Jak se připojit k WiFi v kavárně, restauraci, …

Jak se připojit k volně dostupným wifi, které jsou přes routery šířeny po hospodách, restauracích, kavárnách, knihovnách a dalších zařízeních.

 1. Vyhledejte ve vašem zařízení volně dostupné bezdrátové internetové připojení.WiFi ve Win 7
  Ve Windows klikněte vpravo dole na hlavním panelu na ploše na ikonku se signálem.
  V Androidu na tlačítko Nastavení > Bezdrátové sítě
  iPhone a iPad má tuto položku pod Nastavení > WIFI
 2. Vyberte ze seznamu síť, která patří podniku, ve kterém se aktuálně nacházíte.

Typy zabezpečení sítí

Aby nebyly tyto volně dostupné sítě (někdy také označované jako free wifi) přetěžovány někým, kdo bydlí o patro výše a neustále stahuje skrze zdarma dostupnou wifinu filmy, bývá většina z nich chráněna různými typy ochranných mechanismů a hesel.

Prvním typem ochrany, který používají například Starbucks, McDonald, KFC, Student Agency nebo Costa Coffee, je blokování přístupu na web, dokud nepotvrdíte souhlas s podmínkami nebo nekliknete na tlačítko na speciální webové stránce, blokující přístup na jiné části internetu. Odblokování této ochrany provedete tak, že zadáte v prohlížeči libovolnou webovou adresu (například: seznam.cz), počkáte až se zobrazí blokující stránka a na ní najdete text nebo obrázek, který spustí funkčnost wifi – pak už internet funguje normálně.

Druhým typem často používané ochrany je zabezpečení samotné WiFi pomocí WEP, případně WPA/WPA 2. Jednoduše řečeno, pokud neznáte to správné heslo, nepřipojíte se k síti vůbec. Kde toto heslo zjistit?

 • Na začátku nebo na konci jídelního/nápojového lístku,
 • vyvěšenou za barem nebo na tabuli,
 • na foursquare – stáhněte si do mobilu aplikaci Foursquare a podívejte se přes mobilní internet na tipy, které ostatní přidali v podniku, kde se právě nacházíte. Často je mezi nimi i heslo k bezdrátové síti.
 • Nebo (a to je zpravidla nejjednodušší) se zeptejte obsluhy.

Jak zabránit odposlechu připojení

Při připojování do těchto sítí byste měli mít na paměti to, že provozovatel může poměrně jednoduše odposlouchávat síťový provoz všech zařízení, která se skrze jeho router připojují na internet. To znamená, že všechny stránky, kam se nepřipojíte přes https (což jsou stránky bank, většina emailových služeb, atp.) může velmi jednoduše vystopovat a to i včetně dat odeslaných do různých formulářů na těchto stránkách. Pokud si jen jdete přečíst zprávy, tak se asi celkem nic neděje, občas ale je lepší být jištěný. Jak zabránit odposlouchávání vašeho připojení? Možnosti jsou v součastnosti v zásadě zde:

1 komentář k Jak se připojit k WiFi v kavárně, restauraci, …

 1. Ahoj lidičky,hodně z Vás se teď zřejmě bude smát,ale jsem hrozný střevo.Chci si koupit Twist přenosný wi-fi,ale zajímá mě,zda se dá přes modem který balení obsahuje připojovat i bezplatně přes wi-fi v mobilu.(1 MB stojí 0,40 kč a to je při stahování dost).Nebo jestli existuje nějaký router nebo přenosný bod,který by mě vytvořil vlastní wi-fi.Asi to neumím pořádně vysvětlit,ale chtěl bych připojení wi-fi zdarma.Prosím poraďte mi někdo ma mail vladypoly@gmail.com.Moc děkuji Vlady.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *