google+

První věcí, kterou potřebujete mít je profil na Google a zprovozněný profil na Google+. To vše se dá zařídit přímo na stránce Google+, nezapomeňte si dále nastavit také profilovou fotku, aby bylo co zobrazovat ve výpisu a tím ještě více výpisy webu zatraktivnit. Důležitá je profilová fotka, obrázek pro timeline (tedy onen velký roztažený obdélníkový obrázek) žádnou roli ohledně výpisů na stránce s výpisem nehraje, nemusíte tedy žádnou vybírat ani nahrávat.

Krok 2: Do údajů na profilu přidejte web, na kterém publikujete

Toto nastavení provedete v sekci: Něco o mně > Odkazy > Kam přispívám. Pozor na to, zda web uvedete bez nebo s www, může to být někdy interpretováno googlem chybně. Pokud si nejste jisti, klidně uveďte obě varianty, tj. s www i bez www.

Krok 3: Vložení informací na web

V první fázi je potřeba vložit na samotný web o tom, že patří vám. Toho lze docílit následujícími způsoby:

  • Vložte na web informaci o tom, že autorem této stránky jste vy. Prostě třeba do patičky vepište třeba – autor: Jan Novák
  • Nebo vložte na web odkaz ve tvaru
    <a href="https://plus.google.com/mujprofil?
       rel=author">Google</a>
  • (Odkaz uvnitř je potřeba nahradit odkazem na váš konkrétní profil)

Krok 4: Ověřte vlastnictví přes Google+

K ověření vlastnictví webu slouží následující stránka: plus.google.com/authorship – odešle vám na email spojený s doménou, na které publikujete. V emailu pak stačí odkliknout ověření této informace a vše by mělo být nastaveno. To, zda je vše nastaveno korektně si můžete ověřit na webu pro testování rozšířených výpisů – www.google.com/webmasters/tools/richsnippets.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *