Jak umístit stránky na web

V tomto článku shrneme postupy,  jak se dá umístit vytvořená webová stránka na internet.

Statická HTML stránka

V případě, kdy máte připravenou stránky ve formě souborů .html, případně doplněných o obrázky a soubory pro vytvoření css stylu, bude vám postačovat ftp klient. (Více se o jeho použití dozvíte v článku pod odkazem.) Pro přístup musíte znát adresu ftp serveru a také své přihlašovací jméno a heslo, případně výchozí adresář na webu, kam máte soubory připravené a uložené na domácím počítači přenést.

Většina hostingů, ať již placených tak těch, kam můžete své stránky umístit zadarmo, má navíc k dispozici také webové rozhraní, kam se stačí přihlásit a které instalaci žádného dalšího programu nevyžadují, zpravidla je najdete někde mezi odkazy v rámci administrace vašeho hostingu – to je vhodné pro weby menšího rozsahu, kdy nemusíte ručně kopírovat desítky souborů.

V případě, že máte samotnou doménu a chcete na ní web umístit, potřebujete nejprve přesměrovat dns adresy serverů u vašeho správce domény na hosting. V případě, že ho ještě zařízený nemáte, mohl by vám pomoct článek jak vybrat hosting. Po zařízení hostování webu se můžete vrátit na tuto stránky a řešit samotné nahrání obsahu.

Stránky s databází, redakční CMS systémy

Postup nahrání html a php souborů je obdobné výše popsaným postupům, opět přes ftp. Komplikovanější je to však s databází. Zde záleží, jak máte nastaven přístup k databázi, případně tabulkám v php souborech. Toto nastavení byste měli najít v souboru dbconnect.php, případně config.php – zejména by se mělo jednat o pojmenování databáze a přísutpové jméno a heslo do ní. Databázi a tabulky v ní včetně uživatelů můžete spravovat nejlépe v nástroji phpMyAdmin, stačí opět zjistit odkaz od vašeho správce webhostingu.

Při instalaci cms systémů pak zpravidla je potřeba nejprve dočasně úpravit práva pro zápis do složek, navštívit adresu určenou pro instalaci dotyčného redakčního systému, nebo provést další instalační nastavení a konfiguraci.

Rate this post

2 komentářů k Jak umístit stránky na web

  1. ci je to tel.cislo prosim 731958663

  2. Dobry den, prosim nevite co je to za cisla? 723003838 a 603841850. Dekuji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *